40th Annual Rough Water Swim
SANTA CRUZ, CALIFORNIA 8/3/2013


********** AGE GROUP RESULTS LIST **************

GIRLS AGE GROUP G0910 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 171 Makena Silva 10 SEA 364 25:37.90
2 281 Ella Mazurelc 9 SLUG 285 31:18.55
3 325 Carolina Obregon 10 PC-SL 173 34:48.75

GIRLS AGE GROUP G1112 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 260 Macy Craft 11 CAB-P 50 29:57.80

GIRLS AGE GROUP G1314 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 40 Evalynna Ong 14 181 21:00.80
2 66 Megan Brady 14 SEA-P 25 21:50.45
3 79 Julia Fredian 13 UNAT 275 22:14.25

BOYS AGE GROUP B1314 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 8 Caleb Cripe 14 54 18:51.05
2 43 Noah Zoyickian 14 TOC 353 21:10.10

GIRLS AGE GROUP G1516 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 22 Maddie Stander 15 SEASI 220 19:48.95
2 50 Jordan Vermette 16 SN-DA 231 21:22.60
3 112 Lottie Mitchell 15 MISSI 158 23:49.55
4 173 Bethany Cripe 16 53 25:40.00
5 310 Michaela Collins 16 UNAT 306 33:19.95

GIRLS AGE GROUP G1718 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 102 Danielle Chabot 17 40 23:21.10
2 311 Lauren Collins 17 UNAT 317 33:21.35

FEMALE AGE GROUP F1824 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 86 Elaina Luke 23 CRUZ 143 22:36.35
2 231 Mellissa Krell 18 UNAT 329 27:56.10

MALE AGE GROUP M1824 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 11 Kevin Moy 21 STAN 164 18:54.55
2 23 James Lamb 20 CRUZ 307 19:52.65
3 28 Christian Vu 22 232 20:10.80
4 103 Andrew Perez 21 DAM 185 23:26.05
5 105 John Sample 22 TOC 202 23:33.30

FEMALE AGE GROUP F2529 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 107 Ellie Adelman 28 TEME 309 23:41.40
2 109 Meredith West 28 SMM 344 23:42.20
3 185 Meg Huggett 26 CRUZ 106 25:56.75
4 288 Sarah Jeremiah 25 110 31:34.65

MALE AGE GROUP M2529 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 14 Yutaro Sano 25 CRUZ 204 19:03.35
2 42 Mike Sample 26 TOC 203 21:09.90
3 67 Benjamin Rosenfeld 27 BAY 369 21:59.45
4 274 Tim Marquez 28 UNAT 146 31:04.85

FEMALE AGE GROUP F3034 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 32 Elizabeth Stampley 34 TEME 219 20:26.90
2 45 Naoko Watanabe 31 TOC 345 21:10.75
3 59 Lindsey Smart 31 TOC 354 21:37.95
4 69 Sarah Groskopf 33 BAC 87 22:00.20
5 72 Emily Corwin 34 ECAM 375 22:02.65
6 81 Allison Athens 32 CRUZ 6 22:22.10
7 101 Monica Carney 31 CRUZ 260 23:20.50
8 106 Lis Dubois 32 UNAT 350 23:40.50
9 115 Kelly Capell 30 UNAT 36 23:52.55
10 214 Margaret Thompson 32 MAM 227 27:06.85
11 215 Caroline Sorenson 31 MAM 217 27:07.75
12 245 Staci Powell 34 RAMS 190 28:51.85

MALE AGE GROUP M3034 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 31 Jamie Treacy 32 TEME 229 20:24.15
2 61 Matthew Davis 33 SAC 59 21:38.30
3 68 Flash Gordon 34 USF 83 21:59.85
4 113 Benjamin Schwessinger 30 DAM 209 23:50.45
5 194 Patrick Stewart 34 222 26:10.55

FEMALE AGE GROUP F3539 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 36 Bonnie Benjamin 38 USF 312 20:49.40
2 64 Sarah Jordan 38 CRUZ 113 21:46.95
3 88 Emily Kofsky 37 SMM 128 22:37.80
4 95 Catherine Delneo 37 SERC 313 22:58.60
5 127 Christina Cassinerio 36 FDM 38 24:05.25
6 155 Virginia Justus 37 MELO 114 25:01.40
7 358 Madhuri Yechuri 35 FREM 323 58:50.65

