41st Annual Rough Water Swim
SANTA CRUZ, CALIFORNIA 8/2/2014


********** AGE GROUP RESULTS LIST **************

BOYS AGE GROUP B0108 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 338 Triton Dew 7 332 53:44.95

GIRLS AGE GROUP G0910 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 300 Sean McCallum 10 178 34:38.40

BOYS AGE GROUP B0910 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 337 Zephyr Dew 9 333 51:08.65

GIRLS AGE GROUP G1112 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 138 Angel More 11 188 25:49.85

BOYS AGE GROUP B1112 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 156 Nicholas Eckles 12 77 26:33.70

GIRLS AGE GROUP G1314 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 49 Grace Bockman 13 29 21:28.45

BOYS AGE GROUP B1314 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 106 Seth McCallum 13 179 24:08.35
2 133 Ben Zovickian 13 318 25:37.35

GIRLS AGE GROUP G1516 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 40 Evalynna Ong 15 218 20:48.30
2 134 Madeline Do 15 349 25:39.05

BOYS AGE GROUP B1516 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 44 Noah Zovickian 15 319 21:02.75
2 93 James Thomas 15 283 23:49.15
3 137 Zev Bennett 15 23 25:46.50

GIRLS AGE GROUP G1718 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 7 Marie Maxwell 18 174 18:52.60
2 30 Miriam Benjamin 17 21 20:04.45
3 173 Shani Rosenthal 17 249 27:16.65

BOYS AGE GROUP B1718 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 13 Hunter Wright 17 316 19:06.25

FEMALE AGE GROUP F1824 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 64 Sarah Kletzer 21 CRUZ 340 22:19.85
2 66 Megan Mills 24 SCSC 186 22:28.80
3 97 Jessica Poon 24 234 23:58.45
4 102 Erin Baumgartner 21 WCM 15 24:04.50
5 118 Sydney Wagner 20 299 24:54.15
6 122 Hilary Walecka 24 CRUZ 300 25:00.00
7 144 Rebecca Fanning 24 DC 83 26:03.00
8 190 Robyn Levinson 21 MAM 158 28:02.45
9 214 Haley Terndrup 24 PCCM 282 29:08.55
10 330 Ilana Crankshaw 20 58 41:43.95

MALE AGE GROUP M1824 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 37 Christian Vu 23 297 20:41.45
2 46 Matt Kirwan 23 143 21:15.60
3 105 Peter Rockhold 20 STAN 245 24:07.65
4 155 Tommy Hunter 21 123 26:31.60

FEMALE AGE GROUP F2529 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 114 Meredith West 29 SMM 304 24:31.55
2 162 Molly Laughlin 29 UC38 153 26:54.15

MALE AGE GROUP M2529 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 8 Yuta Sano 26 CRUZ 258 18:58.10
2 16 Luca Pozzi 29 TSUN 235 19:09.45
3 42 James Horine 26 CRUZ 120 20:51.75
4 65 Kyle Accornero 25 FREM 1 22:20.10
5 141 Andrew O'Mahony 28 SRVM 216 25:54.40
6 177 James Aicardi 27 TOC 5 27:24.05

FEMALE AGE GROUP F3034 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 63 Sarah Groskopf 34 BAC 105 22:19.00
2 75 Allison Athens 33 CRUZ 12 22:59.30
3 120 Beth Jay 33 DC 127 24:56.70
4 186 Megan Wachs 31 DC 298 27:53.25
5 188 Amber El-Hajj 34 78 27:54.65
6 197 Margaret Thompson 33 MAM 284 28:35.20
7 199 Caroline Sorenson 32 MAM 275 28:38.30
8 228 Madeline Eustis 32 DC 82 29:45.00

