XTERRA Lake Tahoe AND Big Blue 5k & 10k
Race Scored by Big Sky Endurance Sports
8/16/2014
********** INDIVIDUAL AGE-GROUP RESULTS XTERRA **********


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 15 - 19 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 David Duncan M 18 Shingle Springs CA 2 29:36 4 2:00 1 1:47:01 1 0:35 1 45:50 3:05:00 1 3:05:00
2 Alex Blake M 19 Folsom CA 1 27:23 2 1:28 2 1:55:54 4 0:54 3 55:21 3:20:59 2 3:20:59
3 Connor Disney M 19 Lakeport CA 3 30:43 1 1:22 3 2:01:28 3 0:52 2 53:00 3:27:23 3 3:27:23
4 Nathan Kohl M 16 Cameron Park CA 4 30:44 5 2:03 4 2:10:13 2 0:44 4 58:09 3:41:51 4 3:41:51
5 Vince Garcia M 17 Truckee CA 5 43:32 3 1:51 5 3:18:30 5 1:09 5 1:10:41 5:15:42 5 5:15:42


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 20 - 24 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Kat Pollard F 21 Roseville CA 1 33:10 1 2:16 1 2:21:05 1 1:26 1 1:02:46 4:00:41 1 4:00:41


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 20 - 24 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Rory MacOmber M 23 Redlands CA 2 27:24 1 1:28 1 1:52:18 4 0:47 2 45:26 3:07:21 1 3:07:21
2 Kevin So M 22 San Leandro CA 1 26:46 2 1:28 3 1:54:22 2 0:39 3 47:04 3:10:17 2 3:10:17
3 Dillon Hollinger M 21 Clayton CA 4 29:13 5 3:02 4 2:03:46 5 1:36 1 44:52 3:22:28 3 3:22:28
4 Curtis Duncan M 23 Reno NV 5 35:22 3 1:48 2 1:52:40 1 0:38 4 57:25 3:27:50 4 3:27:50
5 Steven Schultz M 23 Woodside CA 3 27:31 4 2:47 5 2:20:04 3 0:43 5 59:48 3:50:52 5 3:50:52


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 25 - 29 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Liza Hartlaub F 26 Davis CA 1 37:46 1 1:58 1 2:10:49 1 0:56 1 57:57 3:49:24 1 3:49:24


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 25 - 29 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Jp Donovan M 27 Incline Village NV 1 25:10 1 0:53 1 1:41:38 1 0:35 1 39:27 2:47:42 1 2:47:42
2 Brian Fuerst M 27 Los Angeles CA 4 28:49 4 1:56 2 1:54:35 6 1:17 2 44:15 3:10:51 2 3:10:51
3 Gregory Keogh M 29 San Diego CA 7 33:43 2 1:31 3 2:03:58 4 1:01 3 47:00 3:27:13 3 3:27:13
4 Brian Kuczynski M 29 San Francisco CA 2 27:49 3 1:39 5 2:09:05 5 1:11 4 48:10 3:27:53 4 3:27:53
5 Jordan Craft M 29 Wrightwood CA 6 32:26 5 2:18 4 2:05:45 3 0:58 7 57:10 3:38:35 5 3:38:35
6 Ryan Toohey M 28 San Francisco CA 3 28:08 7 3:08 6 2:11:32 7 1:28 8 57:53 3:42:06 6 3:42:06
7 Michael Jaron M 25 Foster City CA 8 33:53 6 2:51 7 2:29:32 8 1:37 6 55:25 4:03:16 7 4:03:16
8 Blake Mason M 26 Burlingame CA 9 36:50 8 3:24 8 2:36:54 2 0:49 5 53:39 4:11:34 8 4:11:34
9 Paul Birich M 26 Tiburon CA 5 30:32 9 4:40 9 2:51:42 9 3:14 9 1:11:28 4:41:34 9 4:41:34


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 30 - 34 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Sian Turner F 33 Truckee CA 2 31:19 2 1:45 1 1:58:58 1 0:42 1 49:41 3:22:24 1 3:22:24
2 Debby Sullivan F 33 Rocklin CA 1 30:07 1 1:20 2 1:59:13 2 0:46 2 52:34 3:23:59 2 3:23:59
3 Holly Ratcliff F 30 South Lake Tahoe CA 4 42:52 3 3:04 3 2:31:05 4 2:06 3 58:04 4:17:09 3 4:17:09
4 Melissa Moss F 34 Ogden UT 3 35:34 4 3:18 5 2:54:25 3 1:39 4 1:01:43 4:36:37 4 4:36:37
5 Carla Salzbrun F 34 Reno NV 5 47:13 5 4:52 4 2:52:47 5 2:39 5 1:08:08 4:55:36 5 4:55:36