MALE AGE GROUP M3539 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 1 Trevor Gillis 37 LAMV 81 17:04.55
2 3 Ryan Bise 39 SCSC 333 18:16.95
3 21 Holden Hardcastle 36 BAY 91 19:47.70
4 30 Aaron Yu 38 BAY 251 20:17.10
5 90 Hershow Al-Barazi 37 USF 261 22:43.30
6 147 Michael Rothenberg 39 LOM 358 24:50.75
7 209 Reto Auer 35 DC 7 26:48.85
8 347 Adam James 38 UNA 308 40:51.30

FEMALE AGE GROUP F4044 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 27 Nancy Prouty 42 MELO 192 20:09.55
2 49 Cynthia Hertzer 44 CRUZ 97 21:21.00
3 162 Jennifer Lasch 40 QSS 134 25:18.30
4 241 Joy Hollenback 40 SERC 360 28:42.90
5 243 Roxane Phifer 42 DAM 267 28:44.45
6 258 Crystal Obregon 43 CRUZ 174 29:52.75
7 287 Michelle Shriro 41 SERC 363 31:33.75
8 335 Marilyn Eckles 44 68 36:52.90
9 338 Wendy Blon Fisher 41 UNAT 74 37:21.10

MALE AGE GROUP M4044 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 4 Todd Hinders 42 BAC 98 18:32.25
2 7 John Chapman 42 CRUZ 372 18:34.55
3 10 Jaime Marian 40 TVM 342 18:54.35
4 13 Dean Atchison 42 USF 5 19:02.95
5 18 Greg Lendahl 44 CRUZ 137 19:32.85
6 26 Jan Kooy 41 UNAT 129 20:04.40
7 29 Manuel Prado 41 CRUZ 191 20:11.15
8 37 Kent Stietzel 43 MELO 291 20:55.10
9 51 J Steven Hambright 41 UNAT 89 21:22.65
10 54 Michael Bauer 44 UNAT 295 21:30.50
11 56 Jay Montoya 42 WCM 341 21:33.65
12 98 Eric Martin 41 TEME 148 23:09.50
13 118 Steve Carlson 44 UNAT 324 23:55.10
14 184 John Burger 43 SCSC 33 25:54.95
15 216 Robert Cable 41 DC 34 27:11.95
16 308 Henry Scoble 42 MELO 210 33:09.95
17 315 Daniel Shriro 40 SERC 362 33:29.75

FEMALE AGE GROUP F4549 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 16 Lynn Jolly 47 TOC 112 19:10.65
2 73 Marta Bechhoefer 45 CRUZ 14 22:04.30
3 80 Sharlene Gee 47 MVM 297 22:17.70
4 91 Liz Nilsen 45 CRUZ 167 22:51.95
5 128 Grace Schmidt 48 UNAT 207 24:06.60
6 140 Sheryl King 48 SBM 126 24:29.55
7 164 Victoria Augustine 45 BAM 9 25:22.00
8 195 Jeanne Vukasovich 49 NBA 233 26:16.80
9 196 Suzanne Devore 45 WMST 64 26:20.05
10 249 Joanne Desmond 46 TSUN 63 29:19.10
11 297 Jennifer Eisley 48 SMAC 69 32:04.65
12 343 Cynthia Skovlin 47 DC 215 39:46.15

MALE AGE GROUP M4549 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 2 Kurt Oeler 47 TOC 176 18:14.20
2 5 Chris Bond 46 WCM 23 18:32.65
3 39 Paul Kryska 49 MVM 132 20:58.50
4 57 Timothy Norris 45 UNAT 385 21:36.25
5 75 Scot Shoemaker 46 USF 214 22:08.60
6 93 Frank Karbe 45 TOC 387 22:57.75
7 130 Ronald Ratcliffe 49 STAN 196 24:11.00
8 135 William Shrader 49 PCCM 280 24:14.85
9 138 Brian King 46 SBM 125 24:20.20
10 150 John Cantlen 45 UNAT 268 24:55.35
11 151 Brian Rucker 46 CRUZ 286 24:56.15
12 161 Bill Melton 49 PRES 154 25:16.70
13 167 Michael Keane 47 CRUZ 386 25:27.40
14 186 Erik Cufino 46 DC 56 25:58.35
15 192 Glen Augustine 47 8 26:08.80
16 201 Alex Honor 45 PCCM 100 26:25.05
17 222 Robert Kane 47 PCCM 116 27:24.75
18 242 Richard Haymes 48 WCM 92 28:43.70
19 290 Mark Gustin 49 DC 290 31:34.95

