PLACE Bib FirstName LastName Sex AGE City State CLASS DIV DIVPLACE TIME
1 14 Mike Bennett M 43 14' SUP M18-49 1 00:31:32
2 211 Kevin Stanley M 43 Morgan Hill CA 14' SUP M18-49 2 00:32:05
3 172 Chris Peterson M 40 Santa Cruz CA 14' SUP M18-49 3 00:32:16
4 333 Richie Schmidt M 16 Santa Cruz CA 10' 6 SPRINT M13-17 1 00:32:58
5 18 Charlie Banfield M 52 Fairfield CA UNLIMITED PADDLEBOARD M50-99 1 00:33:12
6 127 Marius Lina M 31 Los Gatos CA 14' SUP M18-49 4 00:33:40
7 59 Robert Demarco M 47 Salinas CA 14' SUP M18-49 5 00:34:21
8 187 Kurt Roessler M 53 Discovery Bay CA 14' SUP M50-99 2 00:34:49
9 423 Kimberley Gomez F 35 Santa Cruz CA 12'6 SUP F18-49 1 00:34:55
10 13 Trent Carter M 12 Kings Beach CA SUP11U M1-12 1 00:35:20
11 163 Noah Nagel M 13 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M13-17 2 00:35:30
12 220 Mark Thompson M 51 Folsom CA 14' SUP M50-99 3 00:35:33
13 102 Danny Jacobsmeyer M 33 Capitola CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 6 00:35:40
14 72 Patrick Fullan M 65 Santa Cruz CA 14' PADDLEBOARD M50-99 4 00:35:59
15 401 Igor Krtolica M 40 San Francisco CA 14' PADDLEBOARD M18-49 7 00:36:01
17 36 Amber Carlton F 16 Santa Cruz CA PRONE12U F13-17 1 00:36:30
16 417 Joe Manildi M 41 Santa Cruz CA 12'6 SUP M18-49 8 00:36:30
18 426 Kai Binney M 12 Honolulu HI PRONE12U M1-12 2 00:36:44
19 199 Sofia Sanchez F 13 Tahoe Vista CA 12'6 SUP F13-17 2 00:37:05
20 100 Tim Hopkins M 53 Los Gatos CA 12'6 SUP M50-99 5 00:37:07
21 66 Sabine Dukes F 47 Santa Cruz CA 14' SUP F18-49 2 00:37:15
22 269 Colton Jeffrey M 13 Santa Cruz CA PRONE12U M13-17 3 00:37:26
23 319 Dave Higaki M 48 12'6 SUP M18-49 9 00:37:26
24 243 Ryan Smith M 13 14' PADDLEBOARD M13-17 4 00:37:31
25 152 Luke Matthies M 12 PRONE12U M1-12 3 00:37:35
26 218 John Thompson M 46 Castro Valley CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 10 00:37:37
27 21 Mike Brown M 56 Santa Barabara CA SUP SURFBOARD M50-99 6 00:37:38
28 412 Connor Hollingsworth M 16 Colfax CA 14' SUP M13-17 5 00:37:53
29 259 Gael Decleve M 46 Santa Cruz CA SUP SURFBOARD M18-49 11 00:37:57
30 419 Kaila Pearson F 21 Santa Cruz CA 14' SUP F18-49 3 00:38:11
31 283 Phoenix Sanchez M 11 Kings Beach CA SUP11U M1-12 4 00:38:23
32 112 Mj Kennedy M 40 Port Hueneme CA 14' SUP M18-49 12 00:38:31
33 270 Zoe Carter F 11 Kings Beach CA SUP SURFBOARD F1-12 1 00:38:40
34 280 Kailyn Winter F 11 Santa Cruz CA PRONE12U F1-12 2 00:38:54
35 162 Brad Murphy M 39 Danville CA 12'6 SUP M18-49 13 00:38:55
36 134 Sam Lucas M 41 Foster City CA 14' PADDLEBOARD M18-49 14 00:38:59
37 116 Jason Kort M 38 Lodi CA SUP SURFBOARD M18-49 15 00:39:23
38 67 Rob Farrow M 46 Cardiff CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 16 00:39:40
39 62 James Downing M 54 Aptos CA STOCK PADDLEBOARD M50-99 7 00:39:44
40 167 Don O'Regan M 60 12'6 SUP M50-99 8 00:39:49
41 246 Blake Stinger F 18 STOCK PADDLEBOARD F18-49 4 00:39:50
42 406 Danny Savasky M 54 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M50-99 9 00:39:51
43 298 Bruce Torr M 52 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M50-99 10 00:39:53
44 106 Bill Jones M 66 Pacific Grove CA 12'6 SUP M50-99 11 00:40:00
