PLACE Bib FirstName LastName Sex AGE City State CLASS DIV ClassPlace TIME
1 87 David Loustalot M 53 Santa Cruz CA OC1 M50-99 1 01:41:47
2 19 Tai Boutell M 47 Santa Cruz CA OC1 M18-49 2 01:42:36
3 137 Kyle Wade M 52 Santa Cruz CA OC1 M50-99 3 01:43:29
4 267 Max First M 27 UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 1 01:47:18
5 90 Colin McGuire M 43 Santa Cruz CA OC1 M18-49 4 01:48:07
6 230 Roch Fray M 50 UNLIMITED PADDLEBOARD M50-99 1 01:48:22
7 142 Dave Winnacker M 42 Albany CA OC1 M18-49 5 01:50:01
8 229 George Plsek M 48 UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 2 01:50:02
9 37 Bob Ciotti M 56 Santa Cruz CA OC1 M50-99 6 01:50:16
10 59 Nicholas Franco M 34 San Francisco CA UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 3 01:50:40
11 41 Toby Cracknell M 22 Avoca Beach NS 14' SUP M18-49 1 01:51:06
12 131 Ben Thomas M 34 Santa Cruz CA OC1 M18-49 7 01:53:23
13 79 Jeff Kay M 37 Castro Valley CA OC1 M18-49 8 01:53:26
14 17 Bojan Bernard M 52 Palo Alto CA 14' SUP M50-99 1 01:53:44
15 118 Robert Schade M 56 Solana Beach CA UNLIMITED PADDLEBOARD M50-99 2 01:55:03
16 276 Jack Bark M 23 Rpv CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 1 01:55:12
17 21 Ben Brewer M 19 Santa Barbara CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 2 01:55:46
18 123 Stephen Sinkus M 41 Manhattan Beach CA 14' SUP M18-49 2 01:57:03
19 57 Dustin Fiero M 28 San Diego CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 3 01:57:48
20 265 Trent Carter M 15 JR12'6SUP M13-17 1 01:58:11
21 92 James Mellor M 34 Santa Barbara CA UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 4 01:58:12
22 225 Annabel Anderson F 35 12'6 SUP F18-49 1 01:58:26
23 218 Bart Schade M 54 STOCK PADDLEBOARD M50-99 1 01:59:28
24 93 Alex Merrill M 25 Seal Beach CA UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 5 01:59:47
25 268 Robert Parcha M 25 STOCK PADDLEBOARD M18-49 4 02:00:15
26 70 John Hadley M 49 Forestville CA 14' SUP M18-49 3 02:00:17
27 18 Zane Booth M 16 Goleta CA JR12'6PRONE M13-17 1 02:01:30
28 89 Grant McFadyen M 48 Redwood City CA 14' SUP M18-49 4 02:02:07
29 228 Jarret Winter M 48 UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 6 02:03:06
30 122 Steve Shlens M 46 Carpinteria CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 5 02:03:08
31 116 Joshua Ryan M 46 Mill Valley CA UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 7 02:03:11
32 33 Rand Carter M 40 Tahoe Vista CA 14' SUP M18-49 5 02:03:19
33 31 Foster Campbell M 21 San Luis Obispo CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 6 02:03:34
34 235 Brian McCauley M 55 OC1 M50-99 9 02:03:46
35 23 Abby Brown F 19 Santa Barbara CA STOCK PADDLEBOARD F18-49 1 02:04:53
36 259 Jeff Pearson M 46 14' SUP M18-49 6 02:06:12
37 25 Wayne Buckingham M 64 Encinitas CA UNLIMITED PADDLEBOARD M50-99 3 02:06:14
38 246 Dax Willard M 38 12'6 SUP M18-49 1 02:06:41
39 65 Rob Graham M 52 Carpinteria CA UNLIMITED PADDLEBOARD M50-99 4 02:07:05
40 255 Penelope Slrickland F 38 12'6 SUP F18-49 2 02:07:05
41 139 David Waynar M 46 Scotts Valley CA 14' SUP M18-49 7 02:08:09
42 256 Carter Graves F 25 STOCK PADDLEBOARD F18-49 2 02:08:11
43 72 Katie Hazelrigg F 25 El Segundo CA STOCK PADDLEBOARD F18-49 3 02:08:19
44 74 Blake Herman M 35 Carpinteria CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 7 02:08:33
45 133 Shankar Tillotson M 32 Goleta CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 8 02:09:00
46 138 John Walsh M 41 Mendocino CA 12'6 SUP M18-49 2 02:09:12
47 6 Daniel Alvarez M 45 Oakland CA 14' SUP M18-49 8 02:09:49
48 15 Joe Beek M 57 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M50-99 2 02:10:12