MALE AGE GROUP M3034 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 2 Robert Schotter 31 UC38 263 17:20.95
2 10 Zebron Lemke 34 AAM 156 19:04.45
3 38 Austin Lau 30 BAC 152 20:43.00
4 39 Jeff El-Hajj 30 UC38 79 20:45.05
5 47 Ryan Dalton 32 OREG 64 21:16.80
6 62 Patrick Dinan 33 DC 74 22:06.95
7 218 Alexander Mulder 30 DC 195 29:16.80
8 251 Thomas Johannessen 32 DC 129 30:30.50
9 281 Cory Sturtevant 33 DC 280 33:28.75
10 329 Chris Tschinkel 33 DC 288 40:46.95

FEMALE AGE GROUP F3539 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 26 Tesla Profumo 37 CRUZ 238 19:45.95
2 43 Bonnie Benjamin 39 TOC 18 20:53.10
3 154 Jennifer Gallacher 39 CRUZ 99 26:30.10
4 181 Heidi Ott 36 221 27:31.90
5 229 Jessica Smith 38 273 29:45.05
6 326 Mary Wholey 35 QSS 306 39:38.10
7 340 Madhuri Yechuri 36 FREM 317 56:24.75

MALE AGE GROUP M3539 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 1 Trevor Gillis 38 LAMV 102 17:20.30
2 31 Jari Salomaa 36 TSUN 256 20:22.00
3 45 Daniel Besocke 39 ROSE 323 21:06.75
4 83 Charles Morehouse 39 TEME 190 23:19.30
5 194 Kevin Richards 37 AAM 242 28:24.65
6 209 Trenton Diehl 35 LODI 73 29:04.65
7 226 Erik Adli 39 STAN 4 29:41.65
8 233 Rick Perkowski 39 225 29:55.40
9 258 Byron Harbour 37 DC 108 31:00.70
10 301 Asaf Rosenfeld 35 STAN 248 34:40.00
11 331 Adam James 39 124 43:07.80

FEMALE AGE GROUP F4044 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 61 Leeann Harvey 44 WCM 113 22:03.70
2 129 Janell Odom 43 FGST 208 25:22.10
3 148 Patti Philpott 44 TCAM 229 26:16.00
4 193 Kerry Gorman 42 104 28:17.20
5 201 Laura Krebs 41 148 28:44.05
6 205 Tina Voight 44 BAY 296 28:56.65
7 275 Roxane Phifer 43 DAM 326 33:05.15
8 298 Rene Rodriguez 44 WWS 247 34:26.75

MALE AGE GROUP M4044 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 9 John Chapman 43 CRUZ 46 19:00.20
2 24 Jonathan Flakoll 40 WCM 91 19:34.65
3 33 Manuel Prado 42 CRUZ 236 20:26.85
4 35 Darrin Connolly 43 BAY 52 20:30.65
5 52 Kent Stietzel 44 MELO 336 21:37.45
6 53 Don Low 42 NVM 166 21:46.20
7 55 Mike Lockwood 41 TVM 162 21:47.35
8 84 Don Orth 41 LGSR 220 23:21.35
9 95 Bernard McGraw 44 CRUZ 181 23:52.95
10 159 Robert Cable 42 DC 39 26:41.35
11 222 Valera Fooksman 43 PCCM 93 29:29.90
12 265 Dan Ackerstein 41 2 31:35.70
13 313 Thaddeus Vogler 44 DC 295 36:40.75

FEMALE AGE GROUP F4549 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 36 Cynthia Hertzer 45 CRUZ 119 20:32.00
2 58 Barbara Moosmann 49 MEMO 187 21:57.70
3 67 Rebecca Perry 49 MAM 227 22:29.65
4 70 Henriette Schneider 48 MEMO 261 22:35.50
5 73 Marta Bechhoefer 46 CRUZ 16 22:53.10
6 80 Jennifer Phalen 49 DAM 228 23:10.20
7 165 Ann Kight 48 UC38 139 27:02.45
8 236 Joanne Desmond 47 TSUN 71 29:59.35
9 262 Rhiannon Rodoni 49 PCCM 246 31:20.35
10 324 Cynthia Skovlin 48 DC 272 38:54.50

