Tri-Valley Masters 2013 LAKE DEL VALLE OPEN WATER SWIMS
Livermore, California 06/09/2013


********** AGE GROUP RESULTS LIST **************

GIRLS AGE GROUP G1112 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 82 Monica Gong 12 EBAT 118 25:54.95
2 121 Lizzy Follmer 12 OA 108 27:15.35
3 165 Cynthia Le 11 EBAT 197 29:35.40
4 241 Gabriella Tenret 11 UN 350 34:33.55

BOYS AGE GROUP B1112 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 53 Cole Reznick 12 TRIV 286 24:14.45
2 90 Jacob Van Steyn 12 OA 397 26:16.15
3 150 Rodrigo Abad 11 EBAT 1 28:42.35
4 271 Jacob Kilmartin 12 EBAT 180 38:25.05

GIRLS AGE GROUP G1314 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 70 Paige Heacox 14 EBAT 142 24:56.65
2 96 Frannie Lee 14 OAPB 199 26:27.05
3 97 Kenna Van Steyn 13 OA 398 26:27.85
4 102 Mina Sealund 14 PCCA 314 26:44.50
5 103 Aris Jernigan 14 EBAT 168 26:46.50
6 135 Clotilda Yi 14 EBAT 390 28:02.90
7 137 Lydia Deng 13 EBAT 86 28:05.15
8 139 Jessica Mi 13 EBAT 236 28:07.15
9 141 Nicole Bagdadlian 13 EBAT 11 28:17.95
10 154 Kate Armstrong 14 EBAT 8 28:59.40
11 161 Zoe Zakow 13 OAPB 392 29:15.80
12 198 Megan Houston 13 EBAT 161 31:20.45

BOYS AGE GROUP B1314 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 23 Hanno Rosner 14 PEAK 295 22:56.00
2 86 Jordan Wagner 13 TRIV 371 26:06.55
3 132 Kyle Tran 13 EBAT 358 27:48.95
4 143 Nathan Carlson 14 OAPB 49 28:28.40
5 156 Andrew Doss 14 EBAT 90 29:00.80
6 260 Eric Doss 13 EBAT 91 36:28.00

GIRLS AGE GROUP G1516 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 32 Mary Ashby 16 OAPB 9 23:14.00
2 33 Miriam Benjamin 16 WCAB 26 23:15.85
3 51 Alex Torrez 15 TRIV 356 24:11.10
4 65 Amanda Houston 16 EBAT 160 24:48.00
5 114 Jaya Garcia 15 EBAT 111 27:04.50
6 122 Jena Hee 15 EBAT 143 27:16.65
7 123 Macchiavel Macchiavello 15 EBAT 213 27:17.90
8 127 Katie Lee 16 OAPB 201 27:31.55
9 258 Rebecca Kilmartin 15 EBAT 182 36:24.10

BOYS AGE GROUP B1516 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 13 Victor Deng 16 EBAT 87 22:29.55
2 20 Jordan Reznick 16 TRIV 287 22:49.55
3 35 David Ren 15 PEAK 284 23:29.25
4 37 Michael Wright 15 OAPB 389 23:36.90
5 38 Carson Sand 15 429 23:40.95
6 66 Brandon Chin 15 EBAT 58 24:48.80
7 67 Donavon Watts 15 EBAT 375 24:51.70
8 84 Dan Cooney 15 EBAT 66 26:03.95
9 107 Andrew Chew 16 EBAT 57 26:56.25
10 153 Sean Luttrell 16 UNATT 209 28:52.85
11 157 Josh Codere 15 EBAT 60 29:01.65
12 189 Robbie Brandt 15 EBAT 33 30:40.90

GIRLS AGE GROUP G1718 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 18 Kate Miller 17 EBAT 237 22:41.25
2 49 Megan Giambastini 17 OAPB 114 24:00.45
3 303 Natalie Tang 18 TRIV 348 45:15.25

BOYS AGE GROUP B1718 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 4 Cameron Hoyh 18 OAPB 162 21:17.65
2 5 Nate Borchers 17 TRIV 31 21:20.90
3 31 Julian Wagner 18 TRIV 89 23:08.35
4 71 Newton Tran 17 EBAT 359 24:57.30
5 92 Jeremiah Cooney 18 EBAT 67 26:19.85
6 125 Mitchell Carlson 17 OAPB 48 27:24.20

BOYS AGE GROUP B19+ 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 76 Jack Hubbard 61 TSUN 164 25:27.00

FEMALE AGE GROUP F1824 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 2 Katie Kastes 24 TOC 177 20:55.80
2 6 Shelley Harper 23 WCM 137 21:26.65
3 174 Maddie Van Hoorickx 18 UNAT 367 29:54.70

