Tri-Valley Masters 2013 LAKE DEL VALLE OPEN WATER SWIMS
LIVERMORE, CALIFORNIA 06/08/2013


********** AGE GROUP RESULTS LIST **************

GIRLS AGE GROUP G1314 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 37 Sophia Goland 14 PASA 66 1:21:32.95
2 41 Reagan Newton 14 PASA 143 1:22:19.85
3 51 Kathryn Bower 13 PASA 19 1:25:33.45
4 56 Faith Dunn 14 PASA 220 1:26:19.55
5 58 Megan Mathews 14 PASA 126 1:26:33.15

BOYS AGE GROUP B1314 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 3 Nicholas Cruse 13 MP 44 1:04:03.25
2 19 Karl Arvidsson 14 PASA 3 1:16:47.10
3 20 Gary Little 14 PASA 117 1:16:55.15
4 31 Aj Nybo 14 PASA 146 1:19:53.85
5 36 Avery Giles 13 PASA 62 1:21:23.80

GIRLS AGE GROUP G1516 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 27 Brooke Stenstrom 15 PASA 185 1:18:16.25
2 28 Megan O'Neill 16 PASA 148 1:18:54.00
3 64 Paris Sinclair 15 UN 180 1:28:08.55

BOYS AGE GROUP B1516 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 26 Thomas Gjerde 15 TRIV 65 1:17:54.45
2 30 Roger Romani 16 PASA 162 1:19:51.30

FEMALE AGE GROUP F1824 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 1 Luane Rowe 24 TVM 163 1:03:56.65
2 17 Sarah Deyoreo 24 WCM 48 1:15:08.40
3 63 Randi Shiromizu 24 SCSC 216 1:27:22.75

MALE AGE GROUP M1824 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 136 Joseph Carrillo 23 MHSA 29 3:03:58.15

FEMALE AGE GROUP F2529 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 79 Maria De Yoreo 26 CRUZ 47 1:30:52.75
2 87 Sara Fernandes 26 QSS 54 1:36:20.40

MALE AGE GROUP M2529 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 10 Yutaro Sano 25 CRUZ 166 1:12:54.55

FEMALE AGE GROUP F3034 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 50 Allison Athens 32 CRUZ 7 1:25:20.65
2 52 Julianne Kanzaki 32 HTUB 99 1:25:35.40
3 92 Margaret Thompson 32 MAM 188 1:39:40.35

MALE AGE GROUP M3034 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 34 Quinn Fitzgerald 30 TOC 218 1:20:37.55
2 40 Ray Murphey 33 TVM 141 1:21:45.75
3 43 Markus Daene 34 TVM 45 1:23:39.95
4 48 Timothy Hanson 31 BAY 74 1:24:27.00
5 55 Christophe McFall 31 UNAT 132 1:26:10.55

FEMALE AGE GROUP F3539 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 35 Bonnie Benjamin 38 UNAT 12 1:20:51.25

MALE AGE GROUP M3539 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 2 Trevor Gillis 37 LAMV 64 1:03:57.75
2 9 Jaime Marian 38 TVM 212 1:12:44.75
3 14 Jason Craighead 36 TVM 42 1:14:14.65
4 33 Jamison Litten 38 BM 215 1:20:32.65
5 39 Aaron Yu 37 BAY 209 1:21:37.90
6 96 Gilbert Chamaa 38 WCM 30 1:42:11.85

FEMALE AGE GROUP F4044 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 25 Nancy Prouty 42 MELO 156 1:17:27.40
2 46 Leeann Harvey 43 WCM 78 1:24:06.30
3 74 Jessica Sinclair 43 TVM 179 1:30:04.10
4 86 Amber Fitzsimmons 43 BAY 56 1:36:03.55
5 103 Lisa Hardin 42 UNAT 77 1:47:51.00
6 116 Renske Lynde 40 MEMO 120 1:56:37.00
7 118 Kathy Lee 43 TEME 110 1:59:31.80
8 132 Megan Mills 43 TCAM 135 2:21:39.25

MALE AGE GROUP M4044 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 49 Michael Bauer 43 UNAT 8 1:24:50.05
2 76 Keith Chun 40 MAAC 35 1:30:16.40
3 109 Thomas Brunner 40 TVM 22 1:53:14.00

FEMALE AGE GROUP F4549 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 16 Lynn Jolly 47 TOC 97 1:14:57.10
2 21 Lisa Ward 49 WCM 217 1:16:59.00
3 38 Stephanie Couch 48 MELO 39 1:21:36.75
4 59 Mary Ann Nygren 45 TVM 147 1:26:33.55
5 68 Marta Bechhoefer 45 CRUZ 9 1:28:41.20
6 75 Rebecca Perry 48 MAM 152 1:30:10.10
7 82 Amy Trusso 47 BAY 191 1:35:11.20
8 84 Jane Mason 45 CALM 124 1:35:27.85
9 91 Tasha Capen 46 MELO 26 1:38:33.55
10 127 Rachel Eaton 49 WCM 50 2:07:13.75

MALE AGE GROUP M4549 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 62 Jeff Kreutzen 46 USF 105 1:27:22.75
2 71 Peter Chandler 49 CRUZ 31 1:29:26.05
3 72 Ross Simmons 49 LJCS 177 1:29:31.65
4 78 Chris Cocca 47 MELO 36 1:30:28.65
5 110 Clive Heke 47 TVM 82 1:53:19.65
6 122 Ron Harvey 48 TVM 79 2:00:38.15