MALE AGE GROUP M4549 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 6 Kurt Oeler 48 TOC 209 18:36.55
2 14 Chris Bond 47 WCM 31 19:06.35
3 27 Perry Klebahn 48 TOC 145 19:51.70
4 32 James Wanderer 48 STAN 350 20:22.80
5 48 Jim McDonald 48 FGM 180 21:21.15
6 59 Noname Karbe 46 TOC 360 21:59.75
7 79 Chris Kelly 48 DC 135 23:05.70
8 85 Adam Kerr 49 MELO 137 23:21.90
9 99 Peter Bartu 49 DC 14 24:00.90
10 108 Scot Shoemaker 47 SON 269 24:10.65
11 110 Timothy Messner 46 FGST 185 24:14.15
12 126 Jeffrey Foster 47 MEMO 94 25:17.30
13 253 Chris Kamimura 46 CRUZ 132 30:39.45
14 255 Derek Weibel 47 FGST 303 30:42.65
15 294 Richard Haymes 49 WCM 114 34:13.75

FEMALE AGE GROUP F5054 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 22 Kara Aley 51 MAM 6 19:25.30
2 54 Cindy Clements 53 TAM 49 21:46.35
3 90 Ann Cardoza 52 CRUZ 44 23:43.65
4 91 Jill Fleming 51 BAC 92 23:45.15
5 98 Joan McCallum 50 CRUZ 177 24:00.15
6 140 Kristine Buckley 54 SMM 38 25:51.65
7 158 Christine Oliver 51 TCAM 214 26:34.70
8 160 Felicia Adler 52 WCM 3 26:46.40
9 167 Heidi Troutner 51 CRUZ 287 27:04.65
10 171 Ginger Kiernan 53 UC08 138 27:09.30
11 184 Jennifer Pittman 51 CRUZ 231 27:40.05
12 196 Beverly Blach 53 CRUZ 28 28:30.25
13 210 Alisa Van Dissen 50 CRUZ 358 29:05.25
14 234 Lisa Allison 54 UC39 8 29:55.75
15 250 Jennifer B Henry 54 RAMS 115 30:23.45
16 256 Regina Rus 51 MPM 251 30:44.75
17 292 Susan Quesada 51 TVM 239 34:07.85
18 310 Susan Loyd 54 TCAM 167 36:15.85
19 320 Mia Hershiser 52 118 37:41.35

MALE AGE GROUP M5054 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 15 Bill Mc Cracken 53 TVM 175 19:08.40
2 20 Joe Beek 54 CRUZ 324 19:19.35
3 56 David Matthews 51 WCM 173 21:48.80
4 92 William Shrader 50 PCCM 270 23:46.90
5 139 Chester Lebsack 54 DCCM 361 25:51.45
6 147 Jay Stanton 54 MVM 278 26:12.40
7 153 James Cotta 53 LODI 54 26:28.90
8 161 James Reichmuth 53 UC38 241 26:53.60
9 164 Lester Crawford 54 59 26:59.55
10 241 Will Winger 50 329 30:04.05
11 270 Phil Seaman 52 LGSR 265 32:31.95
12 277 David Franklin 52 MAAC 96 33:08.60
13 289 Steve Sprinkel 53 PCCM 276 33:59.75
14 304 James Frew 50 DC 97 34:55.80

FEMALE AGE GROUP F5559 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 125 Karen Boyer 58 PCCM 32 25:16.75
2 131 Martha Seaver 59 CRUZ 266 25:29.15
3 185 Julie Meis 56 WCM 183 27:43.00
4 191 Marcia Benjamin 57 MEMO 20 28:10.70
5 230 Aniko Kurczinak 55 DC 149 29:47.80
6 248 Leslie Morgan 57 CRUZ 191 30:17.65
7 263 Monica Towers 55 DC 285 31:26.60
8 279 Linda Harrell 56 WCM 111 33:20.10
9 282 Cynthia Reed 57 SMMM 501 33:31.60
10 303 Marcie Kottmeier 57 SMM 147 34:49.70
11 317 Robin Hart 59 MAM 112 37:02.55
12 322 Lorna Newlin 57 DC 200 38:14.45
13 328 Kathy Schultz 59 MAM 264 40:36.25

