KELLER COVE SWIM FOR KIDS SAKE
RICHMOND, CALIFORNIA 09/20/2014


********** AGE GROUP RESULTS LIST **************

KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M18-24 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 113 Jonathan Leopold 24 TOC 55 45:54.45
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F25-29 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 155 Meredith West 29 SMM 174 1:01:42.05
2 168 Sarah Chavez 27 TUTE 199 1:10:59.55
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M25-29 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 109 Douwe Yntema 25 TOC 133 44:28.45
2 128 Chris Lyle 28 RPM 62 51:44.00
3 141 Joseph Jackson 29 MAAC 42 57:36.70
4 165 Warren Wallace 27 OEVT 188 1:08:51.00
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F30-34 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 131 Allison Athens 33 CRUZ 6 53:27.35
2 136 Sarah Groskopf 34 BAC 35 55:46.95
3 156 Monica Carney 32 CRUZ 20 1:01:55.95
4 162 Margaret Thompson 33 MAM 172 1:06:10.90
5 177 Lorena Sims 33 RAMS 108 1:24:24.60
6 180 Velia Villa 33 TEME 126 1:32:54.15
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M30-34 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 108 Zebron Lemke 34 AAM 54 43:51.15
2 171 Amaury Gendron-Hans 33 SCSC 30 1:15:04.30
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F35-39 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 115 Tesla Profumo 37 CRUZ 92 46:39.00
2 144 Tia Shimada 35 TEME 104 58:02.45
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M35-39 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 100 Trevor Gillis 38 LAMV 32 41:00.00
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F40-44 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 121 Nancy Prouty 43 MELO 93 49:02.15
2 133 Leeann Harvey 44 WCM 37 53:46.75
3 146 Jennifer Bang 40 TEME 7 58:15.35
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M40-44 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 134 Larry Southern 43 BAM 111 54:09.00
2 147 Seth Luersen 41 OEVT 190 58:15.45
3 172 Frederick Blair 44 UC38 15 1:15:10.85
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F45-49 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 127 Joan Schriger 49 TOC 102 51:32.95
2 145 Catha Worthman 46 MEMO 131 58:13.10
3 159 Jane Mason 47 CALM 67 1:02:45.10
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M45-49 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 111 Chris Bond 47 WCM 144 45:12.30
2 119 Dan Candelabria 46 TOC 178 48:32.70
3 157 Jeff Foster 47 MEMO 27 1:02:13.30
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M50-54 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 125 Dave Matthews 51 WCM 160 50:40.60
2 126 Robert Schmidt 50 OEVT 181 51:16.85
3 143 William Shrader 50 PCCM 105 58:01.10
4 150 Paul Young 54 RPM 134 1:00:12.75
5 152 Francis Loziere 52 KMSC 158 1:00:56.00
6 163 Kenneth Laura 52 OEVT 191 1:07:57.50
7 164 Walter Strauhal 51 OEVT 171 1:08:08.60
8 170 Jay Tustin 50 RPM 122 1:14:47.70
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F55-59 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 161 Victoria Igel 58 FREM 155 1:04:46.10
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M55-59 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 122 Peter Oliver 56 TCAM 186 50:24.40
2 130 Brad Bini 59 UC38 194 53:21.20
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F60-64 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 176 Valerie Armento 63 UC38 138 1:23:30.55
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M60-64 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 112 Michael McCaffery 61 TOC 70 45:20.90
2 138 David Carter 60 UC38 22 55:57.85
3 140 Bob Upshaw 64 MAM 124 57:21.10
4 149 Dan Winterrowd 63 SMST 176 1:00:01.45
5 166 Ken Lalanne 60 MAM 48 1:08:58.55
6 173 Michael Bennett 63 RPM 13 1:16:48.15
7 182 Gordon Imrie 62 RPM 41 2:02:55.20
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F65-69 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 148 Marianne Brems 65 MELO 145 59:59.95
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M65-69 2 MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 132 Edward Rudloff 67 TOC 201 53:44.75
2 151 Larry Lammert 65 UC38 156 1:00:19.90
KELLER COVE SWIMS

KELLER COVE SWIMS

**** MALE 18-39 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Grayson Tynes 29 WVMS 123 54:31.30
2 Derrick Yabut 28 DBY 132 1:25:03.70
KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE 40+ 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Margaret Becker 49 PCA 11 55:47.15
2 Lorraine Sneed 52 MELO 110 1:10:17.40
3 Susan Mencarini 50 UNATT 75 1:13:19.55
4 Debbi Culwell 49 OEVT 150 1:27:16.20
KELLER COVE SWIMS

