Tri-Valley Masters 2013 LAKE DEL VALLE OPEN WATER SWIMS
LIVERMORE, CALIFORNIA 06/08/2013


********** AGE GROUP RESULTS LIST **************

BOYS AGE GROUP B1516 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 7 Aric Lang 16 QUIK 108 2:31:12.30
2 15 Zachary Goland 16 PASA 67 2:39:18.30
3 16 Gordon Williams 16 PASA 203 2:39:30.20

GIRLS AGE GROUP G1718 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 14 Maria Carlson 17 TRIV 27 2:38:10.55

BOYS AGE GROUP B1718 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 3 Julian Wagner 18 TRIV 196 2:28:28.60

FEMALE AGE GROUP F1824 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 18 Jamie Firth 23 MELO 55 2:44:12.05
2 25 Sarah Jane Otey 24 CALM 149 2:48:02.35
3 30 Lizzie Richter 23 UNAT 161 2:52:55.45
4 41 Brenna Lucchesi 24 MAAC 119 3:07:22.40

MALE AGE GROUP M1824 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 22 Andrew Wang 23 SCSC 197 2:45:05.50

FEMALE AGE GROUP F2529 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 43 Meredith West 28 SMM 201 3:12:43.05

FEMALE AGE GROUP F3034 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 33 Sarah Groskopf 32 BAC 71 3:00:25.60
2 51 Kelly Capell 30 UNAT 25 3:27:10.60

MALE AGE GROUP M3034 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 10 Zebron Lemke 33 AAM 112 2:31:44.75
2 19 Eric Foster 32 STAN 58 2:44:32.50

FEMALE AGE GROUP F3539 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 1 Heidi George 37 UNAT 61 2:13:08.85

MALE AGE GROUP M3539 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 24 Holden Hardcastle 36 BAY 75 2:47:56.60
2 50 Sean Bertain 37 MAM 14 3:26:51.70

FEMALE AGE GROUP F4044 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 21 Cynthia Hertzer 44 CRUZ 86 2:44:42.55
2 32 Wendy Asnault 44 CHIC 5 2:59:54.40
3 47 Karen Charney 44 DAM 33 3:19:23.30

MALE AGE GROUP M4044 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 6 Michael Ingardia 43 MELO 94 2:30:20.40
2 8 John Chapman 42 UNAT 32 2:31:30.95
3 9 Dean Atchison 42 USF 6 2:31:41.25
4 17 Ernie Hoftyzer 43 DAM 89 2:41:55.65
5 26 Scott Kaloust 43 MELO 98 2:50:53.45
6 28 Seth Davis 41 NBA 46 2:51:42.90
7 35 Greg Lendahl 44 UNAT 113 3:01:45.35
8 37 Brian Noble 43 USF 144 3:02:49.95
9 39 Harry Boucher 43 UNAT 17 3:03:47.75
10 48 Mark Grondona 40 UNAT 70 3:20:40.95

FEMALE AGE GROUP F4549 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 27 Sue Lambert 48 107 2:51:35.45
2 44 Jennifer Phalen 48 DAM 155 3:14:00.15

MALE AGE GROUP M4549 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 2 Barton Wells 46 UNAT 200 2:14:55.55
2 4 Chris Bond 46 WCM 15 2:28:38.70
3 5 Jorge Angel 45 TVM 1 2:29:54.45
4 20 Brian Hauck 45 SRM 80 2:44:35.25
5 36 Tim Sheeper 49 MELO 174 3:02:14.75
6 42 Peter Remick 46 UNAT 160 3:11:59.15

FEMALE AGE GROUP F5054 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 31 Kathy Morlan 54 VACA 140 2:56:46.15
2 38 Izzie McGregor-Cra 54 HTUB 133 3:02:56.80
3 40 Ali Hall 51 BAC 73 3:06:55.35
4 45 Sandy Mitchel 53 ARIZ 137 3:14:17.50
5 46 Laurie Lewis 51 BAY 115 3:15:02.90

MALE AGE GROUP M5054 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 13 Mike Carr 52 SRM 28 2:37:25.65
2 53 Jeff Everett 52 SERC 53 3:28:50.10
3 54 Kevin Kirmse 50 UNAT 101 3:31:13.20
4 56 Craig Coombs 52 MEMO 38 3:39:58.50

FEMALE AGE GROUP F5559 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 55 Caroline Lambert 55 FREM 106 3:33:37.45

MALE AGE GROUP M5559 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 12 Peter Guadagni 58 WCM 72 2:34:16.05
2 29 Robert Young 56 UNAT 208 2:52:13.85

MALE AGE GROUP M6064 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 11 Alan Bell 63 PSM 11 2:34:13.00
2 34 John Crane 61 TVM 43 3:01:21.75

**** FEMALE OVERALL 10 KM WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Jodie Heng 47 SERC 84 3:27:34.25

**** MALE OVERALL 10 KM WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Stephen Reinhard 46 UNAT 159 3:25:19.75