45 114 Kris Klassen M 45 Aptos CA 12'6 SUP M18-49 17 00:40:06
46 104 Daphne James F 15 Sausilito CA 12'6 SUP F13-17 3 00:40:21
47 73 Andrea Fuller F 40 Denver CO 12'6 SUP F18-49 5 00:40:27
48 210 Matix Springer M 10 SUP11U M1-12 5 00:40:30
49 219 Dan Peshkin M 43 San Francisco CA UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 18 00:40:31
50 314 Jen Nguyen F 40 Palo Alto CA 12'6 SUP F18-49 6 00:40:32
51 137 Kelly Maguire M 47 14' PADDLEBOARD M18-49 19 00:40:37
53 53 Justin Cowen M 12 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M1-12 6 00:40:39
52 282 Connor Dilloughery M 13 Santa Cruz CA PRONE12U M13-17 6 00:40:39
54 97 Alfredo Hernandez M 40 Santa Cruz CA 10' 6 SPRINT M18-49 20 00:40:41
55 183 Delila Quinn F 10 Homewood CA SUP11U F1-12 3 00:40:50
56 41 Richard Carpenter M 58 12'6 SUP M50-99 12 00:41:03
57 185 Doug Reed M 45 Pacifica CA 14' SUP M18-49 21 00:41:05
58 228 Kendra Twist F 13 12'6 SUP F13-17 4 00:41:19
59 155 Aj Menna M 11 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M1-12 7 00:41:25
60 422 Annie Nigh F 13 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD F13-17 5 00:41:28
61 193 Marcelo Rola M 34 Watsonville CA SUP SURFBOARD M18-49 22 00:41:31
62 160 Jacob Morton M 25 Sacramento CA 12'6 SUP M18-49 23 00:41:42
63 70 Mathieu Fidiam M 57 Campbell CA SUP SURFBOARD M50-99 13 00:41:47
64 168 Mark Pastick M 57 Santa Cruz 12'6 SUP M50-99 14 00:41:49
65 295 Josh Coleman M 36 Soquel CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 24 00:41:51
66 244 Liz Smith F 53 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD F50-99 1 00:42:05
67 192 Daniel Rola M 36 Santa Cruz CA SUP SURFBOARD M18-49 25 00:42:11
68 181 Devon Powers F 15 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD F13-17 6 00:42:23
69 206 Phil Segal M 68 Tahoe City CA 14' PADDLEBOARD M50-99 15 00:42:40
70 71 Dylan Ford M 11 STOCK PADDLEBOARD M1-12 8 00:43:09
71 166 Eddy O'Connor M 64 Santa Cruz CA 14' SUP M50-99 16 00:43:51
72 126 Max Lenfestey M 42 Aptos CA 12'6 SUP M18-49 26 00:43:58
73 265 Zennan Quinn M 8 Homewood CA SUP11U M1-12 9 00:44:05
74 186 Wesley Riccabona M 14 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M13-17 7 00:44:08
75 111 Kameron Kennedy M 21 Port Hueneme CA SUP SURFBOARD M18-49 27 00:44:17
76 409 Zacharias Wagner-Jauregg M 12 10' 6 SPRINT M1-12 10 00:44:19
77 411 Derek Harless M 34 Vallejo CA 12'6 SUP M18-49 28 00:44:27
78 89 Tasha Hammer F 41 Manteca CA 14' SUP F18-49 7 00:44:44
79 328 Kare Craig F 11 PRONE12U F1-12 4 00:44:53
80 281 McKenzie Dilloughery F 14 Santa Cruz CA PRONE12U F13-17 7 00:44:56
81 201 Sean Sanders M 49 Acampo CA 12'6 SUP M18-49 29 00:44:59
82 277 Eden Bartlett F 12 10' 6 SPRINT F1-12 5 00:45:01
83 29 Claire Buchanan F 25 Sacramento CA 12'6 SUP F18-49 8 00:45:18
84 248 Dan Mogensen M 60 Santa Cruz CA SUP SURFBOARD M50-99 17 00:45:18
85 110 Christelle Keating F 30 Santa Cruz CA 12'6 SUP F18-49 9 00:45:36
86 308 Scott Ruble M 43 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 30 00:45:40
87 190 Robin Roessler F 53 Discovery Bay CA SUP SURFBOARD F50-99 2 00:45:44
88 24 Curran Brownlee M 12 STOCK PADDLEBOARD M1-12 11 00:45:49