**** MALE 40+ 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Scott Lyle 52 NBA 63 47:37.25
2 Joseph Pritchard 70 UC38 91 1:02:18.55
3 James Schumacher 52 OEVT 103 1:03:55.65
4 Stephen Logan 54 RPM 61 1:17:12.30
5 Glen Gordon 45 UC 36 33 1:20:16.00
6 Kevin Porter 62 TAM 90 1:36:11.90
KELLER COVE SWIMS

KELLER COVE SWIMS

GIRLS AGE GROUP G11-12 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 123 Elena Tebb 12 MACS 117 50:39.85
2 124 Jennifer Aragon 12 MACS 197 50:40.30
KELLER COVE SWIMS

BOYS AGE GROUP B11-12 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 61 Simha Furaha 11 SAIL 180 31:13.25
2 69 Gabriel Arteaga 11 SAIL 139 32:46.60
3 93 Seth Montiero 11 SAIL 165 37:15.35
KELLER COVE SWIMS

BOYS AGE GROUP B13-14 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 33 Jonathan Gutierrez 14 SAIL 152 26:50.75
2 35 Maxime Hendrikse Li 13 AAA 39 27:03.40
3 75 William Sutton Iv 13 SAIL- 116 33:45.60
KELLER COVE SWIMS

GIRLS AGE GROUP G15-16 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 42 Anja Hendrikse Li 15 AAA 38 27:27.45
2 43 Laura Spielman 16 AAA 112 27:27.55
3 81 Daniela Arteaga 15 SAIL 140 35:37.40
KELLER COVE SWIMS

BOYS AGE GROUP B15-16 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 34 Zev Bennett 15 RPM 14 27:03.15
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F25-29 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 59 Ellie Adelman 29 TEME 2 31:03.35
2 78 Bridgett McGrath 28 OEVT 71 34:27.00
3 139 Brianna Aalborg-Volp 27 BAY 1 56:18.50
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M25-29 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 13 Chad La Tourette 25 TOC 47 20:19.40
2 38 Jamie Neuwirth 27 TOC 81 27:11.65
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F30-34 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 94 Sonomia Byrd 31 TEME 200 37:41.30
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M30-34 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 30 Austin Lau 31 BAC 50 25:42.85
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F35-39 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 27 Bonnie Benjamin 39 TOC 12 24:36.40
2 89 Alexis Morgan 39 RPM 167 36:23.30
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M35-39 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 31 Jared Calabrese 38 RAMS 19 26:04.70
2 41 Greg Sabatini 38 RPM 99 27:25.95
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F40-44 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 48 Marjorie Smith 42 TEME 109 28:06.70
2 51 Janell Odom 43 FGST 85 28:56.65
3 91 Leslie Mladinich 43 WCM 163 36:59.70
4 116 Anna Vincent 42 RPM 127 46:42.10
5 117 Pauline Norton 43 TSUN 84 46:43.45
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M40-44 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 24 Adam Santner 43 TEME 101 24:10.30
2 47 Michael Kruse 42 TOC 189 27:37.15
3 84 Erik Owens 42 RPM 206 35:51.40
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F45-49 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 23 Lynn Jolly 49 TOC 43 24:07.30
2 25 Laureen Welting 48 TOC 129 24:17.05
3 63 Karen Harris 47 RPM 154 31:38.40
4 65 Louise Zonis 47 JCCSF 137 32:10.50
5 83 Rhiannon Rodoni 49 PCCM 98 35:49.75
6 87 Joanneke Verschuur 49 MAM 125 36:05.70
7 95 Gray Douglas 48 RPM 25 37:49.70
8 110 Lisa Asta 49 WCM 141 44:30.00
9 114 Jennifer Eisley 49 SMAC 151 46:21.35
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M45-49 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 36 Frank Karbe 46 TOC 198 27:08.50
2 49 Timothy Messner 46 FGST 76 28:23.20
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F50-54 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 60 Christine Oliver 51 TCAM 185 31:05.65
2 66 Kristine Buckley 54 SMM 147 32:13.50
3 68 Felicia Adler 52 WCM 3 32:41.05
4 85 Vanessa Lea 54 PCCM 52 35:53.85
5 88 Gabrielle Hidebrand 54 FOG 202 36:10.35
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M50-54 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 56 Ronald Ratcliffe 50 STAN 94 30:35.10
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F55-59 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 29 Marguerite Meyer 55 TOC 77 24:41.85
2 46 Lindabeth Schmucker 58 DAM 179 27:34.10
3 74 Julie Meis 56 WCM 74 33:21.45
4 82 Mary Marnell 57 WCM 159 35:46.65
5 97 Carol Nip 57 ALB 83 38:24.05
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M55-59 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 22 Al Humphrey 55 STAN 182 23:52.80
2 28 Michael Keck 55 TOC 44 24:40.40
3 44 Bill Lindsay 58 OAK 59 27:29.20
4 77 Michael Lamb 59 134-C 49 34:08.35
5 99 Jules Volper 58 WINE 173 39:18.50
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M60-64 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 58 Paul Stock 61 EDHSC 115 31:01.80
2 71 Steven Baum 60 TEME 9 32:58.50
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F65-69 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 70 Patricia Robak 65 WCM 97 32:51.75
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M65-69 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 55 Michael Piazza 68 WCM 192 29:34.65
2 62 Thomas McCarty 69 TOC 162 31:29.30
3 67 Norman Hantzsche 65 RPM 183 32:22.45
4 76 Tim Reid 68 TOC 96 34:03.00
5 90 Samuel Leader 67 SMAC 53 36:32.90
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F70-74 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 105 Susan White 72 TCAM 175 43:01.80
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M70-74 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 45 Alan Cartwright 72 LNM 148 27:32.30
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M75-79 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 57 Ralph Brott 75 BAY 17 30:37.95
2 80 Ed Lane 75 WCM 157 35:24.85
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F80-84 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 154 Barbara Robben 80 UC38 169 1:01:20.80
KELLER COVE SWIMS