FEMALE AGE GROUP F5054 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 24 Marguerite Meyer 54 TOC 365 19:55.35
2 41 Cindy Clements 52 TAM 45 21:09.75
3 52 Terri Maginnis 52 RAMS 145 21:26.75
4 74 Ann Cardoza 51 CRUZ 37 22:05.40
5 156 Christine Oliver 50 TCAM 179 25:01.40
6 157 Kristine Buckley 53 SMM 31 25:02.65
7 180 Heidi Hagler 54 SMM 293 25:48.80
8 188 Beth Blackstone 52 CRUZ 22 25:59.65
9 203 Jean Allan 54 BAY 2 26:25.60
10 230 Tari Schwarz 52 CRUZ 208 27:53.00
11 252 Regina Rus 50 MPM 200 29:31.60
12 261 Jennifer B Henry 53 RAMS 93 30:02.30
13 269 Denise Lillian 50 TEME 355 30:41.00
14 275 Denise Berro 53 UNAT 19 31:05.35
15 286 Jen Lorne 53 142 31:33.25
16 289 Susan Quesada 50 TVM 193 31:34.75
17 318 Natazha Bernie 51 DC 18 33:53.50
18 326 Cathy Bump 52 SERC 299 35:23.25

MALE AGE GROUP M5054 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 15 Al Humphrey 54 STAN 288 19:10.45
2 17 Chris Tainty 53 CRUZ 326 19:30.75
3 20 Joe Stockwell 53 PCCM 366 19:44.00
4 33 Mike Keck 53 TOC 121 20:27.20
5 38 Bart Lally 50 TOC 381 20:55.95
6 55 Robert McKee 54 MVM 332 21:32.45
7 60 Aaron Houston 52 UNAT 105 21:38.15
8 76 Martin Wollesen 51 SDSM 247 22:10.65
9 100 Robert Hennessy 50 UNAT 352 23:12.15
10 134 George Giles 53 VACA 80 24:14.05
11 163 Michael Alexander 53 UNAT 370 25:19.15
12 165 Robert Fox 54 UNAT 296 25:22.00
13 169 Steve Hern 54 SMST 96 25:33.35
14 174 Jay Stanton 53 SCSC 221 25:43.65
15 176 James Reichmuth 52 UNAT 197 25:45.45
16 224 David Nosrati 51 DC 169 27:30.60
17 254 Jack Sullivan 50 SERC 314 29:44.65
18 264 Steve Sprinkel 52 PCCM 218 30:26.75
19 293 Jim Shepherd 51 WCM 212 31:45.40
20 295 Gregory Fernbacher 51 UNAT 73 31:59.50
21 305 Kevin O'Connor 51 DC 175 32:56.50

FEMALE AGE GROUP F5559 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 89 Phyllis Quinn 57 TOC 195 22:41.00
2 96 Lindabeth Schmucker 57 DAM 282 23:00.00
3 131 Karen Boyer 57 PCCM 24 24:11.85
4 160 Victoria Igel 57 FREM 107 25:06.80
5 199 Paty Hermosillo-P 56 PVMA 95 26:23.25
6 273 Cynthia Reed 56 SMM 274 30:48.10
7 292 Laurie Perry 59 TCAM 186 31:42.70
8 309 Marcella ( Kottmeier 56 SMM 130 33:13.40
9 322 Sharon Mullowney 58 CRUZ 301 34:32.10
10 331 Lorna Newlin 56 DC 382 36:17.75
11 348 Leslie Franklin 56 SERC 75 41:00.15
12 349 Katherine Schultz 58 MAM 300 41:01.25

