********** MALE 10MI SUP 12-6 AGE GROUP: 1 - 17 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 73 Ian Light M 14 Long Beach CA KINGS PADD 1:49:22
2 270 Zane Asselin M 17 Panama City FL 1:50:24
3 250 Summit Moulton M 14 South Lake Tahoe CA 1:56:25
4 66 Levi Largent M 13 Slt CA FLATWATERP 2:05:20
5 335 Connor Hollingsworth M 15 Colfax CA SURFTECH 2:10:59
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** FEMALE 10MI SUP 12-6 AGE GROUP: 18 - 29 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 232 Jenna Granger F 28 Tahoe City CA HOBIE 2:15:17
2 111 Lauren Robinson F 23 Tahoe Vista CA AMUNDSON 2:20:24
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP 12-6 AGE GROUP: 18 - 29 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 51 Luca Genasci M 20 South Lake Tahoe CA FLATWATER 1:42:55
2 291 Nick Poulsen M 24 Olympic Valley CA NASH 2:08:34
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** FEMALE 10MI SUP 12-6 AGE GROUP: 30 - 39 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 9 Lina Augaitis F 32 Vancouver BC STARBOARD 1:39:04
2 182 Morgan Hoesterey F 32 Honolulu HI SURFTECH 1:44:35
3 212 Gail Vento F 37 St Thomas VI MHL 1:49:07
4 55 Kimberly Gomez F 34 Santa Cruz CA PEARSON AR 1:49:12
5 316 Nina Oakley F 31 Reno NV LAKESHORE 1:49:44
6 274 Debbie Fajans F 34 Truckee CA FANATIC 2:00:29
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP 12-6 AGE GROUP: 30 - 39 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 237 Doug Furano M 32 San Fransisco CA 1:44:07
2 54 Jay Gomez M 36 Santa Cruz CA ARROW 1:46:43
3 151 John Walsh M 37 Mendocino CA BOGA 1:49:17
4 181 Pablo Bori M 37 Carnelian Bay CA MM 1:50:46
5 141 Tom Sykes M 38 Reno NV CORRAN ADD 1:51:03
6 77 Nate Ludwig M 35 Slt CA FLATWATER 1:53:58
7 148 Sasha Unruh M 39 Encinitas CA JAMIE MITC 2:00:37
8 22 Ed Caballero M 39 Sacramento CA RON HOUSE 2:04:34
9 293 Ben Smith M 38 Santa Monica CA 2:05:20
10 336 Markus Lang M 37 Truckee CA WAI 2:07:14
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** FEMALE 10MI SUP 12-6 AGE GROUP: 40 - 49 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 213 Wendy Ackermann F 47 Homewood CA BARK 1:57:04
2 337 Monica Arche F 41 Coconut Grove FL FANATIC 2:03:56
3 135 Julie Stevens F 45 Citrus Heights CA BARK 2:07:06
4 255 Kimmie Field F 40 Reno NV ROGUE 2:13:35
5 278 Leslie Clohan F 49 Dublin CA BOGA 2:34:12
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP 12-6 AGE GROUP: 40 - 49 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 304 Paul Hasselquist M 49 Trinidad CA 1:55:40
2 154 Gary Wimberly M 49 Auburn CA ISLE SURF 1:56:09
3 16 Bill Bloodgood M 43 Manhattan Beach CA BARK 1:57:06
4 114 Kip Roseman M 44 Portland OR BARK 1:57:17
5 98 Peter Phelan M 40 Santa Cruz CA ROGUE 1:57:50
6 27 James Claussen M 44 Watsonville CA JIMMY STYX 2:03:35
7 292 Paul Aro M 43 Santa Monica CA RED PADDLE 2:12:21
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** FEMALE 10MI SUP 12-6 AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 46 Jennifer L Fuller F 50 Sausalito CA INFINITY 1:48:43
2 241 Tandem Mello F 55 Cameron Paric CA 2:09:05
3 244 Nancie Schoener F 54 Truckee CA TAHOE 2:11:01
4 189 Shiela Hickman F 50 Tahoe Vista CA MM 2:12:30
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP 12-6 AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 97 Doug Penny M 51 Minden NV CREED 1:53:00
2 90 Michael Melville M 59 San Lorenzo CA ULI & C4WA 1:58:01
3 65 Andrew Lanes M 53 Vail CO SIC OR RON 2:00:34
4 272 Bryan Robinson M 58 Santa Cruz CA LAIRD 2:10:44
5 117 Tm Rote M 52 Clovis CA BARK 2:25:49
6 64 Dainel Lahl M 56 San Ramon CA LAKESHORE 2:32:00
7 279 Rod Clohan M 51 Dublin CA BOGA 2:34:25
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP 12-6 AGE GROUP: 60 - 99 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 230 John Thomaselli M 60 Slt CA FLATWATER 1:52:12