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 30 - 34 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Matthew Balzer M 33 Reno NV 1 24:45 1 0:45 1 1:41:45 1 0:32 1 41:37 2:49:23 1 2:49:23
2 Donatas Ereminas M 32 Truckee CA 4 30:11 6 1:31 3 1:54:49 6 0:59 2 43:11 3:10:39 2 3:10:39
3 Adam Ross M 34 Folsom CA 2 27:53 4 1:24 4 1:56:37 2 0:45 4 48:06 3:14:43 3 3:14:43
4 Chris Belnap M 33 El Cerrito CA 5 31:12 2 1:07 5 1:58:30 4 0:53 3 45:38 3:17:18 4 3:17:18
5 Jason Shafer M 32 Indio CA 10 34:47 3 1:21 2 1:54:09 3 0:46 6 53:53 3:24:54 5 3:24:54
6 Brian Pick M 34 Reno NV 3 29:12 5 1:29 7 2:03:15 7 1:06 5 52:11 3:27:11 6 3:27:11
7 Jordan Anderson M 33 Elko NV 6 31:27 13 2:39 8 2:03:46 9 1:08 10 1:01:26 3:40:24 7 3:40:24
8 Ryan Honca M 34 Spring Creek NV 9 34:11 8 1:58 6 2:02:23 11 1:10 11 1:03:29 3:43:09 8 3:43:09
9 Eric Ewald M 34 Berkeley CA 11 36:40 14 2:44 10 2:19:49 5 0:58 7 55:04 3:55:13 9 3:55:13
10 Rob Butner M 34 Castro Valley CA 7 33:09 7 1:36 9 2:13:50 8 1:07 14 1:09:08 3:58:49 10 3:58:49
11 Vincent Johnson M 31 Elko NV 12 36:45 10 2:14 11 2:21:54 13 1:17 9 1:00:07 4:02:14 11 4:02:14
12 Zachary Carter M 30 Oak View CA 15 40:32 15 2:58 12 2:30:31 15 1:36 8 57:30 4:13:05 12 4:13:05
13 Daniel Klauer M 30 Salida CA 8 33:16 11 2:18 13 2:32:56 10 1:08 15 1:11:51 4:21:28 13 4:21:28
14 Andrew Lebov M 32 San Mateo CA 13 36:57 16 5:14 15 2:35:59 16 5:48 13 1:04:21 4:28:17 14 4:28:17
15 Rian Sigvaldsen M 31 Bend OR 16 49:26 9 2:04 14 2:35:00 12 1:12 12 1:03:43 4:31:24 15 4:31:24
16 Henrique Nascimento M 34 Alameda CA 14 38:53 12 2:33 16 2:40:09 14 1:34 16 1:25:12 4:48:19 16 4:48:19


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 35 - 39 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Sara Lloyd F 38 Boise ID 1 35:34 1 1:40 1 2:18:16 1 0:39 2 58:06 3:54:15 1 3:54:15
2 Kirsten Tasker F 38 Los Altos CA 3 36:10 2 2:43 2 2:30:42 3 1:55 3 1:00:52 4:12:20 2 4:12:20
3 Tegan Liddiard F 37 Salt Lake City UT 2 36:07 3 5:04 3 2:47:10 2 1:43 1 57:11 4:27:12 3 4:27:12


