Tri-Valley Masters 2014 LAKE DEL VALLE OPEN WATER SWIMS
LIVERMORE, CALIFORNIA 05/31/2014


********** AGE GROUP RESULTS LIST **************

GIRLS AGE GROUP G1718 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 2 Rachel Knowles 17 PLS 73 2:25:46.95

BOYS AGE GROUP B1718 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 14 Aric Lang 17 QUIK 77 2:35:42.60

FEMALE AGE GROUP F1824 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 15 Heather Smith 21 PCCM 139 2:38:47.75
2 17 Tamara Sweetnam 24 STAN 145 2:40:07.00

MALE AGE GROUP M1824 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 45 Robert Shull 19 LVTC 137 3:18:40.80

FEMALE AGE GROUP F2529 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 44 Sara Fernandes 27 QSS 46 3:17:14.80

MALE AGE GROUP M2529 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 49 Michael Goble 29 SCSC 51 3:24:43.05

FEMALE AGE GROUP F3034 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 28 Sarah Reiter 31 JAMM 125 2:51:15.35
2 30 Sarah Groskopf 33 BAC 52 2:53:09.75
3 31 Allison Athens 33 CRUZ 6 2:58:01.50

MALE AGE GROUP M3034 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 1 Robert Schotter 30 UC38 131 2:15:06.90
2 6 Zebron Lemke 34 AAM 81 2:27:30.95
3 25 Nemanja Spasojevic 31 SERC 142 2:50:34.65
4 29 Jamison Litten 34 BAY 85 2:52:25.70
5 36 Benjamin Schwessinger 31 DAM 132 3:04:23.20

FEMALE AGE GROUP F3539 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 47 Brooke Krohn 36 NBA 76 3:18:58.35

FEMALE AGE GROUP F4044 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 18 Stephanie Chandler 41 SAC 27 2:40:49.35
2 42 Nicole Martin 41 UC38 90 3:13:05.65

MALE AGE GROUP M4044 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 5 Dean Atchison 43 USF 5 2:26:59.00
2 9 John Chapman 43 CRUZ 29 2:29:05.75
3 19 Barry Flightner 40 JAMM 48 2:45:01.65
4 21 Ernie Hoftyzer 44 DAM 61 2:46:36.45
5 34 Steve Wilbur 42 NBA 155 3:02:44.40
6 35 Brian Noble 44 USF 107 3:04:17.50
7 40 Clayton Keller 42 JAMM 69 3:11:20.55

FEMALE AGE GROUP F4549 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 16 Cynthia Hertzer 45 CRUZ 59 2:38:55.15
2 23 Patti Bauernfeind 47 SRVM 9 2:48:17.15
3 37 Karen Charney 45 DAM 30 3:05:42.85
4 39 Marta Bechhoefer 46 CRUZ 10 3:09:22.70
5 43 Jennifer Phalen 49 DAM 118 3:16:30.10

MALE AGE GROUP M4549 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 8 Chris Bond 47 WCM 15 2:28:53.05
2 10 Kurt Oeler 47 TOC 111 2:29:44.15
3 26 Greg Lendahl 45 CRUZ 82 2:50:57.40
4 32 Peter Remick 47 UC38 126 3:00:28.85
5 48 Brian Colety 47 NBA 33 3:19:03.35

FEMALE AGE GROUP F5054 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 33 Ali Hall 52 BAC 54 3:01:22.25

MALE AGE GROUP M5054 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 12 Mike Carr 53 SRM 23 2:31:58.45
2 20 Vince Piatt 50 UC03 120 2:45:16.15
3 27 Richard Walter 50 UC38 151 2:51:01.80
4 46 Alex Sox-Harris 51 RINC 141 3:18:50.75

FEMALE AGE GROUP F5559 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 50 Johanna Jaffer 57 QSS 66 3:29:29.45

MALE AGE GROUP M5559 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 13 Peter Guadagni 59 WCM 53 2:32:07.90
2 22 Peter Oliver 56 TCAM 113 2:47:28.80

MALE AGE GROUP M6064 10 KM SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 41 Dan Winterrowd 63 SMST 158 3:12:26.10

**** FEMALE OVERALL 10 KM WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Natalie Jackson 41 NBA 65 3:06:55.05

**** MALE OVERALL 10 KM WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Tom Nootbaar 50 WCM 108 2:26:07.70
2 Wayland Chang 22 USF 28 2:26:19.60
3 Kevin Donlon 35 USF 38 2:30:38.65