********** FEMALE 4MI SUP 12-6 AGE GROUP: 1 - 17 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 191 Kali'a Alexiou F 12 Soquel CA BOGA 0:55:36.45
2 222 Sofia Sanchez F 12 Kings Beach CA SURFTECH 1:02:48.75
3 249 Elan Lindsay F 12 Kings Beach CA HOBIE 1:07:30.45
4 165 Jane Staples F 11 Woodland UT SURFTECH 1:08:16.10
5 169 Alexandria Higginson F 10 San Clemente CA RIVIERA 1:09:27.10
6 167 Zoe Carter F 10 Tahoe Vista CA SURFTECH 1:14:04.35
7 367 Abby Asselin F 15 Pcb FL CORBAN 1:15:50.65
8 384 Rachel Speirer F 14 Reno NV BOARDWORKS 1:16:43.85
9 170 Tori Higginson F 12 San Clemente CA RIVIERA 1:28:01.80
10 243 Jessica Brackett F 9 Slt CA BOARDWORKS 1:46:25.40


********** MALE 4MI SUP 12-6 AGE GROUP: 1 - 17 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 246 Josiah Brackett M 13 Slt CA FLATWATER 0:50:15.50
2 242 Joshua Brackett M 11 Slt CA 404 0:50:58.20
3 73 Ian Light M 14 Long Beach CA KINGS PADD 0:51:46.30
4 270 Zane Asselin M 17 Panama City FL 0:53:59.75
5 250 Summit Moulton M 14 South Lake Tahoe CA 0:56:23.35
6 157 Cameron Valois M 13 Tahoe City CA ARROW 0:58:31.30
7 166 Trent Carter M 11 Tehoe Vista CA SURFTECH 0:58:35.75
8 359 Ryan Funk M 12 Truckee CA 1:00:02.55
9 159 Lucas Valois M 11 Tahoe City CA FLATWATER 1:00:12.45
10 325 Cole Gardner M 13 Olympic Valley CA 1:02:40.10
11 168 Rhys Staples M 9 Woodland UT SURFTECH 1:04:28.10
12 363 Kade Schrauben M 8 So Lake Tahoe CA FLATWATER 1:05:36.05
13 370 Pat McPhillips M 9 San Clemente CA 1:05:56.05
14 320 Matthew Breen M 13 Hillsborough CA 1:07:07.75
15 162 Matix Springer M 9 Malibu CA SURFTECH 1:07:30.25
16 382 Will Odaffer M 14 Sammamish WA 1:09:43.95
17 381 Nate Cutler M 12 Kings Beach CA 1:10:10.30
18 402 Riley McCaughey M 14 South Lake Tahoe CA RIVIERA 1:16:55.10
19 245 Jacob Brackett M 7 Slt CA 404 1:46:07.15


********** FEMALE 4MI SUP 12-6 AGE GROUP: 18 - 29 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 196 Sarah Callahan F 27 Slt CA BOGA 1:01:25.40
2 185 Kristin Oswalt F 29 Truckee CA 1:14:16.15
3 371 Tegan Davidge F 26 Slt CA BARK 1:25:18.50


********** MALE 4MI SUP 12-6 AGE GROUP: 18 - 29 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 364 Dallas Arkell M 18 Panama City FL BOGA 0:54:31.90
2 75 Andrew Long M 29 San Diego CA JIMMY LEWI 1:12:07.50


********** FEMALE 4MI SUP 12-6 AGE GROUP: 30 - 39 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 91 Brie Moore F 37 Reno CA LPC 0:57:45.35
2 274 Debbie Fajans F 34 Truckee CA FANATIC 0:57:47.15
3 393 Maria-Elaina Bowman F 37 Dayton NV FLATWATER 0:59:11.60
4 391 Quincy Young F 31 Truckee CA BOGA 1:00:45.30
5 146 Jessica Timmons F 32 Reno NV LAKESHORE 1:04:11.05
6 368 Jamie Gemme F 38 Olympic Valley CA 1:11:05.05
7 126 Erica Shearer F 38 Rosevill CA RIVIERA 1:15:13.80
8 25 Cristy Carter F 33 Greenville SC UNSURE - R 1:16:03.60
9 396 Allison Woodside F 31 Santa Rosa CA 1:19:07.90
10 397 Kristin Linak F 31 South Lake Tahoe CA RIVIERA 1:26:31.95