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 35 - 39 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Nate Simonson M 37 Bend OR 2 30:15 1 1:15 1 1:54:23 1 0:45 2 48:25 3:15:02 1 3:15:02
2 Adam Strachan M 38 Park City UT 1 27:30 2 1:20 3 2:03:59 3 1:04 1 48:17 3:22:08 2 3:22:08
3 Lee Collins M 37 South Lake Tahoe CA 6 35:12 3 1:42 2 1:55:52 2 0:57 3 49:32 3:23:12 3 3:23:12
4 Marc Peachey M 35 Reno NV 5 33:19 5 2:57 7 2:38:05 5 2:00 4 50:46 4:07:05 4 4:07:05
5 William Cox M 36 Aptos CA 3 32:38 6 3:41 5 2:27:16 4 1:56 5 1:04:13 4:09:42 5 4:09:42
6 Victor Rameker M 36 Reno NV 4 32:48 4 2:43 4 2:26:12 9 3:10 8 1:11:11 4:16:02 6 4:16:02
7 Patrick Beard M 39 San Francisco CA 8 40:33 7 3:48 6 2:35:44 7 2:15 6 1:09:44 4:32:03 7 4:32:03
8 Travis Cope M 35 Reno NV 9 45:43 9 4:18 8 2:40:27 6 2:01 7 1:10:50 4:43:17 8 4:43:17
9 Seth Griffin M 38 Folsom CA 7 38:19 8 4:11 9 2:59:07 8 2:33 9 1:21:15 5:05:23 9 5:05:23


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 40 - 44 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Kristin Corbett F 43 San Clemente CA 2 33:04 1 2:02 1 2:12:57 1 0:50 1 56:38 3:45:29 1 3:45:29
2 Kimberly Larson F 40 Truckee CA 3 36:09 2 2:12 2 2:28:49 2 1:19 2 1:01:33 4:10:00 2 4:10:00
3 Marfa Weathers F 43 Portola Valley CA 1 32:19 3 2:21 3 2:42:16 3 2:03 3 1:05:21 4:24:18 3 4:24:18


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 40 - 44 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Paul Roach M 41 Kings Beach CA 4 30:21 4 1:52 1 1:52:07 5 1:09 2 48:10 3:13:36 1 3:13:36
2 Raul Garcia M 42 Boise ID 1 27:27 1 1:00 5 2:04:20 2 0:42 6 53:01 3:26:28 2 3:26:28
3 John Zebrack M 44 Reno NV 2 28:00 10 2:38 7 2:09:23 11 1:44 1 44:55 3:26:37 3 3:26:37
4 Marc Rancourt M 42 Incline Village NV 15 36:06 5 1:58 2 1:58:20 14 2:11 4 50:55 3:29:27 4 3:29:27
5 Derek Landry M 42 Newport Beach CA 11 33:34 6 2:23 4 2:03:51 10 1:23 3 49:46 3:30:56 5 3:30:56
6 Adrian Tieslau M 42 Tahoe Vista CA 3 30:04 11 2:38 3 2:03:16 8 1:19 9 57:45 3:35:00 6 3:35:00
7 Jason Bryant M 40 San Francisco CA 8 31:37 12 2:53 9 2:13:01 9 1:20 7 53:20 3:42:09 7 3:42:09
8 John Marshall M 42 Boise ID 10 32:13 14 3:16 8 2:11:05 16 2:25 8 56:59 3:45:55 8 3:45:55
9 Michael Bisbee M 40 Los Gatos CA 7 30:56 8 2:28 6 2:07:59 4 0:52 16 1:10:47 3:53:00 9 3:53:00
10 Richard Tasker M 40 Los Altos CA 13 34:20 7 2:26 10 2:19:29 6 1:13 13 59:50 3:57:16 10 3:57:16
11 Richard Dixon M 40 Los Altos CA 6 30:39 9 2:33 11 2:23:04 7 1:19 12 59:43 3:57:17 11 3:57:17
12 Jan Holan M 43 Truckee CA 14 35:57 13 3:05 12 2:23:23 15 2:19 11 58:41 4:03:23 12 4:03:23
13 Steven Palmer M 42 Newcastle CA 5 30:38 2 1:25 13 2:24:04 3 0:49 15 1:08:12 4:05:06 13 4:05:06
14 Scott Needham M 41 Eagan MN 9 31:40 3 1:35 15 2:37:34 1 0:38 10 58:11 4:09:35 14 4:09:35
15 Richard Pickering M 40 Cairns 12 33:52 16 4:08 14 2:34:21 13 2:04 14 1:03:24 4:17:46 15 4:17:46
16 Joshua Amoroso M 40 Burlingame CA 16 53:04 15 4:05 16 3:00:59 12 1:49 5 52:59 4:52:54 16 4:52:54


