********** FEMALE OVERALL RESULTS KIDS **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Frances Hamilton 21 F 11 Truckee CA 1 1:50 1:41 1 8:12 0:42 2 6:04 18:27 1 18:27
2 Holly Jones 25 F 12 Moorpark CA 8 2:10 2:07 2 9:01 0:41 6 6:38 20:35 2 20:35
3 Dana Stefanides 42 F 12 Aliso Viejo CA 4 2:00 1:38 3 10:30 0:30 4 6:23 20:59 3 20:59
4 Maya Weber 47 F 11 June Lake CA 3 1:57 1:37 5 10:54 0:41 7 6:50 21:58 4 21:58
5 Caitlin Smith 41 F 10 Truckee CA 6 2:03 2:20 8 11:19 0:41 1 5:46 22:06 5 22:06


********** MALE OVERALL RESULTS KIDS **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Gabe Segura 38 M 12 June Lake CA 2 1:54 1:35 1 8:12 0:34 1 5:16 17:29 1 17:29
2 Ian Barry 4 M 11 Prescott AZ 5 1:59 1:05 2 8:16 0:32 3 5:54 17:44 2 17:44
3 Aidan Le Francois 28 M 10 Crowley Lake CA 6 1:59 2:05 4 9:12 0:36 2 5:38 19:28 3 19:28
4 Bjorn Halvorsen 19 M 10 Truckee CA 4 1:58 1:48 3 9:03 0:37 4 6:04 19:28 4 19:28
5 Nate Whisler 48 M 11 Tahoe City CA 7 2:00 2:13 5 9:18 0:36 8 6:16 20:21 5 20:21


********** INDIVIDUAL AGE-GROUP RESULTS KIDS *********


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 1 - 7 KIDS **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Elinor Crall 5 F 6 Mammoth Lakes DE 1 2:43 2:38 1 13:43 1:11 1 8:15 28:29 1 28:29


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 1 - 7 KIDS **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Cyrus Creasy 6 M 7 Mammoth Lakes CA 1 2:24 2:06 1 10:28 0:47 2 6:46 22:28 1 22:28
2 Dane Karch 26 M 7 Mammoth Lakes CA 3 2:41 1:31 2 10:47 0:43 3 6:51 22:32 2 22:32
3 Sven Halvorsen 20 M 6 Truckee CA 2 2:33 1:43 3 11:30 0:42 1 6:24 22:50 3 22:50
4 Mason Georgeson 15 M 7 Mammoth Lakes CA 4 2:44 3:04 4 12:39 0:50 4 6:57 26:13 4 26:13


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 8 - 10 KIDS **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Caitlin Smith 41 F 10 Truckee CA 3 2:03 2:20 3 11:19 0:41 1 5:46 22:06 1 22:06
2 Kira Stefanides 43 F 9 Aliso Viejo CA 5 2:13 1:49 5 11:28 0:37 2 6:22 22:26 2 22:26
3 Erica Lynch 33 F 10 Mammoth Lakes CA 1 1:57 3:02 1 10:55 0:35 3 6:35 23:01 3 23:01
4 Sydney Whisler 49 F 9 Tahoe Cty CA 2 2:00 2:31 2 11:18 1:02 5 7:37 24:26 4 24:26
5 Cameron Crus 7 F 8 Tahoe City CA 4 2:08 2:20 4 11:24 0:58 6 7:38 24:27 5 24:27
6 Mia Karch 27 F 10 Mammoth Lakes CA 10 2:42 2:20 6 11:55 0:32 4 7:12 24:38 6 24:38
7 Graecyn Pentkowski 35 F 8 Henderson NV 6 2:25 2:50 7 11:57 0:44 8 8:16 26:11 7 26:11
8 Madison Foster 12 F 10 Bishop CA 8 2:37 3:08 8 12:00 0:36 7 8:08 26:26 8 26:26
9 Abby Silva 39 F 9 Bishop CA 7 2:31 2:45 9 12:35 0:48 9 8:31 27:07 9 27:07
10 Dylan Schmidt 37 F 10 Portland OR 9 2:38 1:48 10 15:07 1:16 11 11:17 32:04 10 32:04
11 Meilyn Lu 32 F 10 San Diego CA 11 3:11 4:48 11 17:48 1:03 10 10:22 37:11 11 37:11