MALE AGE GROUP M5559 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 34 Ron Emhoff 58 TVM 71 20:33.20
2 35 Peter Oliver 55 49ER 180 20:37.95
3 47 James Knight 59 SCSC 348 21:13.25
4 53 Doug Putnam-Pite 56 CRUZ 298 21:29.45
5 62 Brad Bini 58 UNAT 21 21:44.20
6 70 Mark Danna 57 UNAT 284 22:00.75
7 71 John Ring 55 WCM 340 22:01.95
8 78 Ross Modlin 58 PVMA 159 22:13.30
9 110 Robert Knell 55 TVM 328 23:45.40
10 120 Michael Quinn 57 PVMA 194 23:57.85
11 132 William Seligmann 56 CRUZ 278 24:12.50
12 139 Eric Schleelein 55 TOC 206 24:25.80
13 142 Bill Macy 57 CRUZ 144 24:40.95
14 159 Ric Notini 57 BAC 170 25:04.90
15 170 David Mering 56 325 25:36.40
16 175 Kenneth Lalanne 59 MAM 271 25:43.65
17 179 Orry Korb 58 CRUZ 272 25:48.45
18 189 Paul Brown 58 CRUZ 388 26:00.25
19 200 Charles Cross 56 DC 55 26:24.45
20 221 Jeff Chase 55 42 27:20.60
21 226 Najera Graciano 55 UNAT 302 27:35.15
22 247 Rudolph Cockerham 57 MAM 269 28:55.35
23 268 James Cooney 59 SRM 47 30:38.55
24 278 Frank Tuteur 55 SRM 331 31:12.65
25 282 Neal Savage 57 205 31:19.75
26 291 Keith Nowell 59 SERC 171 31:40.15
27 300 Gary Aguiar 58 SERC 1 32:27.15
28 306 Keith Lee 56 SERC 136 32:58.40
29 323 Christophe Hagler 56 SMM 292 34:39.35

FEMALE AGE GROUP F6064 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 65 Linda Locklin 60 CRUZ 141 21:48.00
2 119 Marianne Brems 64 MELO 26 23:55.75
3 202 Nancy Cutler 60 USF 318 26:25.05
4 219 Kate Latham 60 MVM 135 27:16.50
5 246 Diane Davis 62 DAM 58 28:53.15
6 250 Sheila Monaghan 64 TCAM 161 29:26.70
7 272 Nancy Hornor 61 DC 103 30:47.10
8 296 Valerie Armento 62 UNAT 4 32:03.60
9 302 Deborah Bell-Benson 61 CRUZ 16 32:40.80
10 320 Janice McCaw 60 FREM 277 34:01.10
11 330 Trudy Molina 64 SERC 160 36:10.65
12 339 Eileen David 61 DC 57 37:29.50
13 344 Wendy Katzman 61 DC 120 40:06.90
14 357 Susan Petro 63 USF 187 47:56.45

MALE AGE GROUP M6064 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 25 Joel Wilson 64 CRUZ 240 19:57.75
2 77 Bob Upshaw 63 MAM 230 22:10.80
3 84 Greg Mitchell 61 PVMA 157 22:29.85
4 87 Dale Sollom-Broth 61 CRUZ 216 22:36.75
5 94 Dan Winterrowd 62 SMST 242 22:58.00
6 133 Tom Neil 60 CALM 294 24:12.55
7 158 Dan Nadaner 64 CLOV 165 25:03.50
8 166 Steve Caziarc 64 MAM 320 25:24.60
9 168 Leslie Harder 60 RAMS 266 25:31.05
10 178 Douglas Brewer 60 RAMS 27 25:47.95
11 181 Norman Hantzsche 64 RPM 90 25:49.45
12 183 Leon Kief 60 SMM 287 25:53.10
13 197 Terry Horn 64 BAC 101 26:20.35
14 198 Joe Trautwein 62 CRUZ 228 26:21.95
15 211 Michael (m Lavelle 61 TOC 289 26:56.90
16 217 Alan Budenz 62 DC 32 27:14.15
17 218 Michael Bennett 62 RPM 17 27:14.40
18 228 Will Davis 62 DAM 60 27:47.00
19 229 Alan Levinson 62 MAM 138 27:51.65
20 233 Kenneth Marti 62 RAMS 147 28:00.40
21 235 Steve Guzzetta 62 VAL 334 28:14.10
22 236 Greg Anderson 60 UNAT 3 28:15.05
23 240 Douglas Ley 62 CRUZ 139 28:36.50
24 270 Douglas James 61 DC 109 30:45.75
25 277 Naphtali Offen 63 DC 177 31:10.45
26 279 Kenneth Coren 64 DC 48 31:17.35
27 285 John Hornor 63 DC 102 31:32.40
28 304 Don Johnston 60 TVM 111 32:54.85
29 334 Doug Weidner 63 UNAT 235 36:34.70
30 351 Peter Kapetanic 61 MHSA 118 42:00.90