FEMALE AGE GROUP F5054 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 6 Suzanne Heim-Bowen 54 WCM 81 1:10:35.50
2 12 Chris Seitz 50 TVM 175 1:14:05.70
3 13 Kimberly Elsbach 50 DAM 52 1:14:09.80
4 22 Jana Matena 51 MELO 125 1:16:59.10
5 24 Kathleen Mac Laren 50 WCM 122 1:17:14.50
6 70 Robyn Toschi 50 TVM 189 1:29:05.05
7 100 Robin Mills 51 MAM 136 1:46:11.05
8 115 Gail Gordon 54 TEME 69 1:55:54.20

MALE AGE GROUP M5054 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 18 Bill Mc Cracken 51 TVM 129 1:16:36.45
2 60 Bruce Bower 51 MELO 18 1:26:50.90
3 66 Matt Yuen 53 QSS 210 1:28:34.40
4 89 Alex Sox-Harris 50 RINC 183 1:36:50.80
5 97 Steven Toschi 51 MAM 190 1:42:35.00
6 99 Bruce Sinclair 50 TVM 178 1:43:34.35
7 121 Brian Lee 51 GM 214 2:00:35.35
8 134 Matt Schmidt 54 UNAT 169 2:27:23.65

FEMALE AGE GROUP F5559 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 29 Lorraine Sommers 56 ECAM 182 1:19:19.30
2 65 Lindabeth Schmucker 57 DAM 170 1:28:12.95
3 73 Judy Bracken 55 TVM 20 1:29:39.00
4 83 Debbie Bond 55 ECAM 16 1:35:21.15
5 102 Paula Moores 55 SAWS 138 1:47:28.30
6 106 Kate Johnson 59 MAM 96 1:51:22.70
7 113 Pam Derks 59 DC 49 1:55:10.55
8 123 Cheryl Hardin 56 SMM 76 2:01:28.95
9 126 Kathleen Kline 56 MAM 104 2:03:44.75
10 128 Sanborn Hodgkins 59 MELO 88 2:08:54.65
11 130 Laurie Perry 59 TCAM 151 2:09:20.25
12 131 Leslie Warren 55 SRM 199 2:13:30.55
13 135 Leslie Franklin 56 SERC 59 2:41:33.45

MALE AGE GROUP M5559 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 4 Sandy Mac Donald 57 SMST 121 1:09:36.15
2 8 Michael Mc Caffery 59 TOC 128 1:11:43.05
3 11 John Morales 55 SRM 131 1:14:05.70
4 45 Eldred Fountain 56 TVM 211 1:23:39.95
5 108 Frank Tuteur 55 SRM 192 1:53:08.05
6 119 Don Margolis 57 SERC 123 1:59:37.05

FEMALE AGE GROUP F6064 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 7 Laura Val 61 TAM 198 1:10:40.00
2 67 Marianne Brems 64 MELO 21 1:28:40.75
3 95 Jill Wright 62 SAWS 207 1:42:09.35
4 114 Karen Smith 64 SAC 181 1:55:12.65
5 120 Valerie Armento 62 UNAT 2 1:59:54.80
6 137 Susan Petro 63 USF 154 3:18:48.10

MALE AGE GROUP M6064 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 15 Joel Wilson 64 CRUZ 205 1:14:32.95
2 42 Don Foreaker 61 SRM 57 1:22:45.40
3 53 Noel Laverty 61 SAC 109 1:25:38.55
4 57 Bob Upshaw 63 MAM 194 1:26:24.55
5 85 Dan Nadaner 63 CLOV 142 1:35:40.15
6 88 Dan Winterrowd 62 SMST 206 1:36:40.45

FEMALE AGE GROUP F6569 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 112 Pat Mc Garvey 66 WCM 130 1:53:55.65

MALE AGE GROUP M6569 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 54 Richard Burns 69 TAM 24 1:26:02.15
2 61 Steve Hoberg 66 CRUZ 87 1:27:11.90
3 77 Andrew McPherson 66 DAM 134 1:30:21.15
4 93 Christian Jochim 65 QSS 95 1:39:55.10
5 101 Leonard Williamson 68 CARS 204 1:47:17.25
6 117 Scott Goldsmith 66 UNAT 68 1:59:15.25

FEMALE AGE GROUP F7074 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 133 Susan White 71 TCAM 202 2:21:42.75

MALE AGE GROUP M7074 5 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 129 Jerry Lowden 70 SERC 118 2:09:05.95

**** FEMALE OVERALL 5 KM WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Bj Henry 49 WCM 85 1:19:56.65
2 Phyllis Quinn 57 TOC 157 1:24:16.05
3 Jamie Ulloa 42 EEE 193 1:28:54.05
4 Aki Lewis 42 SRVM 114 1:42:36.25
5 Kourtney Imburgia 25 TEME 92 1:49:46.45
6 Candace Hendra 60 CSSR 83 1:53:22.85
7 Jacklyn Litman 62 BAY 116 2:02:16.05
8 Jessica Shambora 32 MM 213 2:03:06.85

**** MALE OVERALL 5 KM WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Tom Nootbaar 49 WCM 145 1:10:21.05
2 Martin Cox 49 UNAT 41 1:17:05.85
3 Zachary McCutchen 25 LODI 219 1:23:39.95
4 George Giles 53 VACA 63 1:32:25.65
5 Jay Bedsworth 48 TOC 10 1:34:20.25
6 Steven Elias 61 UNAT 51 1:38:29.95
7 Mike Shriver 44 UNAT 176 1:40:59.10
8 Donald Ingalls 75 MVM 93 1:50:24.15
9 Aquaman Reinhard 21 UNAT 158 1:51:49.20