2 265 Greg Felsh M 61 Tahoe City CA ADRIFT 2:04:34
3 71 Gary Leong M 66 Los Altos CA MISTRAL IS 2:05:12
4 58 Steve Hunt M 61 Gualala CA NAISH GLID 2:11:37
5 20 Keith Brown M 66 Woodland CA TOWER 2:50:19
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** FEMALE 10MI SUP 14 AGE GROUP: 1 - 17 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 191 Kali'a Alexiou F 12 Soquel CA BOGA 1:57:00
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP 14 AGE GROUP: 18 - 29 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 282 Chase Kosterlitz M 25 St. Pete FL 1:31:13
2 275 Jake Jensen M 19 None NO 1:31:23
3 183 Christopher Parker M 29 HI STAR 1:34:12
4 72 Brendan Light M 18 Long Beach CA KINGS PADD 1:34:49
5 300 Austin Young M 22 Incline Village NV LAKESHORE 1:35:48
6 35 Evan Derdowski M 25 Zephyr Cove CA FLATWATER 1:39:01
7 7 Dalton Arkell M 18 Panama City FL BOGA 1:46:36
8 34 Ryan Delariva M 28 San Fran CA TAHOE SUP 1:49:32
9 267 Leo Robinton M 23 Tahoe Vista CA ADRIFT! 1:53:03
10 194 Jake Hickman M 18 Tahoe Vista CA F-1 2:06:46
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** FEMALE 10MI SUP 14 AGE GROUP: 30 - 39 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 67 Jennifer Lee F 32 Honolulu HI BLUE PLANT 1:43:26
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP 14 AGE GROUP: 30 - 39 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 281 Georges Cronsteadt M 32 Tahiti 1:28:09
2 276 Belar Diaz M 36 Barcelona Spain FANATIC 1:36:25
3 184 Jeramie Vaine M 34 Nv City CA 1:36:33
4 161 Seth Springer M 36 Malibu CA BARK 1:37:15
5 206 Michael Tavares M 30 Apex NC BOARDWKS 1:37:20
6 199 Dax Willard M 35 Somewhere CA NAISH 1:41:31
7 280 Trent Hickman M 36 Park City UT RIVIERA 1:42:16
8 178 Joseph Mosquera M 35 Salem OR STAR 1:46:28
9 239 Matt Lund M 39 Kings Beach CA HOBIE 1:49:44
10 79 Rob MacIas M 37 Sacramento CA BOGA 1:50:13
11 101 Wayne Prouty Jr M 34 Wellington NV FLAT WATER 1:52:02
12 200 Buck Quaglia M 37 Folsom CA BOGA 1:55:21
13 228 Johnathan Boyd M 35 San Clemente CA 1:59:22
14 69 Thomas Leith M 35 Novato CA LPC 2:00:47
15 68 Mike Lefrancois M 36 Incline NV TAHOE SUP 2:04:59
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** FEMALE 10MI SUP 14 AGE GROUP: 40 - 49 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 271 Kristine Hamrick F 48 Santa Cruz CA BARK 1:54:51
2 163 Amy Staples F 43 Woodland CA STARBOARD 1:54:52
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP 14 AGE GROUP: 40 - 49 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 39 Chance Fielder M 41 Dana Pt CA INFINITY 1:34:21
2 47 Mike Gabor M 44 Zephyr Cove CA FLATWATER 1:36:38
3 312 Brad Seyffer M 40 San Francisco CA BARK SURFT 1:37:37
4 187 David Meyler M 41 Nv City CA BOGA 1:40:02
5 287 John Alexiou M 44 Watsonville CA ARROW 1:41:30
6 56 Rob Graham M 48 Carpenteria CA KNGS 1:42:25
7 59 Mike Irete M 44 Santa Cruz CA BARK 1:42:58
8 284 John Merryfield M 47 Tahoe City CA NAISH 1:43:30
9 102 Kenny Puckett M 41 Charlston SC 404 1:44:44
10 96 Jeff Pearson M 42 Truckee CA HOBIE 1:44:59
11 164 Brook Staples M 45 Woodland CA SIC 1:45:30
12 240 Scott Estrada M 45 Sacramento CA 1:46:27
13 81 Mark Maguire M 43 Chico CA INFINITY 1:48:17
14 211 Joseph Fellner M 43 Kings Beach CA BARK 1:49:03
15 227 Richard Slye M 45 Half Moon Bay CA 1:49:25
16 21 Daniel Buchanan M 42 Carnelian Bay CA SURFTECH 1:49:39
17 2 John Albrecht M 46 Incline Vill NV ADRIFT 1:49:40
18 42 Brady Flaherty M 42 Wilton CA SUPCO 1:50:03
19 19 Tai Boutell M 43 Santa Cruz CA ANGULO 1:50:51
20 150 Kyle Wade M 48 Santa Cruz CA ANGULO 1:50:57
21 198 Doug Stoup M 49 Olympic Vly CA BOARDWKS 1:51:51
22 269 Phillipe Asselin M 44 Panama City FL 1:52:06
23 93 Kevin Murnane M 42 Tahoe City CA SURFTECH 1:52:40
24 214 Joe Quinn M 47 Homewood CA BARK 1:53:30
25 86 Andrew McGinnis M 47 Pacific Palisade CA NAISH 1:53:40