MALE AGE GROUP M1824 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 140 Martin Malasky 24 TOC 405 28:08.60
2 295 Derek Zimmer 23 UNAT 394 42:46.30

FEMALE AGE GROUP F2529 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 106 Amanda Luciano 27 USF 208 26:53.75
2 169 Rebecca Shults 29 CMAM 327 29:38.50
3 177 Allison Fitzsimons 26 UNAT 104 30:05.45
4 194 Ellie Adelman 28 TEME 4 31:00.85
5 200 Emily Highsmith 28 TEME 149 31:29.25
6 215 Sarah Roberts 29 PCCM 292 32:57.35

MALE AGE GROUP M2529 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 3 Keith Ryan 29 SON 298 21:02.60
2 10 John Savage 26 TEME 304 22:17.70
3 39 James Horine 25 CRUZ 158 23:41.05
4 40 Michael Sontag 25 UNAT 333 23:44.25
5 57 Austin Lau 29 BAC 196 24:25.95
6 160 Andrew O'Mahony 26 DC 257 29:15.25
7 223 Robert Stilleson 29 PCCM 343 33:35.20
8 272 Tim Marquez 28 UNAT 219 38:36.15

FEMALE AGE GROUP F3034 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 12 Danielle Becks 31 TOC 20 22:21.85
2 22 Elizabeth Stampley 33 TEME 335 22:54.20
3 75 Kris Estrada 30 TSUN 101 25:24.00
4 88 Sarah Groskopf 32 BAC 125 26:07.80
5 98 Amy Sitzmann 33 TVM 331 26:33.10
6 149 Helen Lawrence 31 UNAT 407 28:41.75
7 168 Meredith Bronson 31 QSS 37 29:37.45
8 184 Devon Flaskerud 31 WCM 106 30:18.75
9 185 Margaret Thompson 32 MAM 353 30:19.90
10 188 Briana McCarthy 31 TSUN 230 30:38.40
11 249 Jenny Greenburg Bi 30 TEME 123 35:14.15
12 265 Stacy Weyer 34 PCCM 379 37:49.80
13 285 Maya Nair 32 GG 251 39:45.85

MALE AGE GROUP M3034 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 8 Michael Kleinert 32 UNAT 186 21:51.15
2 28 Matt Wheeler 31 SCSC 380 23:04.20
3 29 Brian Mirkovich 31 WCM 240 23:04.85
4 64 Benjamin Lucchese 34 UNAT 207 24:43.70
5 74 Craig Gawlick 31 MVM 112 25:13.90
6 91 Adriano Sun 32 MAAC 346 26:19.35
7 111 Anders Nelson 31 WCM 252 27:00.85
8 159 Benjamin Schwessinger 30 DAM 455 29:12.75
9 216 Seth Cotterell 34 TSUN 69 33:07.50
10 219 Maarten Geerts 34 DAM 113 33:17.05

FEMALE AGE GROUP F3539 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 78 Natalie Parkinson 39 WCM 261 25:34.10
2 158 Catherine Delneo 37 SERC 85 29:06.25
3 173 Ann Michel Ongerth 39 WCM 258 29:53.95
4 203 Emily Murai 37 SCSC 411 31:35.60
5 222 Darci Kosmal 36 UNAT 189 33:34.90
6 246 Sarah Lindahl 37 MEMO 205 35:01.75
7 247 Katherine McCall 39 TSUN 229 35:07.00
8 274 Alessandra Castello 37 PCCM 54 38:39.90
9 287 Rowena Barnachea 37 SCSC 13 40:49.10

MALE AGE GROUP M3539 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 1 Trevor Gillis 37 LAMV 115 20:30.95
2 11 Matt Miller 35 OREG 239 22:21.80
3 14 Mike Pyle 37 MELO 280 22:31.85
4 27 Steve Haney 38 STAN 129 23:01.85
5 34 Holden Hardcastle 36 BAY 132 23:22.65
6 69 Shane Means 35 SRVM 232 24:56.40
7 77 Casey Cheung 39 TSUN 56 25:30.65
8 130 Charles Morehouse 38 TEME 453 27:43.70
9 138 Philip Vitale 39 TSUN 370 28:06.35
10 152 Paul Kidwell 35 TEME 431 28:45.90
11 166 Wil Deboer 38 FOG 82 29:35.65
12 180 Jeremy Davidson 38 TSUN 450 30:10.75
13 182 Matthew Kading 37 TVM 174 30:15.20
14 210 Karim Al-Khafaji 36 STAN 434 32:27.25
15 299 Michael Keyser 39 SRVM 179 43:52.25
16 302 Mark Spinelli 36 VACA 334 44:43.00