89 214 Paul Thatcher M 54 Capitola CA 14' PADDLEBOARD M50-99 18 00:45:53
90 266 Coutney Springbett F 15 Santa Cruz CA 12'6 SUP F13-17 8 00:46:19
91 403 Quinn Comer M 14 CA 14' PADDLEBOARD M13-17 8 00:46:23
92 207 Patrick Sharp M 57 Santa Cruz CA 14' PADDLEBOARD M50-99 19 00:46:29
93 148 Child Martin 10' 6 SPRINT 00:46:37
94 51 Nina Cooke F 41 Soquel SUP SURFBOARD F18-49 10 00:46:45
95 12 Anne Barnitt F 39 Redwood City CA STOCK PADDLEBOARD F18-49 11 00:47:12
96 329 Michelle Craig F 41 Capitola CA 12'6 SUP F18-49 12 00:47:17
97 300 Mireille Horton F 46 Soquel CA SUP SURFBOARD F18-49 13 00:47:35
98 147 Lydia Marcoon F 45 Dublin CA 12'6 SUP F18-49 14 00:47:37
99 50 Maya Colehower F 12 Capitola CA SUP11U F1-12 6 00:47:54
100 410 Sierra Burnett Saundr F 12 Santa Cruz CA 10' 6 SPRINT F1-12 7 00:47:56
101 26 Warren Bruder M 29 SUP SURFBOARD M18-49 31 00:48:11
102 81 Brian Gallo M 34 Fresno CA 12'6 SUP M18-49 32 00:48:33
103 15 John Beynon M 41 12'6 SUP M18-49 33 00:49:23
104 215 Chris Thomas M 57 Capitola CA 14' PADDLEBOARD M50-99 20 00:49:28
105 94 Brad Handzel M 65 Aptos CA 14' PADDLEBOARD M50-99 21 00:49:29
106 108 Malea Jordan F 15 Soquel CA 10' 6 SPRINT F13-17 9 00:49:33
107 153 Neil Matthies M 42 Aptos 10' 6 SPRINT M18-49 34 00:49:37
108 402 Ayanna Collins F 12 Santa Cruz CA 10' 6 SPRINT F1-12 8 00:49:38
109 267 Heidi Spingbett F 50 Santa Cruz CA 12'6 SUP F50-99 3 00:49:39
111 86 Tony Graziano M 65 Santa Cruz CA 14' PADDLEBOARD M50-99 22 00:49:43
110 296 Faith Bartlett F 8 Santa Cruz CA LONGBOARD F1-12 9 00:49:43
112 336 Stephanie Gelman F 56 Soquel CA SUP SURFBOARD F50-99 4 00:50:31
113 10 Scott Amos M 39 Scotts Valley CA 14' PADDLEBOARD M18-49 35 00:50:36
114 33 Nick Byler M 32 Oakland CA SUP SURFBOARD M18-49 36 00:50:43
115 194 Kelli Rumore F 29 Santa Cruz CA 12'6 SUP F18-49 15 00:50:56
116 202 James Sclar M 30 Santa Cruz CA 12'6 SUP M18-49 37 00:51:02
117 242 Phil Rockey M 67 12'6 SUP M50-99 23 00:51:10
118 299 Sean Horton M 44 Soquel CA SUP SURFBOARD M18-49 38 00:51:12
119 38 Kate Carpenter F 51 Danville CA 12'6 SUP F50-99 5 00:51:35
120 424 Eva Gomez F 9 Santa Cruz CA SUP11U F1-12 10 00:51:36
121 58 Josh Deeter M 12 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M1-12 12 00:51:54
122 44 Matthew Cirelli M 29 Danville CA SUP SURFBOARD M18-49 39 00:51:58
123 173 Kyra Phelan F 9 Santa Cruz CA SUP11U F1-12 11 00:51:58
124 176 Shana Phelan F 57 Santa Cruz CA 12'6 SUP F50-99 6 00:51:59
125 98 Michelle Hernandez F 37 Santa Cruz CA SUP SURFBOARD F18-49 16 00:52:17
126 113 Aimee Akemi Kim F 53 Honolulu HI LONGBOARD F50-99 7 00:52:19
127 19 California Biordi M 20 San Jose CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 40 00:52:35
128 115 Kaden Klein M 11 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M1-12 13 00:52:46
129 165 Jenny Obrien F 37 Walnut Creek CA 12'6 SUP F18-49 17 00:53:11
130 150 Emily Martin F 41 Capitola CA LONGBOARD F18-49 18 00:53:50
131 143 John Manning M 46 Capitola CA LONGBOARD M18-49 41 00:55:10
132 64 Dylan Drottar M 8 Soquel CA SUP11U M1-12 14 00:55:46
133 65 Steve Drottar M 49 Soquel CA 14' SUP M18-49 42 00:55:53
134 224 Tamara Trujillo F 15 Grand Prairie TX 10' 6 SPRINT F13-17 10 00:56:42
