********** INDIVIDUAL AGE-GROUP RESULTS OLYMPIC *********


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 15 - 19 OLYMPIC **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Peter Carroll 29 M 16 Truckee CA 1 16:01 0:53 1 1:19:52 0:28 1 40:50 2:18:02 1 2:18:01.70


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 30 - 34 OLYMPIC **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Donatas Ereminas 79 M 31 Truckee CA 2 14:17 1:07 2 1:11:31 0:36 1 35:29 2:02:59 1 2:02:58.25
2 Reid Weber 24 M 32 Reno NV 1 14:14 0:36 1 1:10:58 0:37 2 39:41 2:06:04 2 2:06:03.80
3 John Nunan 18 M 32 Pleasant Hill CA 3 15:34 2:55 3 1:50:59 2:22 3 49:22 3:01:10 3 3:01:09.25


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 35 - 39 OLYMPIC **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Justin Wilson 26 M 38 Winnemucca NV 2 18:18 1:26 1 1:17:19 0:42 1 42:02 2:19:45 1 2:19:44.10
2 Erich Brashears 4 M 38 Roseville CA 3 19:26 2:01 3 1:30:26 0:58 3 52:05 2:44:54 2 2:44:53.60
3 William Oldham 19 M 36 Sunnyvale CA 4 20:01 2:41 2 1:30:21 0:38 2 51:41 2:45:20 3 2:45:19.35
4 Christopher Neeb 16 M 39 Fairfield CA 1 17:28 2:48 4 2:02:22 1:17 4 1:06:58 3:30:53 4 3:30:52.20


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 40 - 44 OLYMPIC **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Julie Halvorsen 75 F 41 Truckee CA 1 17:54 1:18 1 1:36:26 0:21 1 48:22 2:44:18 1 2:44:17.45


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 40 - 44 OLYMPIC **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Mario Schugel 20 M 42 Los Angeles CA 2 19:25 1:48 2 1:20:38 0:37 2 48:46 2:31:12 1 2:31:11.15
2 Jose Morales 15 M 40 San Rafael CA 3 27:28 2:32 1 1:19:20 1:16 1 44:44 2:35:17 2 2:35:16.25
3 Erik Truxal 23 M 41 Roseville CA 1 14:26 1:57 3 1:40:24 1:14 3 56:40 2:54:38 3 2:54:37.75


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 45 - 49 OLYMPIC **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Kristen Clements-Nolle 5 F 45 Reno NV 1 17:02 3:07 1 1:31:35 2:01 1 55:03 2:48:46 1 2:48:45.15
2 Kathie Duart 9 F 49 Reno NV 2 23:14 3:43 2 2:03:08 2:25 2 1:06:48 3:39:16 2 3:39:15.40


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 45 - 49 OLYMPIC **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Mitchell Todd 22 M 46 San Rafael CA 2 18:30 2:30 1 1:25:19 1:47 2 49:53 2:37:57 1 2:37:57.00
2 Craig Libler 28 M 45 Reno NV 1 17:23 2:39 2 1:30:05 1:38 1 47:54 2:39:36 2 2:39:36.00


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 50 - 54 OLYMPIC **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Linda Biaggi 3 F 54 Minden NV 1 18:02 2:00 1 1:30:36 0:59 1 47:45 2:39:19 1 2:39:18.40
2 Diana Wilburn 25 F 54 Grass Valley CA 2 18:33 1:47 2 1:33:29 1:24 2 50:43 2:45:54 2 2:45:53.65
3 Pamela Holman 11 F 52 Tahoe City CA 3 19:56 1:53 3 2:10:15 0:45 3 1:07:12 3:40:01 3 3:40:00.15


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 50 - 54 OLYMPIC **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Richard Zuris 27 M 52 Paradise CA 1 19:02 2:56 1 1:32:36 1:13 1 1:00:50 2:56:36 1 2:56:35.30


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 55 - 59 OLYMPIC **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Jeff Schloss 74 M 55 Truckee CA 1 14:20 1:08 2 1:18:51 0:47 1 45:35 2:20:40 1 2:20:39.15
2 Allen Biaggi 2 M 55 Minden NV 2 17:20 2:30 1 1:11:57 1:04 2 53:11 2:26:00 2 2:25:59.25
3 Timothy Kay 13 M 56 Reno NV 3 19:12 2:09 3 1:45:40 1:42 3 57:05 3:05:46 3 3:05:45.40


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 60 - 64 OLYMPIC **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Jackson Harris Ii 10 M 64 Graeagle CA 1 17:10 2:25 1 1:34:01 1:31 1 53:38 2:48:43 1 2:48:42.80


********** TEAM Results LIST **********



********** COED TEAM RESULTS OLYMPIC **********

Place Bib TEAM/NAME S AGE City ST Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
===== ===== ==================== = === ============== == ==== ===== ==== ==== ======= ==== ==== ===== ======= ======= ==== =======

1 6 Doctor C And The T's 2 22:03 0:10 1 1:31:16 0:07 1 45:24 2:38:59 1 2:38:58.40 Jenny Cohen F 29 San Francisco CA Clark Terry M San Francisco CA Jim Terry M Napa CA
2 1 Two Grannies And An Old Goat 1 18:59 0:10 2 1:43:44 0:11 2 58:37 3:01:39 2 3:01:38.10 Ellie Antonio F 78 Graeagle CA Greg Kneisel M Graeagle CA Mimi Kneisel F Graeagle CA