MALE AGE GROUP M5559 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 25 Peter Guadagni 59 WCM 106 19:35.85
2 29 Al Humphrey 55 STAN 346 20:03.15
3 41 Peter Oliver 56 TCAM 215 20:49.65
4 50 Ron Emhoff 59 TVM 80 21:28.90
5 51 Peter Kirwan 55 144 21:35.85
6 87 Richard Risso 55 CRUZ 337 23:26.15
7 89 Matt Oneil 59 SNM 217 23:41.30
8 100 Robert Anderson 59 PCCM 356 24:02.30
9 119 Craig Rockhold 56 STAN 244 24:54.80
10 130 William Seligmann 57 CRUZ 267 25:28.45
11 132 Eric Schleelein 56 TOC 260 25:31.10
12 166 Rob McCrimmon 56 AAM 362 27:04.05
13 170 Charles Cross 57 DC 60 27:07.30
14 179 Steve Hern 55 SMST 117 27:28.90
15 189 Orry Korb 59 CRUZ 322 27:59.50
16 211 Peter Cullinan 56 DC 61 29:05.95
17 216 Brad Bini 59 UC38 27 29:11.20
18 246 Ron Russ 56 252 30:12.00
19 264 Frank Tuteur 56 SRM 290 31:31.10
20 266 David Crankshaw 59 MELO 57 31:39.35
21 288 Curtis Chun 58 SERC 47 33:58.95

FEMALE AGE GROUP F6064 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 60 Linda Locklin 61 CRUZ 161 22:02.75
2 168 Nancy Lange 61 USF 150 27:05.85
3 195 Kate Latham 61 MVM 151 28:26.90
4 224 Kate Johnson 60 MAM 130 29:38.90
5 244 Kildine Harms 60 WCM 110 30:10.75
6 249 Diane Davis 63 DAM 66 30:22.65
7 276 Laurie Perry 60 TCAM 226 33:05.55
8 283 Joanne Curby 61 CRUZ 62 33:32.45
9 285 Valerie Armento 63 UC38 10 33:42.90
10 290 Jenny McTackett 62 FOG 355 34:03.65
11 293 Libbie Horn 60 BAC 121 34:11.65
12 314 Janice McCall 61 FREM 176 36:41.80
13 327 Susan Lauritzen 62 DC 345 39:38.10
14 336 Sibylle Scholz 60 DC 262 49:02.60

MALE AGE GROUP M6064 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 18 Fred Ferroggiaro 60 87 19:12.50
2 82 Bob Upshaw 64 MAM 291 23:12.85
3 103 Dan Winterrowd 63 SMST 310 24:05.00
4 107 Stephen Small 62 EBAT 327 24:10.10
5 109 Timothy Bodkin 60 SMM 30 24:13.15
6 146 Les Harder 61 RAMS 109 26:11.75
7 163 Douglas Brewer 61 RAMS 35 26:56.85
8 180 Kenneth Lalanne 60 MAM 331 27:30.75
9 192 Will Davis 63 DAM 67 28:14.25
10 204 Michael Bennett 63 RPM 22 28:55.45
11 207 James Cooney 60 SRM 53 28:59.65
12 215 Steve Guzzetta 63 NONE 353 29:09.05
13 225 David Benjamin 64 MEMO 19 29:39.05
14 232 Scot Kendall 63 CRUZ 136 29:55.25
15 272 Don Johnston 61 TVM 131 32:48.30
16 302 Keith Nowell 60 SERC 205 34:47.00
17 316 Hal Offen 64 DC 210 36:55.30