135 154 Max McKee M 10 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M1-12 15 00:56:48
136 85 Jeff Giannone M 56 San Francisco CA SUP SURFBOARD M50-99 24 00:57:08
137 30 Brian Butcher M 40 Redwood City CA SUP SURFBOARD M18-49 43 00:57:15
138 80 Paul Futch M 61 Capitold CA SUP SURFBOARD M50-99 25 00:57:17
139 334 Pink Sup Gal F 53 Emerald Hills CA SUP SURFBOARD F50-99 8 00:57:24
140 79 Cindy Futch F 60 Capitola CA SUP SURFBOARD F50-99 9 00:57:39
141 253 Earleae Alexiou F 48 CA 12'6 SUP F18-49 19 00:57:42
142 427 Coya Laucher F 13 Santa Cruz CA 10' 6 SPRINT F13-17 11 00:58:31
143 312 Dylan Navales M 11 PRONE12U M1-12 16 00:58:46
144 332 Riley Clarke F 15 12'6 SUP F13-17 12 00:59:00
146 331 Joe Clarke M 53 Capitola CA STOCK PADDLEBOARD M50-99 26 00:59:03
145 408 Noah Wagner-Jauregg M 10 10' 6 SPRINT M1-12 17 00:59:03
147 311 Jd St Denis M 48 Aptos CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 44 01:01:10
148 252 Gayle Brubaker F 65 Santa Cruz CA LONGBOARD F50-99 10 01:01:24
149 96 Katherine Harasz F 50 San Jose CA STOCK PADDLEBOARD F50-99 11 01:01:45
151 56 Kim Cuttler F 43 Redding CA SUP SURFBOARD F18-49 21 01:01:54
150 99 Alice Hollister F 49 Redding CA SUP SURFBOARD F18-49 20 01:01:54
152 405 Drew Bryson M 9 CA PRONE12U M1-12 18 01:02:46
153 404 Nick Bryson M 40 CA 14' PADDLEBOARD M18-49 45 01:02:51
154 118 Amanda Laguna F 21 Santa Cruz CA SUP SURFBOARD F18-49 22 01:03:41
155 122 Frank Laguna M 46 Santa Cruz CA 14' SUP M18-49 46 01:03:41
156 25 Hope Brownlee F 11 STOCK PADDLEBOARD F1-12 12 01:04:06
157 95 Priscilla Hanrahan F 58 Palo Alto CA LONGBOARD F50-99 12 01:04:08
158 212 Jonah Susskind M 8 Santa Cruz CA SUP11U M1-12 19 01:04:54
159 6 Sae Ackerstein F 9 Santa Cruz CA 10' 6 SPRINT F1-12 13 01:05:02
160 213 Marc Susskind M 48 14' PADDLEBOARD M18-49 47 01:05:04
161 3 Dan Ackerstein M 41 Santa Cruz CA 14' PADDLEBOARD M18-49 48 01:05:09
162 420 Zoe Ann Watson F 8 PRONE12U F1-12 14 01:05:16
163 421 Mike Watson M 52 CA LONGBOARD M50-99 27 01:05:57
164 63 Jennifer Doyle F 36 Lodi CA SUP SURFBOARD F18-49 23 01:07:21
165 415 Kalani Hollingsworth F 18 Colfax CA SUP SURFBOARD F18-49 24 01:07:45
166 414 Coleton Hollingsworth M 20 Colfax CA SUP SURFBOARD M18-49 49 01:07:46
167 262 Natalie Merrell F 15 CA 10' 6 SPRINT F13-17 13 01:08:41
168 223 Addy Trujillo M 13 Grand Prairie TX 10' 6 SPRINT M13-17 9 01:08:57
169 418 Ian Ban M 8 Santa Cruz CA 12'6 SUP M1-12 20 01:11:42
171 287 Lilly Van Putten F 9 Felton CA SUP11U F1-12 15 01:12:02
170 289 Karen Van Putten F 44 Felton CA 14' SUP F18-49 25 01:12:02
172 263 Julia Merrell F 13 10' 6 SPRINT F13-17 14 01:12:50
173 125 Jennifer Lavins F 52 San Francisco CA SUP SURFBOARD F50-99 13 01:13:10
174 407 Noah Wormhoudt M 7 Santa Cruz CA 10' 6 SPRINT M1-12 21 01:13:18
175 232 Joey Valera M 68 San Francisco CA SUP SURFBOARD M50-99 28 01:14:36
176 260 Damien Turjillo M 17 10' 6 SPRINT M13-17 10 01:16:14
177 16 Bruce Biordi M 61 LONGBOARD M50-99 29 01:17:24
178 60 Leah Doran F 51 Santa Cruz CA 12'6 SUP F50-99 14 01:28:16
179 48 Trinity Claydon F 10 STOCK PADDLEBOARD F1-12 16 01:37:16
180 425 Philip Binning M 50 Santa Cruz CA 14' SUP M50-99 30 02:05:19