********** MALE 4MI SUP 12-6 AGE GROUP: 30 - 39 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 77 Nate Ludwig M 35 Slt CA FLATWATER 0:51:52.10
2 151 John Walsh M 37 Mendocino CA BOGA 0:52:14.80
3 181 Pablo Bori M 37 Argentina MM 0:54:04.35
4 148 Sasha Unruh M 39 Encinitas CA JAMIE MITC 0:57:09.50
5 145 Jeff Timmons M 33 Reno NV 404 0:59:19.55
6 293 Ben Smith M 38 Santa Monica CA 1:01:47.85


********** FEMALE 4MI SUP 12-6 AGE GROUP: 40 - 49 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 163 Amy Staples F 43 Woodland CA STARBOARD 0:55:14.90
2 236 Sally Mello F 47 El Dorado Hills CA 0:57:00.35
3 352 Monica Arche F 41 Coconut Grove FL FANATIC 0:59:57.15
4 135 Julie Stevens F 45 Citrus Heights CA BARK 1:01:22.75
5 138 Jaecey Suda F 48 San Diego CA STARBOARD 1:02:11.10
6 373 Hilary Andersen F 49 Mill Valley CA BARK 1:02:22.25
7 394 Debbie Brown F 46 South Lake Tahoe CA RON HOUSE 1:03:17.35
8 337 Monica Arche F 41 Coconut Grove FL FANATIC 1:03:24.00
9 50 Janet Gavaldon F 41 San Diego CA YOLO 1:04:22.45
10 403 Pam Lascoe F 48 Auburn CA TAHOE SUP 1:09:19.15
11 327 Kerry Novak F 45 Reno NV 1:14:16.90
12 329 Maureen Zypon F 42 Reno NV LAKESHORE 1:15:36.00
13 94 Stacy O'Daffer F 46 Sammamish WA UNKNOWN 1:15:56.65


********** MALE 4MI SUP 12-6 AGE GROUP: 40 - 49 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 288 Braly Joy M 42 SIC 0:50:51.20
2 211 Joseph Fellner M 43 Kings Beach CA BARK 0:53:42.95
3 99 Jay Prigge M 46 Truckee CA LAKESHORE 0:56:23.80
4 413 Chris Hollingsworth M 40 Colfax CA SURFTECH 0:57:13.25
5 292 Paul Aro M 43 Santa Monica CA RED PADDLE 0:59:01.35
6 304 Paul Hasselquist M 49 Trinidad CA 0:59:07.50
7 28 Alex Cox M 42 Lafayette CA TAHOE 0:59:39.00
8 36 Paul Ellison M 49 Oakland CA PAU HANA 1:05:17.15
9 132 Roland Smith M 42 Sacramento CA JIMMY LEWI 1:07:35.45
10 104 Mike Rattary M 42 Walnut Creek CA NONE 1:09:21.45
11 387 Marcus Biddle M 45 Point Reyes CA EVERPADDLE 1:12:40.00
12 24 Karl Carstensen M 43 Walnut Creek CA BOARDWORKS 1:12:53.65


********** FEMALE 4MI SUP 12-6 AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 190 Janet Walp F 58 Novato CA STAR 0:59:12.95
2 147 Francine Tone F 57 Truckee NV LPC 1:01:33.00
3 244 Nancie Schoener F 54 Truckee CA TAHOE 1:03:57.05
4 109 Patty Robbins F 58 Truckee CA BARK 1:06:05.40
5 357 Sue Arkell F 57 Panama City FL BOGA 1:06:05.60
6 376 Judy Souza F 54 Carnelian Bay CA BARK 1:06:56.85
7 399 Nancy Barna F 54 Truckee CA TAHOE SUP 1:11:16.00
8 116 Barbara Rote F 58 Clovis CA BARK 1:12:18.10
9 406 Lucita Hadzselimavic F 54 Alameda CA 1:21:41.10


********** MALE 4MI SUP 12-6 AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 390 Paul Zarubin M 59 Truckee CA BOGA 0:55:21.25
2 38 Kurt Feeter M 57 Rio Vista CA BARK 0:56:42.80
3 401 Scott McCaughey M 53 South Lake Tahoe CA MARTY WELL 0:57:08.85
4 152 Bruce Walters M 53 Sactramento CA FANATIC 0:59:38.55
5 139 Thomas Sullivan M 52 Reno NV TAHOE SUP 1:00:10.85
6 129 Michael Skelly M 54 Dana Point CA HOBIE 1:00:40.85
7 117 Tm Rote M 52 Clovis CA BARK 1:07:22.60
8 49 Jim Garrissere M 57 Truckee CA SURFTECH 1:08:31.50


********** FEMALE 4MI SUP 12-6 AGE GROUP: 60 - 99 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 107 Betsy Risner F 60 Francis UT MHL 0:55:38.80
2 345 Nickie Misfeldt F 61 Carnelian Bay CA 1:08:39.65