26 260 Nick Vivar M 49 San Ramon CA BARK 1:55:42
27 140 David Swidan M 44 Santa Cruz CA HOBIE (POS 1:55:51
28 266 Tony Schopp M 47 Truckee CA STARBOARD 1:56:44
29 32 Rod De La Rosa M 43 Lafayette CA SUPCO ROJA 2:00:01
30 153 Lincoln West M 49 Aptos CA ANGULO SHA 2:00:37
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** FEMALE 10MI SUP 14 AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 142 Helen Taylor F 53 San Diego CA INFINITY 2:10:54
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP 14 AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 273 Eric Starnes M 55 San Juan Capistran CA EPS 1:34:14
2 179 John Becker M 54 Santa Barbara CA 1:37:26
3 14 Bojan Bernard M 51 Palo Alto CA FANATIC 1:39:03
4 177 Joel Comer M 50 Kentfield CA BARK 1:40:29
5 8 Steve Arkell M 50 Panama City FL BOGA 1:42:32
6 313 John Allen M 52 Slt CA FLATWATER 1:44:40
7 268 Mike Bond M 57 Mammoth Lakes CA OHANA 1:45:41
8 60 Geoffrey James M 50 Sausilito CA BARK 1:48:07
9 122 Kevin Scott M 51 Aptos CA BARK 1:48:35
10 103 Stephen Pugh M 56 Sausilito CA BARK 1:51:53
11 155 W. Joe Woodman M 53 Carson City NV LAKESHORE 2:00:04
12 78 Matt MacArewich M 50 Capistrano Beach CA HOBIE 2:00:09
13 13 Steven Becker M 53 Grass Valley CA WAI SUP 2:01:03
14 233 Bill Owens M 55 Truckee CA TAHOE 2:05:11
15 113 Kurt Roessler M 52 Discovery Bay CA C4 2:05:49
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP 14 AGE GROUP: 60 - 99 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 5 Fred Andersen M 61 Mill Valley CA BOGA 1:44:47
2 31 Mike Day M 61 Markleeville CA FLATWATER 1:47:19
3 82 Ciro Mancuso M 65 Olympic Vlly CA BARK 1:49:33
4 231 Jim Granger M 60 Tahoe City CA HOBIE 1:54:44
5 121 Bill Schmidt M 68 Arroyo Grande CA ANGULO 2:01:04
6 53 Bob Glynn M 67 Davis CA LAIRD 2:33:36
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP ULT AGE GROUP: 18 - 29 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 112 Jase Roessler M 20 Dicovery Bay CA SIC 1:55:31
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP ULT AGE GROUP: 30 - 39 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 301 Michael Valenzuela M 38 Truckee CA INFINITY 1:41:09
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP ULT AGE GROUP: 40 - 49 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 277 Thomas Maximus M 44 San Clemente CA 1:26:39
2 259 Trandem Brackett M 44 Slt CA E BOARD 1:28:00
3 226 Rand Carter M 49 BARK SURFT 1:31:11
4 57 Darian Hildreth M 40 Key West FL MHL 1:32:31
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI SUP ULT AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 186 Tandem Erickson M 57 Dana Pt EBOARDS 1:27:23
2 283 Brian Stockdale M 50 Laguna CA 1:29:56
3 224 Larry Ferguson M 54 Homewood CA BARK 1:42:29
4 105 Steven Rawiszer M 51 Boca Raton FL BARK 1:54:54
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI PRONE UNLIMITED PU AGE GROUP: 1 - 99 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 87 Aaron McKinnon M 23 Capitola CA BARK 1:33:18
2 144 Brian Thomas M 49 Corde Madera CA BARK 1:55:17
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** FEMALE 10MI OC1 AGE GROUP: 1 - 99 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 238 Carol Lyda F 63 Truckee CA HUKI 1:37:24
2 147 Francine Tone F 57 Truckee NV LPC 1:48:05
QUICKSILVER TA-HOE NALU


********** MALE 10MI OC1 AGE GROUP: 1 - 99 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 247 Rusty H M 37 Kings Beach CA 1:17:45
2 254 Jay Wild M 33 Truckee CA 1:20:25
3 61 Rukin Jelks M 20 Kamuela HI KAI WA'A 1:23:03
4 263 Charlie Banfield M 51 Fairfield CA KAI WAI 1:23:19
5 160 Douglas Riley M 53 Truckee CA 1:23:30
6 229 Rand Colwell M 52 South Lake Tahoe CA KAKU 1:24:04
7 256 Greg Wright M 51 Incline Village NV PUAKEA 1:25:24
8 84 Gary Mandy M 41 Reno NV OC-1 1:28:53
9 286 Phillipe Voci M 42 Oceanside CA 1:33:35
10 285 Ryan Voci M 35 Lakewood CA 1:33:53