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 45 - 49 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Rob Laurie M 48 Incline Village NV 1 24:46 1 0:58 1 1:50:57 1 0:40 2 49:29 3:06:47 1 3:06:47
2 Michael Broxson M 45 Wenatchee WA 3 31:30 3 1:20 2 1:57:57 4 0:53 3 50:08 3:21:46 2 3:21:46
3 John Stehmeier M 46 Lake Arrowhead CA 5 32:49 2 1:13 3 1:59:48 3 0:52 4 50:45 3:25:25 3 3:25:25
4 Monte Mitchell M 46 Visalia CA 7 33:12 4 1:39 4 2:02:09 2 0:50 5 51:11 3:28:59 4 3:28:59
5 Eric Hoffman M 45 Newport Beach CA 2 29:27 7 2:27 6 2:08:54 5 1:10 1 48:29 3:30:26 5 3:30:26
6 David Cronwall M 47 Palo Alto CA 6 33:05 6 2:08 5 2:05:15 7 1:29 6 51:39 3:33:35 6 3:33:35
7 Anthony Launey M 45 Orangevale CA 8 34:20 5 1:42 7 2:09:31 6 1:17 7 1:00:15 3:47:04 7 3:47:04
8 John Beall M 45 Alameda CA 10 35:51 8 2:46 8 2:22:05 8 1:36 12 1:05:34 4:07:50 8 4:07:50
9 Taylor Greenleaf M 48 Kenwood CA 4 32:17 9 3:00 10 2:28:42 10 2:18 8 1:01:54 4:08:08 9 4:08:08
10 Antony Esquer M 46 San Deigo CA 9 35:36 12 5:00 12 2:32:10 9 1:44 9 1:02:14 4:16:44 10 4:16:44
11 Steve Rust M 48 Saratoga CA 11 35:59 11 3:58 11 2:29:31 11 2:38 13 1:06:25 4:18:30 11 4:18:30
12 Nate Horvath M 45 Incline Village NV 13 41:50 13 7:26 9 2:27:49 13 3:35 10 1:03:26 4:24:04 12 4:24:04
13 Gordon Smith M 48 Chico CA 12 37:35 10 3:41 13 2:38:54 12 3:22 11 1:05:24 4:28:54 13 4:28:54


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 50 - 54 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Janet Soule F 52 Davis CA 3 36:45 1 1:41 3 2:10:52 1 1:15 1 50:23 3:40:54 1 3:40:54
2 Elizabeth Daubner F 50 La Jolla CA 1 29:10 2 1:55 2 2:09:37 2 1:21 2 59:21 3:41:22 2 3:41:22
3 Leeann Storino F 50 Carlsbad CA 2 34:53 4 2:12 1 2:02:40 3 1:23 3 1:03:24 3:44:30 3 3:44:30
4 Laurie Axell F 51 Carnelian Bay CA 4 36:54 3 2:02 4 2:34:20 4 1:43 4 1:05:20 4:20:17 4 4:20:17


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 50 - 54 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Tim Sheeper M 51 Menlo Park CA 1 25:34 1 0:57 1 1:53:26 1 0:46 1 45:50 3:06:30 1 3:06:30
2 Mark Milam M 50 La Habra CA 3 28:45 3 1:32 2 1:58:41 3 1:04 3 49:20 3:19:20 2 3:19:20
3 Troy Schroeder M 50 Roseville CA 2 27:43 2 0:59 4 2:05:28 5 1:14 6 52:24 3:27:45 3 3:27:45
4 John Hollinger M 50 Clayton CA 4 29:02 9 3:05 6 2:09:39 9 1:51 2 47:46 3:31:21 4 3:31:21
5 Andy Belk M 50 Portola Valley CA 6 32:44 6 2:38 3 2:05:05 7 1:44 4 50:00 3:32:09 5 3:32:09
6 Jeff Stoen M 52 Palo Alto CA 5 31:23 4 1:36 5 2:07:03 2 1:03 7 52:30 3:33:33 6 3:33:33
7 Jeff Recker M 52 Grand Junction CO 10 36:00 10 3:35 8 2:17:13 8 1:47 8 52:42 3:51:15 7 3:51:15
8 Bobby Seeberger M 50 South Jordan UT 11 40:56 8 2:54 7 2:16:03 10 1:57 5 50:50 3:52:38 8 3:52:38
9 David Tett M 51 Healdsburg CA 8 32:52 5 2:07 9 2:29:25 4 1:11 9 59:48 4:05:21 9 4:05:21
10 Jan Kuppers M 50 Sparks NV 7 32:47 7 2:53 10 2:32:07 6 1:39 10 1:02:39 4:12:02 10 4:12:02
11 Boyce Pittman M 53 Gardnerville NV 9 33:17 11 7:44 11 3:13:10 11 5:33 11 1:18:31 5:18:13 11 5:18:13