FEMALE AGE GROUP F6569 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 257 Daniela Barnea 69 STAN 11 29:50.85
2 263 Cathe Pleasant 65 CRUZ 188 30:18.20
3 314 Rosemary Mc Nally 65 SERC 150 33:29.35
4 329 Cynthia Barnard 65 NBA 10 36:08.25
5 336 Janice Wood 66 DC 248 36:55.75
6 342 Linda Nowell 65 SERC 172 38:28.85
7 350 Mary Cantini-Nork 69 DC 35 41:23.00
8 356 Mary Mc Mahon 66 SERC 149 46:20.30

MALE AGE GROUP M6569 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 83 Chuck Kight 65 RAMS 123 22:28.25
2 85 Rick Trivett 65 RAMS 281 22:30.65
3 97 Steve Hoberg 67 CRUZ 99 23:08.35
4 99 Michael Piazza 67 WCM 335 23:11.25
5 141 John Kocal 67 WEST 127 24:32.60
6 143 Kenneth Wisner 67 PCCM 245 24:42.50
7 227 Leonard Williamson 68 CARS 238 27:39.60
8 262 Andrew Stone 67 DC 383 30:12.80
9 284 Peter Neubauer 68 DC 166 31:31.05
10 294 James Hentz 65 FOG 94 31:54.05
11 332 Chris Kilgus 66 UNAT 339 36:22.85

FEMALE AGE GROUP F7074 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 244 Kate Coleman 70 USF 46 28:45.95
2 301 Susan White 71 TCAM 236 32:37.15

MALE AGE GROUP M7074 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 124 Ralph Brott 73 BAY 28 24:01.90
2 239 Geoffrey Capell 71 UNAT 262 28:29.80
3 307 John Fleming 73 UNAT 304 33:00.55
4 327 Vincent Shannon 70 ECYM 389 35:37.70

FEMALE AGE GROUP F7579 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 355 Barbara Robben 79 UNAT 198 43:38.95

MALE AGE GROUP M7579 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 299 Louis Stoddard 75 WCM 223 32:17.80
2 321 Joseph Flahavan 78 UNAT 276 34:32.05

MALE AGE GROUP M80+ ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 251 Donald Brown 80 WCM 29 29:27.45
2 312 Jim Cotton 80 UNATG 265 33:23.15

