OVERALL FirstName LastName BIB # Sex AGE City State TYPE CLASS BOARD MANUF TIME
1 Carter Johnson 154 M 38 Sausalito CA UNCLA SURFSKI HUKI 3:04:32
2 Slt Junior Team 79 M 15 Markleeville CA UNCLA OC6 0C6 MIRAGE 3:17:35
3 Frank Peronetto 155 M 48 Mill Valley CA UNCLA SURFSKI 3:25:14
4 Judy Jensen 151 F 47 San Mateo CA UNCLA SURFSKI 3:34:42
5 Rob Rojas 15 M 41 San Clemente CA SUP UNLIM RIVIERA 3:38:09
6 Charles Banfield 104 M 52 Fairfield CA UNCLA OC1 3:41:33
7 Igor Krtolica 103 M 40 San Francisco CA UNCLA OC1 PUHKEA 3:42:58
8 Rand Carter 2 M 50 Tahoe Vista CA SUP UNLIM BARK SURFT 3:55:17
9 Tod Robinson 69 M 49 San Diego CA PRONE UNLIM BARK 3:55:42
10 Paul Laudenschlager 49 M 58 Truckee CA UNCLA OC1 PUAKEA DES 4:00:12
11 Jay Wild 14 M 34 Truckee CA SUP 14.0 HOBIE 4:01:10
12 Benjamin Sarrazin 11 M 40 Petaluma CA SUP 14.0 BOGA 4:03:39
13 Scott Rose 109 M 48 Long Beach CA SUP UNLIM RIVIERA 4:09:36
14 Brennan Rose 16 M 25 Maui HI SUP 14.0 RIVIERA 4:12:12
15 David Jensen 44 M 50 San Mateo CA SUP 14.0 M&M 4:14:26
16 John Troppmann 82 M 58 Coeur D Alene ID SUP 14.0 GORGE PERF 4:15:38
17 Michael Valenzuela 10 M 39 Truckee CA SUP UNLIM RICHMOND 4:16:42
18 Dax Willard 12 M 36 Tahoe City CA SUP 14.0 NAISH 4:16:58
19 Larry Ferguson 100 M 55 Tahoma CA SUP UNLIM BARK 4:21:09
20 Mike Dilloughery 35 M 48 Santa Cruz CA PRONE UNLIM BARK 4:21:59
21 Jay Gomez 38 M 37 Santa Cruz CA SUP 14.0 PEARSON AR 4:22:03
22 John Merryfield 7 M 48 Tahoe City CA SUP UNLIM BARK 4:23:40
23 Jedd Hasay 5 M 21 San Luis Obispo CA SUP 14.0 INFINITY 4:23:59
24 Craig Waltz 84 M 33 Santa Cruz CA PRONE UNLIM BARK 4:25:46
25 Gary Wimberly 9 M 50 Auburn CA SUP 14.0 BOGA 4:26:12
26 Luke McIntire 56 M 35 Reno NV UNCLA OC1 PUAKEA DES 4:27:50
27 Fred Andersen 20 M 62 Mill Valley CA SUP 14.0 BOGA 4:27:59
28 Michael Bond 28 M 59 Mammoth Lakes CA SUP 14.0 OHANA 4:28:39
29 John Allen 110 M 53 South Lake Tahoe CA SUP 14.0 SIC 4:28:47
30 Jen Fuller 99 F 51 Sausalito CA SUP 12.6 INFINITY 4:31:50
31 Tim Boyer 29 M 48 Tahoma CA SUP UNLIM BARK 4:32:31
32 Geoff James 43 M 51 Sausalito CA SUP 14.0 BARK 4:33:26
33 Nina Oakley 17 F 32 Reno NV SUP 12.6 LAKESHORE 4:35:16
34 Zach Wormhouch 113 M 44 Santa Cruz CA SUP 14.0 BARK 4:36:23
35 Jason Lee 50 M 34 Pismo Beach CA SUP 12.6 NAISH 4:39:39
36 Steve Nyswonger 61 M 35 San Luis Obispo CA SUP 14.0 STARBOARD 4:42:02
37 Joseph Quinn 116 M 49 Homewood CA SUP 14.0 4:43:23
38 William Demartin 34 M 29 S South San Franci CA SUP 14.0 F ONE 4:44:56
39 Helen Gallagher 36 F 54 Sacramento CA UNCLA OC1 HUKI 4:45:58
40 Nick Bobroff 27 M 34 Carpinteria CA PRONE 14.0 BARK 4:47:52
41 Michael Smith 76 M 47 Incline Village NV SUP 12.6 ANGULO 4:47:56
42 Hayes Parzybok 62 M 34 Truckee CA SUP 14.0 TAHOE SUP 4:50:16
43 Brady Flaherty 111 M 35 Lofton CA SUP 14.0 4:50:59
44 Tom Kalange 48 M 52 Tahoe City CA SUP 14.0 HUKI 4:51:59
45 Erik Herman 42 M 47 Oakland CA SUP 14.0 C4 4:52:47
46 Wayne Prouty Jr 66 M 35 Minden NV SUP 14.0 FLAT WATER 4:53:21
47 Jay Prigge 118 M 47 Truckee CA SUP 12.6 LAKESHORE 4:54:05