FEMALE AGE GROUP F6569 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 135 Marianne Brems 65 MELO 34 25:39.05
2 240 Cathe Pleasant 66 CRUZ 232 30:03.35
3 287 Diane Major 69 170 33:56.85
4 297 Alida Canale 68 CRUZ 40 34:26.35
5 312 Cynthia Barnard 66 NBA 13 36:34.15
6 325 Linda Nowell 66 SERC 206 38:56.90

MALE AGE GROUP M6569 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 23 Joel Wilson 65 CRUZ 308 19:26.75
2 74 Chuck Kight 66 UC38 140 22:53.50
3 151 Thomas McCarty 69 OLY 351 26:23.10
4 174 Steve Caziarc 65 MAM 338 27:18.15
5 183 Terry Horn 65 BAC 122 27:37.15
6 217 John Nogue 66 DC 203 29:11.80
7 223 Leonard Williamson 69 CARS 307 29:33.20
8 227 Thomas Canale 67 CRUZ 41 29:43.30
9 242 John Loeb 67 PCCM 164 30:07.85
10 252 Andrew Stone 68 DC 335 30:32.50
11 254 Samuel Leader 67 SMAC 155 30:42.15
12 273 Kenneth Frank 65 UC50 95 32:58.25
13 274 Jim Hentz 66 FOG 116 33:01.95
14 278 Pedro Ordenes 67 UC38 219 33:12.25
15 284 Ward Bushee 65 DC 347 33:33.45
16 299 Peter Neubauer 69 DC 199 34:27.20
17 305 John Notch 65 MAM 204 35:12.05
18 323 Chris Kilgus 67 352 38:17.45

FEMALE AGE GROUP F7074 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 271 Kate Coleman 71 USF 50 32:35.30
2 306 Susan White 72 TCAM 305 35:32.60
3 332 Mary Cantini-Nork 70 DC 42 43:30.65
4 334 Dixie James 71 MTRC 125 45:00.40

MALE AGE GROUP M7074 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 76 Allan Cartwright 72 LNM 45 23:00.05
2 123 Ralph Brott 74 BAY 36 25:00.10
3 296 John Fleming 74 UNAT 339 34:26.30

FEMALE AGE GROUP F7579 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 318 Toni Wivell 77 TCAM 311 37:15.05

FEMALE AGE GROUP F80+ ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 335 Barbara Robben 80 UC38 243 48:03.25

MALE AGE GROUP M80+ ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 257 Donald Brown 81 WCM 37 31:00.10