FEMALE AGE GROUP F4044 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 52 Nancy Prouty 42 MELO 403 24:11.50
2 72 Leeann Harvey 43 WCM 139 25:03.20
3 73 Cynthia Hertzer 44 CRUZ 147 25:05.95
4 119 Kelli Demartin 42 TVM 83 27:13.50
5 181 Lorri Barnett 43 UNAT 14 30:12.45
6 193 Margaret Steere 44 PCCM 456 30:50.45
7 206 Lisa Hardin 42 UNAT 134 31:58.80
8 240 Elizabeth Vanderheiden 43 WCM 369 34:25.65
9 282 Anne Stark 44 TVM 338 39:34.65
10 312 Victoria Cary 41 TEME 53 48:30.25
11 313 Lupe Magana 44 UNAT 215 50:58.40

MALE AGE GROUP M4044 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 9 John Chapman 42 UNAT 55 22:04.15
2 17 Todd Hinders 42 BAC 153 22:41.05
3 68 Steven Shotts 42 NCMS 326 24:54.80
4 81 Michael Bauer 43 UNAT 17 25:51.40
5 93 Glenn Abersold 40 TVM 2 26:22.50
6 101 John Hanson 44 TOC 130 26:39.60
7 147 Tim Conlon 43 PCCM 451 28:39.55
8 178 Jason Prodoehl 42 TSUN 278 30:07.65
9 187 Eric Martin 41 TEME 223 30:32.95
10 190 Paul Carter 44 UNAT 52 30:45.00
11 217 Thomas Brunner 40 TVM 41 33:10.25
12 267 David Stark 44 TVM 339 38:05.85
13 289 Jeffrey Koubek 43 MEMO 190 40:55.45
14 291 Hari Harsono 41 TVM 138 41:29.85

FEMALE AGE GROUP F4549 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 41 Lynn Jolly 47 TOC 171 23:50.85
2 47 Lisa Ward 49 WCM 374 23:58.20
3 50 Laureen Welting 47 TOC 378 24:02.30
4 105 Rebecca Perry 48 MAM 430 26:50.55
5 110 Margaret Becker 48 PCCM 19 27:00.60
6 113 Jayne Riley 49 SRVM 289 27:04.35
7 117 Marta Bechhoefer 45 CRUZ 18 27:08.15
8 162 Lisa Deal 48 PCCM 84 29:29.60
9 172 Janet Beegle 46 MVM 22 29:50.10
10 176 Mary Conner 46 WCM 65 29:59.35
11 224 Mindi Brenner 49 SNM 35 33:40.05
12 251 Deborah Charych 49 ECAM 406 35:54.15
13 264 Nancy Mc Govern 48 BAC 226 37:18.70
14 286 Denise Platts 47 SRVM 273 39:47.05
15 296 Kathryn Ellis 46 PCCM 97 43:01.75
16 306 Stella Pierre 47 TEME 454 46:01.85
17 316 Andrea Rush 47 MVM 297 54:02.75

MALE AGE GROUP M4549 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 43 Jon Boone 49 WCM 408 23:51.45
2 55 Brian Hauck 45 SRM 140 24:16.00
3 61 Tim Sheeper 49 MELO 321 24:40.15
4 62 Michael De Boisblanc 45 WCM 433 24:40.60
5 87 Sean Flanagan 47 TSUN 105 26:07.65
6 99 Scot Shoemaker 46 USF 323 26:33.75
7 100 Philip Kilmartin 46 TVM 181 26:37.15
8 116 Erik Peterson 47 SFRP 265 27:07.00
9 118 Stuart Hills 46 TSUN 152 27:10.45
10 128 Jp Stephenson 47 TSUN 341 27:37.40
11 129 David Dieterich 47 PCCM 88 27:43.10
12 134 Ross Simmons 49 LJCS 330 27:59.85
13 171 Paul Klemish 45 BAY 187 29:48.40
14 175 Ernst Halperin 49 TSUN 128 29:58.60
15 186 Jerry Tenret 45 UNAT 351 30:29.85
16 196 John Cantlen 45 UNAT 425 31:11.20
17 204 Bill Melton 48 PRES 233 31:36.10
18 214 Geoff Sharples 45 SFRP 320 32:50.75
19 259 Trevor Sawyer 45 MHSA 305 36:25.40