********** MALE 4MI SUP 12-6 AGE GROUP: 60 - 99 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 230 John Thomaselli M 60 Slt CA FLATWATER 0:54:30.10
2 265 Greg Felsh M 61 Tahoe City CA ADRIFT 0:59:23.25
3 76 Bob Long M 62 San Diego CA JIMMY LEWI 0:59:23.40
4 71 Gary Leong M 66 Los Altos CA MISTRAL IS 1:01:19.15
5 377 Jack Hanna M 64 Bethel Island CA HANNA 1:12:39.60
6 6 Jeff Anderson M 60 Reno NV LAKESHORE 1:13:40.90


********** FEMALE 4MI SUP SUPSURF AGE GROUP: 1 - 17 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 350 Kim Wittman F 10 Los Cabos CA 1:11:54.40


********** FEMALE 4MI SUP SUPSURF AGE GROUP: 30 - 39 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 128 Michelle Singh F 30 Rocklin CA BOGA 1:10:03.10
2 11 Holly Barclay F 36 Anchorage AK BOGA 1:19:36.95


********** MALE 4MI SUP SUPSURF AGE GROUP: 30 - 39 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 127 Kevin Shearer M 36 Roseville CA PELICAN 1:10:06.90


********** FEMALE 4MI SUP SUPSURF AGE GROUP: 40 - 49 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 23 Amy Campbell F 46 Orinda CA WAI SUP 1:22:58.20


********** MALE 4MI SUP SUPSURF AGE GROUP: 40 - 49 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 326 Lee Novak M 40 Reno NV COREBAN 1:00:20.40
2 360 Kyle Schauben M 41 So Lake Tahoe CA RIVIERA 1:01:18.45


********** FEMALE 4MI SUP SUPSURF AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 120 Susan Sabin F 51 Truckee CA LAKESHORE 1:17:50.35
2 341 Saki Evans F 52 Carmel Vly CA ARK 1:19:21.60


********** MALE 4MI SUP SUPSURF AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 90 Michael Melville M 59 San Lorenzo CA ULI & C4WA 0:56:29.10
2 272 Bryan Robinson M 58 Santa Cruz CA LAIRD 1:02:33.60
3 340 Ron Evans M 53 Carmel Vly CA 1:05:48.85


********** MALE 4MI SUP SUPSURF AGE GROUP: 60 - 99 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 310 Walter Machado M 61 Honolulu HI 0:58:29.85


********** MALE 4MI SUP 14 AGE GROUP: 1 - 17 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 388 Mikey Mello M 13 El Dorado Hills CA 1:09:56.10
2 208 Stefan Fellner M 12 Kings Beach CA NASH 1:10:06.60
3 223 Phoenix Sanchez M 10 Kings Beach CA ROGUE 1:11:25.95


********** FEMALE 4MI SUP 14 AGE GROUP: 18 - 29 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 385 Caroline Peters F 28 Atlanta GA BARK 1:04:38.55


********** MALE 4MI SUP 14 AGE GROUP: 18 - 29 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 35 Evan Derdowski M 25 Zephyr Cove CA FLATWATER 0:47:40.10
2 188 Jeff Erickson M 18 Dana Pt CA 0:49:45.05
3 267 Leo Robinton M 23 Tahoe Vista CA ADRIFT! 0:52:30.00
4 398 Jesse Colombo M 29 Capitola CA 0:53:37.05
5 207 Jake Caranto M 20 Canyn Cntry CA PAU HANA 1:15:31.05


********** MALE 4MI SUP 14 AGE GROUP: 30 - 39 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 134 Jimmy Spithill M 34 San Francisco CA NAISH 0:46:54.25
2 199 Dax Willard M 35 Somewhere CA NAISH 0:49:44.35
3 400 Charlie Bowman M 38 Dayton NV SURFTECH 0:56:09.05
4 416 Mitch Silvererstein M 33 Sf CA PAU HANA 1:00:11.25


********** FEMALE 4MI SUP 14 AGE GROUP: 40 - 49 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 271 Kristine Hamrick F 48 Santa Cruz CA BARK 0:55:00.25
2 386 Kimberly Hilareth F 45 Key West FL MHL 1:22:08.65
3 40 Brooke Fiffick F 43 Foresthill CA WAI SUP 1:22:57.60