**** FEMALE OVERALL ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Katherine Pickard 25 230 19:10.25
2 Rebecca Konkel 52 146 20:29.65
3 Nicole Martin 41 UC38 171 22:31.85
4 Sarah Allbright 21 7 22:43.45
5 Debbie Milnikoff 60 CRUZ 321 22:49.95
6 Clara Dye 40 MELO 75 23:03.20
7 Louise Feeley 55 MELO 84 23:03.30
8 Anne-Marie Tucker 49 EBAT 289 23:11.45
9 Kristin More 30 MVM 189 23:23.40
10 Rachel Cypher 29 CRUZ 63 23:52.15
11 Amba Desjardins 43 70 24:06.90
12 Kathy Coulbourn 48 MELO 55 24:18.50
13 Mary-Kaye Jansen 54 126 24:41.85
14 Lisa Coleman 52 FGST 51 25:07.00
15 Kate Lomen 29 165 25:19.90
16 Jennifer Wallen 37 UC38 301 26:08.00
17 Liz Smith 52 CRUZ 274 26:19.90
18 Elizabeth Defrancesco 53 CRUZ 69 26:25.35
19 Stephanie Pengilly 37 223 27:06.40
20 Aki Lewis 43 SRVM 159 27:15.35
21 Jenifer Daganzo 42 ECAM 342 27:28.45
22 Michelle Rembaum-Fox 55 ECAM 343 27:36.15
23 Patricia Brady 49 CRUZ 400 27:53.95
24 Tanyoung Kim 33 MVM 141 28:51.55
25 Deborah Bevilacqua 45 MEMO 26 28:58.10
26 Niki Lulis 41 168 29:08.45
27 Elizabeth Kirby 30 STAN 142 29:18.75
28 Denise Berro 54 UC38 25 29:27.80
29 Tracey O'Hare 52 UC38 212 29:58.55
30 Joanneke Verschuur 49 MAM 294 30:01.90
31 Yuko Matsuda 47 EBAT 172 30:02.40
32 Jacklyn Litman 63 BAY 160 30:09.60
33 Mariam Motamed 48 194 30:10.75
34 Aileen Wolff 51 CRUZ 313 30:14.75
35 Judy Newton 52 201 31:10.80
36 Crystal Declercq 30 68 32:26.40
37 Susan Sales 52 254 32:30.70
38 Sarah Nielsen 48 EBAT 202 33:27.75
39 Kim Salimpour 37 255 33:43.50
40 Lisa Asta 49 WCM 11 34:25.40
41 Marilyn Eckles 45 76 35:34.40
42 Trish Kauker 49 134 36:30.75
43 Diane Fullaway 58 49ER 98 36:51.35
44 Blondie Fisher 42 QSS 90 37:25.70
45 Wesley Dew 39 334 53:45.70

**** MALE OVERALL ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 David Penneys 31 STAN 224 17:53.05
2 Jeremy Gilbert 52 CRUZ 348 18:20.65
3 Matthew Benoit 26 TOC 24 18:31.70
4 Roland Nagel 52 CRUZ 197 19:04.60
5 Bill Vann 24 292 19:05.05
6 Kevin Jeffery 42 UC38 128 19:13.65
7 Dariusz Paczuski 48 222 19:24.55
8 Zachary Church 24 SCSC 48 19:52.95
9 Rick Trivett 66 PAR 286 21:52.05
10 Trevor Morgan 29 CHIC 192 22:35.10
11 James Nusse 25 207 23:39.30
12 Danna Mark 58 NONE 330 23:56.45
13 Paul Lockwood 61 163 24:02.80
14 David Gildea 71 MELO 101 24:14.90
15 Jon Sisk 51 CRUZ 271 24:16.05
16 Patrick Brahney 48 CMSC 33 24:39.15
17 John Goble 51 QSS 103 24:54.05
18 Mike McNerney 49 182 24:57.00
19 Dane Karr 54 CSTS 133 25:18.75
20 Jay Bedsworth 49 TOC 17 25:46.15
21 Robert Blackburn 76 PCCM 341 25:56.30
22 Truman Scarborough 36 SCSC 259 25:57.15
23 Michael Pramua 52 357 26:17.65
24 Joe Green 43 QSS 328 26:33.90
25 Steve Fillipow 57 88 27:18.45
26 Steve Rust 47 LAMV 253 27:23.40
27 Jeff Ettinger 58 QSS 81 28:36.20
28 Matthew Swanson 49 UC38 281 28:38.40
29 Eric Alvarez 51 LODI 9 28:49.00
30 Tim Sandrik 40 UC38 257 29:01.55
31 Yank Wilson 65 UC38 309 29:06.65
32 Matthias Staacke 35 STAN 277 29:23.50
33 Jonathan Wong 25 SCSC 314 29:49.70
34 Doug Fischer 47 89 30:03.00
35 Jon Nelson 75 CRUZ 198 31:10.55
36 Kenneth Whiting 58 359 31:13.95
37 Walt Diamond 50 QSS 72 32:23.60
38 Levy Gerzberg 69 WWS 100 34:07.30
39 Robert Poirier 73 UC38 233 35:36.70
40 David Rummell 64 UC38 250 38:13.50
41 Timothy Wong 51 MELO 315 43:56.60