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 55 - 59 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Sally Hill F 58 Midvale UT 1 39:15 1 4:21 1 3:27:13 1 1:54 1 1:23:25 5:36:07 1 5:36:07


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 55 - 59 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Dennis Brinson M 57 Carson City NV 1 29:52 3 1:34 1 1:47:58 1 0:44 1 48:22 3:08:29 1 3:08:29
2 Cliff Millemann M 56 Davis AR 2 30:32 2 1:19 2 1:53:29 3 1:01 4 53:56 3:20:16 2 3:20:16
3 Robert Kronkhyte M 58 Tahoe City CA 6 34:46 6 2:04 3 2:08:38 6 1:19 6 56:56 3:43:41 3 3:43:41
4 Ross Maxwell M 57 Auckland 3 31:22 1 1:07 6 2:22:32 2 0:53 2 50:18 3:46:10 4 3:46:10
5 Joe Pace M 57 Tahoe City CA 7 38:48 7 2:47 4 2:09:03 5 1:15 5 54:49 3:46:40 5 3:46:40
6 Michael Sharp M 56 South Lake Tahoe CA 5 33:28 5 1:59 7 2:27:31 7 1:31 3 51:06 3:55:33 6 3:55:33
7 Farley Marlowe M 58 Jackson WY 4 31:26 4 1:52 5 2:18:31 4 1:07 7 1:06:44 3:59:39 7 3:59:39
8 Thomas Brajkovich M 55 Newbury Park CA 8 38:59 8 6:27 8 2:59:48 8 3:29 8 1:17:04 5:05:46 8 5:05:46


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 60 - 64 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Fred Uttke M 62 Blue Jay CA 1 38:31 1 2:37 1 2:18:37 1 1:33 1 1:02:19 4:03:35 1 4:03:35
2 Nils Holten M 62 Aurora CO 3 43:34 2 2:50 2 2:29:34 2 2:03 3 1:12:46 4:30:46 2 4:30:46
3 Tom Tittle M 63 Gardnerville NV 2 38:56 3 3:09 3 2:35:24 3 2:51 2 1:12:06 4:32:24 3 4:32:24


********** FEMALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 65 - 69 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Katherine Frank F 67 Santa Cruz CA 1 46:35 1 4:50 1 3:39:35 1 2:22 1 1:32:16 6:05:36 1 6:05:36


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 65 - 69 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Dennis Freeman M 66 Phoenix AZ 1 33:37 3 5:10 2 2:28:36 2 1:47 1 1:09:46 4:18:54 1 4:18:54
2 James Rawle M 67 San Juan PR 3 42:51 1 2:27 1 2:27:54 1 1:08 2 1:10:50 4:25:08 2 4:25:08
3 Daniel Rose M 67 Truckee CA 2 40:10 2 3:59 3 2:53:07 3 2:27 3 1:29:04 5:08:45 3 5:08:45


********** MALE INDIVIDUAL AGE GROUP: 70 - 74 XTERRA **********

Place Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 Roger Kern M 72 Scotts Valey CA 1 50:22 1 6:41 1 3:29:17 1 4:01 1 1:34:37 6:04:56 1 6:04:56


XTERRA Lake Tahoe AND Big Blue 5k & 10k
Race Scored by Big Sky Endurance Sports
8/16/2014

OFF COURSE AND NON-FINISHER RESULTS

Place Bib Status Name Sex Age City State Rank Swim Rank T1 Rank Bike Rank T2 Rank Run Finish Penalty Rank Time
1 413 DNS David Minor M 43 Walnut Creek CA 4 33:41 3 2:07 2 2:25:19 3:46:42 1 3:46:42
2 132 DQ Randy House M 54 Truckee CA 3 31:19 4 3:08 3 2:34:15 3 1:54 2 36:52 3:47:25 2 3:47:25
3 186 DQ Scott Simpson M 52 Los Altos CA 5 43:43 5 6:16 5 2:56:39 4 4:32 1 34:45 4:25:53 3 4:25:53
4 472 DQ Tony Richardson M 54 La Jolla CA 1 29:43 1 1:29 4 2:40:02 1 0:52
5 136 DNF Howard Jones M 56 Fairfield CA 2 30:12 2 1:45 1 2:15:07 2 1:16