********** MALE 4MI SUP 14 AGE GROUP: 40 - 49 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 287 John Alexiou M 47 Santa Cruz CA ARROW 0:47:50.00
2 187 David Meyler M 41 Nv City CA BOGA 0:48:31.85
3 56 Rob Graham M 48 Carpenteria CA KNGS 0:48:54.25
4 284 John Merryfield M 47 Tahoe City CA NAISH 0:50:21.05
5 240 Scott Estrada M 45 Sacramento CA 0:50:29.15
6 358 Steve Funk M 46 Truckee CA 0:50:34.70
7 164 Brook Staples M 45 Woodland CA SIC 0:51:37.05
8 407 Peter Newport M 42 Talent OR FOCUS 0:53:00.95
9 395 Phil Moulton M 49 South Lake Tahoe CA 0:53:35.55
10 150 Kyle Wade M 48 Santa Cruz CA ANGULO 0:53:49.10
11 214 Joe Quinn M 48 Homewood CA BARK 0:56:42.40
12 415 Oliver Phillips M 41 Carnelian Bay CA TAHOE SUP 0:57:20.20
13 197 Tom Seeliger M 47 Reno NV SURFACE 1:04:56.25
14 409 John Ward M 47 San Jose CA 1:09:24.95
15 41 Thomas Fiffick M 45 Foresthill CA ISLE SUP 1:22:58.15
16 172 Mark Craig M 46 Gilroy CA SIC 1:31:00.85


********** FEMALE 4MI SUP 14 AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 142 Helen Taylor F 53 San Diego CA INFINITY 1:02:49.50


********** MALE 4MI SUP 14 AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 60 Geoffrey James M 50 Sausilito CA BARK 0:51:22.45
2 108 Bob Risner M 58 Francis UT MHL 0:52:23.20
3 103 Stephen Pugh M 56 Sausilito CA BARK 0:52:49.00
4 85 Brett McCann M 52 Tahoma CA HOBIE 0:55:26.20
5 155 W. Joe Woodman M 53 Carson City NV LAKESHORE 0:57:39.95
6 149 Everett Upham M 52 Rio Vista CA FANATIC 0:59:36.45
7 43 Mike Fong M 54 Auburn CA BOGA 1:00:11.70
8 404 Mitch Boothe M 53 Auburn CA FLATWATER 1:00:58.80
9 319 Vince Breen M 50 Hillsborough CA LAKESHORE 1:15:20.95
10 405 Samir Hadzselimavic M 51 Alameda CA 1:18:40.50


********** MALE 4MI SUP 14 AGE GROUP: 60 - 99 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 31 Mike Day M 61 Markleeville CA FLATWATER 0:49:54.65
2 5 Fred Andersen M 61 Mill Valley CA BOGA 0:50:03.10
3 231 Jim Granger M 60 Tahoe City CA HOBIE 0:54:56.10
4 374 Hugh Holt M 61 McKinleyville CA KINGS 1:00:05.10
5 130 Bubba Sloan M 62 Atlanta GA TAHOE 1:00:10.80
6 299 Jack Dunvetz M 63 New York NY 1:05:57.10
7 389 Barney Pugh M 65 Lake Pines CA 1:11:21.15
8 74 Vince Lindeman M 61 San Clemente CA INFINITY 1:15:33.55
9 37 Chip Escoffier M 63 Encinitas CA HOBIE 1:25:49.40


********** MALE 4MI SUP ULT AGE GROUP: 40 - 49 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 57 Darian Hildreth M 40 Key West FL MHL 0:44:23.35


********** FEMALE 4MI SUP ULT AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 241 Tandem Mello F 55 Cameron Park CA 0:54:20.15


********** MALE 4MI SUP ULT AGE GROUP: 50 - 59 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 186 Tandem Erickson M 57 Dana Pt EBOARDS 0:48:31.35
2 330 Jake Lamberth M 50 Carnelian Bay CA 0:54:18.20


********** FEMALE 4MI PRONE STOCK PS AGE GROUP: 1 - 99 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 171 Kate Craig F 10 Gilroy CA BARK 1:30:50.50


********** MALE 4MI PRONE UNLIMITED PU AGE GROUP: 1 - 99 **********

Place Bib Name Sex Age City State Manufacture Finish
1 144 Brian Thomas M 49 Corde Madera CA BARK 0:53:19.20
2 226 Rand Carter M 49 Tahoe Vista BARK 0:56:37.30
3 392 Marcus Tingle M 44 Incline NV 1:00:33.50
4 356 David King M 62 Santa Cruz CA BARK 1:00:55.95
5 383 David Defoe M 43 Kings Beach CA BARK 1:06:38.05
6 351 Phil Segal M 67 Tahoe City CA SURFTECH 1:09:08.70