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 8 - 10 KIDS **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Aidan Le Francois 28 M 10 Crowley Lake CA 2 1:59 2:05 2 9:12 0:36 1 5:38 19:28 1 19:28
2 Bjorn Halvorsen 19 M 10 Truckee CA 1 1:58 1:48 1 9:03 0:37 2 6:04 19:28 2 19:28
3 Logan Georgeson 14 M 9 Mammoth Lakes CA 6 2:16 2:28 4 9:55 0:30 4 6:13 21:20 3 21:20
4 Quentin Le Francois 29 M 9 Crowley Lake CA 3 2:07 3:05 5 10:33 0:33 3 6:11 22:27 4 22:27
5 Will Hennarty 23 M 8 Bishop CA 4 2:12 1:38 10 13:57 0:32 5 6:25 24:42 5 24:42
6 Thomas Vail 46 M 8 Ramona CA 10 2:46 2:12 6 11:56 0:30 8 7:21 24:44 6 24:44
7 Keagan Pentkowski 36 M 10 Henderson NV 5 2:13 12 1:38:23 1:07 6 6:40 25:29 7 25:29
8 Gavin Turner 44 M 8 Mammoth Lakes CA 9 2:39 1:55 7 12:15 0:36 10 8:12 25:34 8 25:34
9 Samuel Donovan 10 M 8 Henderson NV 8 2:29 2:24 8 12:37 1:29 7 7:13 26:10 9 26:10
10 Conor Hackley 18 M 10 Del Mar CA 7 2:17 2:25 9 12:38 0:59 9 7:58 26:16 10 26:16
11 John Thompson 3 M 10 Mammoth Lakes CA 12 4:11 5:09 3 9:26 1:58 12 14:26 35:09 11 35:09
12 Brennan Lu 30 M 8 San Diego CA 11 3:15 4:34 11 18:18 1:09 11 9:55 37:10 12 37:10


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 11 - 12 KIDS **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Frances Hamilton 21 F 11 Truckee CA 1 1:50 1:41 1 8:12 0:42 1 6:04 18:27 1 18:27
2 Holly Jones 25 F 12 Moorpark CA 4 2:10 2:07 2 9:01 0:41 3 6:38 20:35 2 20:35
3 Dana Stefanides 42 F 12 Aliso Viejo CA 3 2:00 1:38 3 10:30 0:30 2 6:23 20:59 3 20:59
4 Maya Weber 47 F 11 June Lake CA 2 1:57 1:37 5 10:54 0:41 4 6:50 21:58 4 21:58
5 Molly Foster 13 F 12 Bishop CA 5 2:30 2:40 4 10:35 0:33 6 9:11 25:27 5 25:27
6 Jocelyn Vail 45 F 11 Ramona CA 6 2:47 2:56 6 12:55 0:44 5 9:07 28:28 6 28:28


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 11 - 12 KIDS **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Gabe Segura 38 M 12 June Lake CA 2 1:54 1:35 1 8:12 0:34 1 5:16 17:29 1 17:29
2 Ian Barry 4 M 11 Prescott AZ 4 1:59 1:05 2 8:16 0:32 2 5:54 17:44 2 17:44
3 Nate Whisler 48 M 11 Tahoe City CA 5 2:00 2:13 3 9:18 0:36 4 6:16 20:21 3 20:21
4 Scott Hennarty 22 M 12 Bishop CA 6 2:06 1:27 4 9:43 0:41 5 6:52 20:47 4 20:47
5 Keaton Lu 31 M 12 San Diego CA 9 2:17 2:29 5 9:51 0:44 3 6:16 21:34 5 21:34
6 Viswa Aidan Douglass 11 M 11 Topanga CA 3 1:57 2:02 6 10:08 0:39 6 6:54 21:38 6 21:38
7 Carter Silva 40 M 12 Bishop CA 8 2:16 2:15 7 11:50 1:01 9 8:13 25:33 7 25:33
8 Elias Cruz-Clayton 9 M 11 Los Angeles CA 1 1:51 2:45 9 13:52 0:34 7 7:01 26:00 8 26:00
9 Jake Graves 17 M 12 Bishop CA 7 2:11 2:17 8 13:14 0:38 8 8:08 26:27 9 26:27
10 Sean Stern 1 M 11 Murrieta CA 10 3:52 7:05 10 22:31 1:17 10 14:48 49:31 10 49:31




********** ADAPTIVE AWARDS LIST **********


********** OVERALL ADAPTIVE RESULTS KIDS **********

Place Name Bib Sex Age City State Rank Swim T1 Rank Bike T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 John Thompson 3 M 10 Mammoth Lakes CA 2 4:11 5:09 1 9:26 1:58 2 14:26 35:09 1 35:09
2 Sean Stern 1 M 11 Murrieta CA 1 3:52 7:05 2 22:31 1:17 3 14:48 49:31 2 49:31
3 Tyler Stern 2 M 13 Murrieta CA 3 4:43 10:14 3 27:48 1:05 1 13:24 57:12 3 57:12




********** TEAM AWARDS LIST **********