48 Michael Jones 46 M 61 Carmel CA PRONE UNLIM BARK 4:54:37
49 Casey Jowers 47 M 41 Olympic Valley CA SUP 14.0 BARK 4:57:21
50 Wendy Ackermann 1 F 48 Homewood CA SUP 12.6 BARK 4:58:30
51 Kevin Scott 73 M 52 Aptos CA SUP 14.0 BARK 4:58:37
52 W. Joe Woodman 87 M 55 Carson City NV SUP 14.0 TAHOE SUP 4:59:58
53 Marc Andrews 22 M 44 Incline Village NV SUP 14.0 LAKESHORE 5:00:01
54 Sofia Sanchez 106 F 13 Kings Beach CA SUP 12.6 HOBIE 5:00:14
55 Daphne Hougard 102 F 51 Truckee CA SUP 14.0 5:00:19
56 Big Sally McMorrow 59 M 42 Winters CA SUP 14.0 BARK 5:01:53
57 Josh Pederson 63 M 39 Santa Cruz CA PRONE 14.0 BARK 5:03:06
58 Kevin MacDonald 52 M 57 Oakland CA SUP 14.0 BARK DOMIN 5:03:46
59 Karrie McFadden 55 F 43 Mammoth Lakes CA SUP 14.0 INFINITY 5:04:22
60 Brian Thomas 80 M 50 Corte Madera CA PRONE 14.0 BARK 5:04:37
61 Clayton Perry 65 M 44 Novato CA SUP 14.0 NSP 5:05:16
62 Nichole Hull 115 F 36 Tahoe City CA SUP 12.6 TAHOE SUP 5:05:49
63 Larry Goodman 39 M 57 Weed CA PRONE UNLIM OHANA 5:09:45
64 Juerg Geser 37 M 44 Santa Barbara CA SUP 14.0 PAU HANA 5:10:36
65 Peter Johnson 45 M 21 San Luis Obispo CA SUP 12.6 NAISH 5:12:48
66 Peter Bjorklund 26 M 31 Santa Rosa CA SUP 12.6 RIVIERA 5:17:49
67 Vincent Griego 40 M 39 Incline Village NV SUP 12.6 FLATWATER 5:18:46
68 John Slebir 75 M 49 Santa Cruz CA PRONE 12.6 BARK 5:20:36
69 Je-Del-Zoe Carter-Bracket 156 F 11 Tahoe Vista CA UNCLA TRANDEM 5:20:47
70 Julie Stevens 77 F 46 Citrus Heights CA SUP 14.0 BLUERUSH 5:21:28
71 Jared Marchese 112 M 27 Scotts Valley CA PRONE 12.6 BARK 5:22:44
72 Francine Tone 81 F 58 Truckee CA SUP 12.6 LPC 5:25:06
73 Sally Mello 6 F 48 El Dorado Hills CA SUP 14.0 FLATWATER 5:25:18
74 Paul Ban 108 M 36 Capitola CA PRONE 14.0 BARK 5:27:07
75 Michael Williams 86 M 56 Camino CA SUP 14.0 ULI 5:28:33
76 Bubba Henderson 41 M 36 Reno NV SUP 12.6 TAHOE SUP 5:29:05
77 Matt Hamil 114 M 44 Santa Cruz CA PRONE UNLIM BARK 5:31:27
78 Anik Wild 13 F 42 Truckee CA SUP 12.6 HOBIE 5:32:01
79 Mark Craig 33 M 47 Gilroy CA SUP 14.0 BARK 5:33:36
80 Tom Sykes 78 M 39 Reno NV SUP 14.0 TAHOE SUP 5:34:28
81 Craig McMannis 58 M 55 Winters CA SUP 14.0 HUKI 5:35:21
82 Michael Lefrancois 51 M 37 Carson City NV SUP 14.0 TAHOE SUP 5:35:31
83 Rico Russo 70 M 27 Sacramento CA SUP 12.6 LAKESHORE 5:38:54
84 Mike McKee 57 M 49 South Lake Tahoe CA SUP 12.6 AMUNDSON 5:41:44
85 Mark Achen 19 M 55 Meadow Vista CA SUP 14.0 BARK SURFT 5:42:27
86 Nicole Corbo 32 F 28 Aquinnah MA SUP 12.6 BAN PHO CR 5:43:47
87 Erik Sesma 74 M 33 Incline Village NV SUP 14.0 TAHOE SUP 5:44:08
88 Roderick Clohan 30 M 52 Dublin CA SUP 12.6 BOGA 5:45:27
89 Justin Anderson 21 M 33 Truckee CA SUP 14.0 SURFTECH 5:45:29
90 Phoenix Sanchez 107 M 11 Kings Beach CA SUP 12.6 HOBIE 5:45:34
91 James Mellor 60 M 31 Santa Barbara CA PRONE 14.0 BARK 5:59:15
92 Emily Matthews 53 F 46 Burlingame CA SUP 14.0 BARK 6:01:15
93 Chris Boyer 105 M 32 Reno NV PRONE 12.6 6:03:24
94 Mike McDaniel 54 M 48 Pacific Grove CA PRONE UNLIM MILE 22 6:06:08
95 Kevin Kirwan 117 M 50 Santa Barbara CA SUP 14.0 6:37:40