KELLER COVE SWIM FOR KIDS SAKE
RICHMOND, CALIFORNIA 09/28/2013


********** AWARDS LIST **************

KELLER COVE SWIMS


********** 2-MILE OVERALL RESULTS MASTERS **************

KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE OVERALL RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Leeann Harvey 43 WCM 42 51:16.05
2 Sarah Groskopf 33 BAC 39 51:39.45
3 Cathy Delneo 37 SERC 136 54:48.90
4 Marianne Brems 64 MELO 14 54:57.55
5 Asha Roth 42 RPM 85 57:07.50
6 Rebecca Margulies 42 ALB 59 1:11:13.70
7 Valerie Armento 62 UNAT 2 1:16:49.30
KELLER COVE SWIMS

**** MALE OVERALL RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Chris Bond 46 WCM 11 44:29.85
2 Chris Lyle 27 RPM 56 46:12.65
3 Holden Hardcastle 36 BAY 137 48:43.45
4 David Mayer 53 BAM 63 48:50.95
5 Craig Gawlick 31 MVM 33 49:43.00
6 Bryan Lam 31 ECAM 52 49:47.65
7 Brian Gilmore 47 PVMA 36 51:09.45
8 Aaron Houston 52 UNAT 46 51:27.00
9 Greg Sabatini 37 RPM 86 53:32.15
10 Tom Tarauger 50 BAM 146 54:39.65
11 Seth Luersen 40 121 56:53.20
12 Dan Winterrowd 62 SMST 110 57:53.10
13 Steve Glazer 41 RPM 116 1:01:51.15
14 Richard Briggs 55 127 1:03:12.95
15 Joel Moore 39 DC 69 1:04:23.90
16 Scott Barrows 28 UNAT 5 1:04:59.95
17 Michael Bennett 62 RPM 9 1:08:45.10
18 Brendan Smith 44 TEME 91 1:14:27.50
19 Gordon Imrie 61 RPM 48 1:48:49.55
KELLER COVE SWIMS

KELLER COVE SWIMS


********** 2-MILE OVERALL RESULTS WETSUITS **************

KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE OVERALL WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Janet Renner 51 HIMA 79 46:19.45
2 Esa Crumb 32 RPM 23 57:57.50
3 Kathleen Fraser 46 UNAT 32 1:15:53.35
KELLER COVE SWIMS

**** MALE OVERALL WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Matt Grunewald 34 UNAT 40 51:17.70
2 Kyle Rasmussen 36 SERC 77 51:40.05
3 Warren Wallace 26 119 55:05.70
4 Amaury Gendron 32 SCSC 34 1:02:30.35
5 Richard Surosky 53 TEME 142 1:03:34.95
6 James Raybould 36 MELO 78 1:04:48.35
7 Tristan Ellis 21 117 1:11:14.80
8 Luis Lavagnino 62 UNAT 53 1:16:35.05
9 Tony Tuttle 61 RPM 107 1:31:55.75
10 Albert Hui 55 128 1:45:59.20
KELLER COVE SWIMS


********** 1-MILE OVERALL RESULTS USA SWIMMING **************

KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE OVERALL RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Marie Maxwell 17 BAC 60 21:06.15
2 Selby Sturzenegger 17 BAC 95 22:54.70
3 Claire Girard 17 BAC 37 23:24.45
4 Stephanie Saisi 16 BAC 87 23:34.50
5 Evalynna Ong 15 BAC 73 23:40.85
6 Weilin Tan 15 BAC 100 23:46.75
7 Naomi Dimagmaliw 14 BAC 27 24:07.25
8 Julie Williams 16 122 24:10.85
9 Karilin Yiu 13 BAC 111 25:23.10
10 Sima Arfania 13 BAC 1 26:06.40
11 Anja Hendrikse Li 14 AAA 44 26:09.75
12 Laura Spielman 15 AAA 92 26:38.90
13 Hannah Mayer 10 SAIL 61 39:58.05
KELLER COVE SWIMS

**** MALE OVERALL RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Jake Lin 15 BAC 54 20:47.20
2 Drew Quan 17 BAC 76 21:10.40
3 Nicholas Tan 13 BAC 99 21:40.10
4 Ernie Ribera 17 BAC 80 22:07.95
5 Johannes Stoppler 15 BAC 94 22:16.75
6 Kaelan Tantuico 16 BAC 102 22:47.05
7 Justin Sasano 15 BAC 88 23:30.25
8 Philip Bondar 16 BAC 12 23:47.40
9 Walker Pease 16 BAC 75 25:12.90
10 Maxime Hendrikse Li 12 AAA 43 27:45.65
11 Zev Bennett 14 SAIL 10 29:29.45
12 Jonathan Gutierrez 13 126 33:06.25
13 Joseluis Albarran 13 132 34:41.25
14 William Sutton Iv 12 SAIL 98 36:46.75
KELLER COVE SWIMS