FEMALE AGE GROUP F5054 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 25 Kimberly Elsbach 50 DAM 98 22:58.75
2 36 Marguerite Meyer 54 TOC 234 23:30.10
3 45 Ann Hight 51 TVM 150 23:53.90
4 54 Elizabeth Tiedemann 50 AQUM 355 24:14.75
5 60 Kathleen Mac Laren 50 WCM 212 24:39.35
6 115 Cokie Lepinski 54 NUTS 204 27:04.80
7 155 Jill Fleming 50 BAC 107 28:59.80
8 183 Kristine Buckley 53 SMM 43 30:15.50
9 191 Jennifer Hodges 51 MAAC 156 30:47.50
10 195 Kris Kruse-Elliot 54 SMM 193 31:01.10
11 201 Erica Sutherland 54 LVAM 347 31:32.10
12 276 Susan Quesada 50 TVM 281 39:00.00
13 294 Marianne Vanasupa 51 UNAT 368 41:52.20
14 308 Mary Sharp 52 UNAT 319 46:48.65

MALE AGE GROUP M5054 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 26 Bill Mc Cracken 51 TVM 225 23:01.20
2 44 Brad Gothberg 51 WCM 120 23:51.60
3 58 Bart Lally 50 TOC 412 24:31.75
4 108 Aaron Houston 52 UNAT 159 26:56.80
5 124 Kurt Stoll 53 TVM 345 27:19.25
6 145 Christophe Conner 52 UNAT 64 28:38.55
7 179 Jay Stanton 53 SCSC 337 30:08.70
8 213 David Mc Kenna 51 UNAT 228 32:43.25
9 218 Chris Beeman 52 CSSR 23 33:14.75
10 233 Kevin Ryan 51 SRVM 299 34:06.95
11 238 Marcos Gaglianone 51 UNAT 110 34:16.75
12 250 Mark Quillin 54 TVM 282 35:44.15
13 301 Ruggie Van Muijen 53 CSSR 396 44:18.15

FEMALE AGE GROUP F5559 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 63 Bonnie Bilich 55 UNAT 28 24:42.45
2 126 Phyllis Quinn 57 TOC 283 27:30.15
3 144 Judy Eisenman 59 TAM 94 28:34.25
4 202 Paula Moores 55 SAWS 244 31:34.05
5 207 Patti Sears 59 CSSR 315 32:01.35
6 225 Marielle Boortz 58 OAK 30 33:41.80
7 227 Cheryl Hardin 56 SMM 133 33:51.10
8 239 Teddy Coll Palmer 58 OAK 259 34:24.35
9 244 Leianne Crittenden 56 WCM 73 34:55.50
10 248 Kelly Maris-Weissb 55 WCM 218 35:11.50
11 275 Laurie Perry 59 TCAM 263 38:57.55
12 277 Emily Van Hoorickx 56 UNAT 366 39:01.35
13 278 Kelley Griest 56 WCM 124 39:14.65
14 288 Michelle Glaubert 58 PCCM 117 40:50.30

MALE AGE GROUP M5559 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 7 Sandy Mac Donald 57 SMST 211 21:38.85
2 19 Fred Ferroggiaro 59 TOC 103 22:41.65
3 42 Ron Emhoff 58 TVM 99 23:51.15
4 46 Robert Davis 55 80 23:54.35
5 48 Peter Guadagni 58 WCM 126 24:00.25
6 79 Steve Cutting 56 TVM 75 25:37.45
7 94 Robert Young 56 UNAT 391 26:24.40
8 104 Lee Haris 59 TOC 135 26:46.95
9 112 Steve Thompson 59 SMST 354 27:03.40
10 231 Akol Kem 57 UNAT 428 34:05.10
11 245 Graciano Najera 55 413 34:59.90

FEMALE AGE GROUP F6064 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 15 Laura Val 61 TAM 365 22:36.05
2 146 Marianne Brems 64 MELO 34 28:39.00
3 197 Jill Wright 62 SAWS 388 31:11.65
4 199 Janet Buchanan 61 FMST 42 31:25.70
5 220 Alena Soldatova 63 UNAT 332 33:33.75
6 221 Patricia Robak 63 WCM 291 33:34.70
7 242 Nancy Maguire 63 TVM 216 34:45.00
8 253 Diane Davis 62 DAM 78 36:01.55
9 256 Sheila Monaghan 64 TCAM 243 36:20.55
10 270 Valerie Armento 62 UNAT 7 38:12.50
11 298 Sandi Peters 64 RPM 264 43:41.05
12 309 Beth Cohen 61 TEME 61 46:57.85