KELLER COVE SWIMS

**** MALE 18-39 ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Michael Zamolo 26 WCM 136 22:27.25
KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE 40+ ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Denise Berro 54 UC38 143 33:17.65
2 Jennifer Doyle 44 RPM 26 35:16.45
3 Bang Janet Sim 42 RPM 107 39:08.90
4 Diana Teeter 60 SRM 184 41:51.05
5 Kristen Bender 46 UC38 142 41:57.65
6 Stella Pierre 48 TEME 89 43:41.85
7 Leah Carroll 53 UC38 21 48:46.80
8 Carol Zabin 59 UC38 135 51:54.80
9 Pat Mc Bride 54 TEME 69 57:55.65
KELLER COVE SWIMS

**** MALE 40+ ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Gerald Tenret 46 UNAT 119 29:02.95
2 Michael Dalton 59 (UC38 24 32:08.15
3 Thomas Knopf 66 TOC 45 33:14.00
4 Matt Modzelewski 48 MM 79 36:05.65
5 John Kuzia 57 RPM 46 37:06.00
6 Paul Gordon 57 PCA M 34 38:03.55
7 Luis Lavagnino 63 UNATT 51 42:03.50
8 Jay Stewart 41 BAY 114 42:22.55
KELLER COVE SWIMS

KELLER COVE SWIMS

BOYS AGE GROUP B09-10 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 15 Riley Conklin 9 SAIL 149 20:46.65
2 40 Jacob Mayer 9 SAIL 161 27:18.70
KELLER COVE SWIMS

GIRLS AGE GROUP G11-12 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 26 Amelie Palmer 12 SAIL 168 24:34.45
KELLER COVE SWIMS

BOYS AGE GROUP B11-12 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 9 Norman Gutierrez 12 SAIL 153 19:13.80
2 16 Martin Mejia 12 SAIL 187 20:53.60
KELLER COVE SWIMS

BOYS AGE GROUP B13-14 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 18 Kahlil Montiero 13 SAIL 166 22:09.65
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M18-24 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 1 Andrew Saeta 23 TOC 100 12:27.65
2 2 Rob Newell 24 TOC 82 12:32.50
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M25-29 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 5 Marin Malasky 26 TOC 193 15:49.90
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F30-34 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 17 Mari McGrath 33 UNAT 72 21:28.35
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F45-49 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 106 Heather Trumbower 49 ECAM 121 43:23.15
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M45-49 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 39 Jonathan Mayer 48 RPM 196 27:17.85
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F50-54 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 4 Elaine Morison 54 WCM 80 15:38.40
2 11 Nancy Malone 51 RPM 65 19:23.40
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M55-59 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 8 Scott Spiker 57 SMAC 113 18:47.85
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M60-64 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 6 Lee Haris 60 TOC 36 15:56.35
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M75-79 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 19 Louis Stoddard 77 WCM 170 22:25.00
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M80-84 HALF MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 14 Don Brown 81 WCM 146 20:42.50
KELLER COVE SWIMS

KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE 01-18 HALF MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Midori Lewis 10 WCAB 58 29:09.65
KELLER COVE SWIMS

**** MALE 18-39 HALF MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Anthony Pennisi 26 WCM 86 15:18.10
2 Tom Frannco 34 RPM 204 27:08.75
KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE 40+ HALF MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Jacklyn Litman 64 BAY 60 19:17.60
2 Holly Silver 51 UNAT 106 20:01.95
3 Akiko Lewis 43 SRVM 56 22:43.45
KELLER COVE SWIMS

**** MALE 40+ HALF MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Jay Bedsworth 49 TOC 195 18:08.30
KELLER COVE SWIMS