********** 1-MILE OVERALL RESULTS MASTERS **************

KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE OVERALL RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Danielle Becks 31 TOC 7 22:10.95
2 Bonnie Benjamin 37 USF 135 23:45.95
3 Suzanne Zebedee 52 MELO 113 24:38.00
4 Meredith West 28 120 27:18.45
5 Jessica Moll 41 UNAT 66 28:17.65
6 Patricia Robak 64 WCM 81 30:00.25
7 Kristine Buckley 53 SMM 17 31:08.15
8 Kathleen Cosby 39 152 32:26.25
9 Joanne Desmond 46 TSUN 25 32:57.60
10 Alexis Morgan 38 RPM 70 33:44.90
11 Sheila Monaghan 64 148 34:38.40
12 Gray Douglas 47 RPM 28 36:59.85
13 Tara Macdonald 52 129 37:21.35
14 Emily Howe 24 MVM 47 37:47.90
15 Jennifer Eisley 48 SMAC 29 38:29.45
16 Michelle Shriro 41 SERC 89 38:43.95
17 Judy Sumida 24 UNAT 96 39:37.05
18 Susan White 70 TCAM 149 40:38.10
19 Cynthia Barnard 65 NBA 4 43:48.50
20 Barbara Robben 79 UNAT 82 50:16.05
21 Therese Lahaie 55 RPM 141 51:39.00
KELLER COVE SWIMS

**** MALE OVERALL RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Douwe Yntema 24 TOC 139 22:05.55
2 Michael Keck 54 TOC 49 22:50.45
3 Austin Lau 29 BAC 138 24:05.60
4 Jonathan Mayer 47 RPM 62 24:42.65
5 David Carter 59 UNAT 19 25:00.70
6 Christophe Culp 39 BAC 24 27:01.70
7 George Giles 53 VACA 35 27:14.65
8 John Schonder 34 RPM 115 28:47.20
9 Ralph Brott 74 BAY 15 29:40.90
10 Terry Horn 64 BAC 45 29:49.25
11 Brian Harness 36 QSS 41 30:04.25
12 Kenneth Laws 50 MMSW 151 32:42.00
13 Jay Tustin 49 RPM 106 33:59.15
14 Harlan Baum 56 CALM 133 37:07.70
15 William Sutton III 49 131 56:01.35
KELLER COVE SWIMS

KELLER COVE SWIMS


********** 1-MILE OVERALL RESULTS WETSUITS **************

KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE OVERALL WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Sophia Sotew 52 124 29:28.80
2 Jennifer Doyle 42 RPM 134 32:15.30
3 Alyssa Newman 38 RPM 72 32:39.85
4 Maya Nair 32 GG 71 33:09.60
5 Jacklyn Litman 63 BAY 55 33:57.20
6 Susan Sumida 47 UNAT 97 36:08.85
7 Diana Teeter 59 SRM 104 36:16.15
8 Lisa Asta 48 WCM 3 37:23.15
9 Julie Rogers 46 RPM 83 37:53.80
10 Inger Beaird 47 AAM 6 40:25.25
11 Nina Meechuoonuk 32 UNAT 64 46:14.75
KELLER COVE SWIMS

**** MALE OVERALL WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Gerald Tenret 45 UNAT 105 27:10.60
2 Paul Young 53 RPM 112 28:39.55
3 Erik Owens 40 RPM 155 28:51.85
4 Thomas Barri 20 125 29:24.35
5 Stanley Chan 42 AAM 20 40:30.15
6 Greg Fernbacher 51 UNAT 31 40:39.80
KELLER COVE SWIMS


********** HALF-MILE OVERALL RESULTS MASTERS **************

KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE OVERALL RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Lindsey Smart 31 TOC 90 12:10.80
2 Jessie Gertz 31 144 12:13.15
3 Julie Herrera 39 147 17:27.85
4 Glenda Carroll 69 130 18:25.80
5 Nancy Malone 49 154 19:40.85
6 Dana Greene 44 RAM 38 21:10.55
7 Carol Zabin 58 150 22:06.70
8 Beth Miller 61 RPM 65 30:19.05
KELLER COVE SWIMS

**** MALE OVERALL RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Daniel Shiosaki 29 TOC 140 11:25.25
2 Bart Lally 50 TOC 123 12:05.90
3 Don Brown 80 WCM 16 17:13.10
4 Louis Stoddard 76 WCM 93 18:44.05
5 James Cotton 80 UNAT 118 19:39.15
6 Daniel Burhans 36 RPM 18 20:50.15
KELLER COVE SWIMS

KELLER COVE SWIMS


********** HALF-MILE OVERALL RESULTS WETSUITS **************

KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE OVERALL WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
KELLER COVE SWIMS

**** MALE OVERALL WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Mike Sherrill 62 TOC 114 12:51.15
2 James Krueger 74 TOC 51 20:54.95