**** FEMALE OVERALL ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Jenalea Cree 23 CRUZ 52 18:55.40
2 Tesla Profumo 36 CRUZ 315 21:10.75
3 Amba Desjardins 42 62 23:32.80
4 Martha Seaver 58 CRUZ 211 23:50.70
5 Robyn Shiely 57 FMMS 213 23:53.45
6 Louise Feeley 54 MELO 310 23:54.40
7 Sallie Walecka 20 CRUZ 234 24:01.40
8 Laura Bushnell 46 UNAT 347 24:18.35
9 Debbie Melnikoff 59 CRUZ 264 24:51.50
10 Jennifer Roost 39 LOM 359 24:56.85
11 Claire Diepenbruck 30 UNAT 356 24:57.85
12 Kim Wisckol 62 STAN 244 24:58.10
13 Tina Whiteside 38 MVM 237 25:51.75
14 Gwen Owens 47 UNAT 183 26:00.95
15 Tracey O'Hare 51 UNAT 178 26:09.60
16 Pamela Garfield 39 MVM 78 26:26.15
17 Terry Corwin 61 UNAT 49 26:26.55
18 Mary Ann Shuller 32 SMST 330 26:33.25
19 Stacey Otlin 36 CRUZ 182 26:38.65
20 Michelle Rembaum-Fox 54 ECAM 321 26:46.65
21 Tammy Moser 39 163 26:52.20
22 Laurie Dunlap 49 DAMM 66 27:01.20
23 Aileen Wolff 50 CRUZ 246 27:56.90
24 Kristen Crane 33 WCM 51 28:22.60
25 Jacklyn Litman 62 BAY 140 29:45.05
26 Carmen Padilla Mole 47 184 29:47.90
27 Danielle Olsen 50 UNAT 337 30:28.85
28 Jessica Russell 41 TEME 201 30:46.75
29 Deborah Bevilacqua 44 MEMO 20 31:09.55
30 Diana Teeter 59 SRM 225 32:09.25
31 Julia Kaapcke 30 115 32:44.00
32 Janet Wyer 56 MMSW 249 33:24.65
33 Kim Fahrendorf 59 UNAT 371 33:50.05
34 Kimberly Kaiser Pierp 42 TVM 349 34:43.95
35 Sophia Ciotti 43 UNAT 377 36:32.40
36 Diane Castro 58 UNAT 39 37:31.30
37 Janet Quinn 62 CRUZ 384 40:08.10
38 Diane Fullaway 57 49ER 77 40:19.10
39 Heidi Johnston 43 UNAT 376 42:11.70
40 Laura Johnston 44 UNAT 378 42:20.35

**** MALE OVERALL ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Jeremy Gilbert 51 UNAT 374 18:34.30
2 Jack Mitchell 18 UNA 327 18:52.25
3 Daniel Wirls 53 CRUZ 243 19:33.45
4 Jeff Kreutzon 46 USF 311 21:11.45
5 Courtney Porter 56 LODI 189 21:18.50
6 Trent Graves 38 WCM 85 21:37.70
7 Trevor Morgan 28 CHIC 162 21:45.00
8 Anthony Kresge 44 131 22:25.45
9 Ronald Hotmer 59 UNAT 104 22:57.70
10 Tim Piper 51 FREM 343 23:41.45
11 Allan Noble 32 168 23:47.35
12 Keith Miller 61 SAC 156 23:58.90
13 Amaury Gendron 32 SCSC 79 24:00.60
14 Chris Dusa 39 UNAT 67 24:04.25
15 Jason McCombs 39 CRUZ 151 24:04.70
16 Jay Bedsworth 48 TOC 15 24:07.35
17 Geoff Farrell 51 72 24:15.70
18 Dan Laden 44 133 24:45.65
19 Michael Thompson 47 RINC 346 24:46.90
20 Michael Sullivan 68 UNAT 368 24:48.20
21 Brooks Kincaid 30 124 24:54.45
22 Matthew Swanson 48 EDHS 224 25:39.20
23 John Guislin 63 STAN 88 25:46.15
24 George Stevens 52 DAM 283 25:58.35
25 John Fasola 64 UNAT 273 26:07.20
26 Peter Bakke 71 BAM 303 27:04.80
27 Joe Green 42 QSS 263 27:18.10
28 Mark Haight 54 UNA 367 27:27.55
29 Peter Kao 55 STAN 117 27:30.80
30 Donald Ingalls 75 MVM 108 28:13.65
31 Tom Perin 61 CRUZ 351 28:16.10
32 Scot Kendall 62 CRUZ 122 29:04.60
33 John Hopkins 44 319 29:37.35
34 Howard May 68 UNAT 380 30:28.10
35 Norman Yamada 38 250 30:33.45
36 Gerald Della Bona 62 UNAT 61 31:18.40
37 Dennis Goza 37 84 31:29.75
38 Johnson Limqueco 47 UNAT 322 33:30.35
39 Lorenzo Caseaneda 24 357 33:54.15
40 Bart Selby 58 270 35:54.15
41 Raymond Chu 33 FOG 44 36:59.85
42 Aditya Godbole 30 SCSC 82 37:40.10
43 David Rummell 63 UNAT 199 43:35.75