MALE AGE GROUP M6064 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 21 Joel Wilson 64 CRUZ 384 22:53.60
2 24 Alan Bell 63 PSM 24 22:56.60
3 56 Mike Sherrill 63 TOC 322 24:20.00
4 80 Gordon Bell 60 WCM 25 25:39.45
5 95 Bob Upshaw 63 MAM 364 26:24.90
6 120 Stephen Small 60 UNAT 401 27:15.15
7 205 Steve Caziarc 63 MAM 404 31:57.60
8 230 Scot Kendall 62 CRUZ 178 33:58.35
9 232 Timothy Siglock 64 WM 328 34:05.15
10 254 Will Davis 61 DAM 81 36:01.85
11 262 Gerry King 60 PCCM 185 37:09.75
12 266 Don Johnston 60 TVM 170 38:03.80
13 268 Brian Stansell 60 SRVM 336 38:06.20
14 284 Gary Mansfield 64 UNAT 217 39:40.45
15 307 Clinton Wakefield 62 PCCM 373 46:37.75

FEMALE AGE GROUP F6569 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 148 Linda Shoenberger 65 TAM 325 28:41.35
2 269 Glenda Carroll 69 TAM 51 38:09.75
3 293 Denise Carr 68 PCCM 50 41:32.10

MALE AGE GROUP M6569 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 59 Edward Rudloff 65 TOC 296 24:37.85
2 83 Bob Bruce 65 OREG 40 26:02.85
3 85 Richard Burns 69 TAM 44 26:05.15
4 142 Steve Hoberg 66 CRUZ 155 28:21.50
5 167 Michael Woodruff 68 BAM 387 29:36.30
6 170 Mike Piazza 67 WCM 268 29:38.80
7 192 Ross Bridges 65 STAN 36 30:48.75
8 212 Rick Meyerhoff 66 TAM 235 32:38.15
9 235 Leonard Williamson 68 CARS 400 34:10.20
10 255 Gary Phipps 65 SMM 267 36:19.25
11 263 Tom Stern 67 STAN 342 37:12.95
12 311 Michael Lynch 66 PCCM 210 48:25.10

FEMALE AGE GROUP F7074 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 163 Jackie Marr 70 SDSM 220 29:32.30
2 229 Nancy Ridout 71 TAM 288 33:54.70
3 237 Kate Coleman 70 USF 62 34:15.25
4 252 Susan Munn 74 DAM 248 35:59.00
5 290 Susan White 71 TCAM 381 40:57.35
6 310 Patricia Durham 74 SMM 93 47:16.35
7 317 Dolly Ackerman 72 WCM 3 1:01:39.25

MALE AGE GROUP M7074 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 151 Ralph Mohr 71 OREG 241 28:43.45
2 211 Tom Davies 70 STAN 77 32:35.20
3 226 Ed Lane 74 WCM 195 33:50.10
4 280 Peter Bakke 71 BAM 12 39:22.70
5 292 John Fleming 72 UNAT 427 41:31.45
6 304 Chips Conlon 70 PCCM 63 45:32.05
7 314 James Krueger 74 TOC 192 51:26.20

FEMALE AGE GROUP F7579 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 279 Dot Myers 76 SAC 452 39:20.65

MALE AGE GROUP M7579 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 208 Barry Fasbender 75 STAN 102 32:08.80
2 209 Kent Price 75 STAN 276 32:18.90
3 236 Stan Morner 78 WCM 246 34:11.70
4 283 Donald Ingalls 75 MVM 166 39:38.60
5 315 Louis Stoddard 75 WCM 344 53:53.25

FEMALE AGE GROUP F8084 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 281 Ann Hirsch 82 WCM 154 39:29.15

MALE AGE GROUP M8084 1 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 228 Don Brown 80 WCM 39 33:52.70

**** FEMALE OVERALL 1 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Jamie Ulloa 42 EEE 362 27:47.40
2 Mary Ann Wickes 59 WCM 382 28:03.15
3 Natasha Elliott 38 MAAC 96 34:07.05
4 Kara Finley 40 402 36:20.65
5 Christina King 44 SRVM 184 37:05.95
6 Diana Teeter 59 SRM 349 38:37.95
7 Johanna Davis 50 409 43:12.35
8 Kathleen Blesius 43 PCCM 29 43:53.55
9 Kimberly Kaiser Pierp 42 TVM 175 45:58.75

**** MALE OVERALL 1 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Tom Nootbaar 49 WCM 253 22:37.40
2 Dean Harper 60 WCM 136 23:05.95
3 Adam Carlson 30 TEME 47 26:08.90
4 Matt Momont 24 SRVM 242 26:59.20
5 Jay Bedsworth 48 TOC 21 27:59.75
6 Steven Elias 61 UNAT 95 29:34.65
7 Chuck Green 46 UNAT 122 34:48.50