49 121 Mark Schulein M 47 Newport Beach CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 9 02:11:24
50 101 Dj O'Brien F 51 Redondo Beach CA STOCK PADDLEBOARD F50-99 1 02:11:42
51 44 John Davis M 43 Paso Robles CA 14' SUP M18-49 9 02:11:58
52 20 Willy Bravenec M 36 Seattle WA 14' PADDLEBOARD M18-49 1 02:12:06
53 26 Dean Burke M 44 Tacoma WA 14' SUP M18-49 10 02:12:33
54 51 Brendan Donohue M 27 Ventura CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 10 02:12:50
55 249 Will Patton M 34 14' PADDLEBOARD M18-49 2 02:13:03
56 24 Wally Buckingham M 64 Cardiff By The Sea CA UNLIMITED PADDLEBOARD M50-99 5 02:13:15
57 48 Joseph Diasparra M 33 Encinitas CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 11 02:13:41
58 58 Jon Ford M 46 Santa Barbara CA 14' PADDLEBOARD M18-49 3 02:13:41
59 50 Mike Dilloughery M 51 Santa Cruz CA UNLIMITED PADDLEBOARD M50-99 6 02:14:39
60 219 Darrell Bednark M 61 UNLIMITED PADDLEBOARD M50-99 7 02:14:54
61 251 Ismael Garcia M 40 STOCK PADDLEBOARD M18-49 12 02:14:58
62 135 Phil Tresenrider M 58 Sebastopol CA 14' SUP M50-99 2 02:15:08
63 273 Jen Fuller F 54 12'6 SUP F50-99 1 02:15:19
64 120 Mark Schulbach M 44 Ventura CA 14' PADDLEBOARD M18-49 4 02:15:33
65 63 Juerg Geser M 47 Santa Barbara CA 14' SUP M18-49 11 02:15:46
66 82 Marisa Kuiken F 30 Carlsbad CA STOCK PADDLEBOARD F18-49 4 02:15:49
67 227 Kailyn Winter F 14 JR12'6PRONE F13-17 1 02:16:08
68 4 Mark Alfaro M 46 El Granada CA 12'6 SUP M18-49 3 02:16:11
69 49 Connor Dilloughery M 16 Santa Cruz CA JR12'6PRONE M13-17 2 02:16:22
70 36 Scott Cheney M 55 Aptos CA 12'6 SUP M50-99 1 02:16:48
71 14 Joe Bark M 57 Rpv CA UNLIMITED PADDLEBOARD M50-99 8 02:16:50
72 144 Renick Woods M 42 Seattle WA 14' PADDLEBOARD M18-49 5 02:17:12
73 130 David Swidan M 48 Santa Cruz CA 14' SUP M18-49 12 02:17:22
74 271 Kyle Rootsaert M 48 12'6 SUP M18-49 4 02:17:23
75 81 Matt Krey M 27 Palo Alto CA 14' SUP M18-49 13 02:17:46
76 245 David Skarman M 55 STOCK PADDLEBOARD M50-99 3 02:18:00
77 136 Jean-Michel Trivi M 46 Boulder Creek CA UNLIMITED SUP M18-49 1 02:18:08
78 127 Timothy Stiene M 32 Santa Cruz CA 14' SUP M18-49 14 02:18:29
79 98 Giovanni Mola M 26 San Francisco CA 14' PADDLEBOARD M18-49 6 02:18:30
80 62 Martin Gates M 64 El Granada CA 14' SUP M50-99 3 02:18:41
81 242 Delila Quinn F 13 12'6 SUP F13-17 02:19:26
82 77 Eric Johnson M 36 Santa Cruz CA UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 8 02:19:27
83 96 Dustin Minor M 46 Half Moon Bay CA 14' SUP M18-49 15 02:19:41
84 117 Joe Scaturro M 35 Oceanside CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 13 02:20:15
85 115 Dave Rundio M 44 Santa Cruz CA 12'6 SUP M18-49 5 02:20:42
86 80 Bill Kemble M 53 Ventura CA 14' PADDLEBOARD M50-99 1 02:21:04
87 270 Dave Benet M 35 UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 9 02:21:20
88 38 Jim Claussen M 48 La Selva Beach CA 12'6 SUP M18-49 6 02:21:51
89 43 Fernando Dacosta M 44 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 14 02:21:52
90 226 Mike Irete M 48 14' PADDLEBOARD M18-49 7 02:22:20
91 243 Sage Quinn F 16 12'6 SUP F13-17 02:22:53
92 78 Michael Jones M 64 Pacific Grove CA 14' PADDLEBOARD M50-99 2 02:22:54
93 111 Michael Roberts M 41 Pacific Grove CA UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 10 02:23:14
94 99 Cameron Nagler M 25 Santa Monica CA UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 11 02:23:21
95 217 Michael Lorch M 26 STOCK PADDLEBOARD M18-49 15 02:23:59
96 60 Matt Garcia M 33 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 16 02:24:09
97 266 John Allen M 56 14' SUP M50-99 4 02:24:16
98 54 Kai Evans M 15 Soquel CA JR12'6PRONE M13-17 3 02:24:26
99 134 Andrea Traynor F 43 Redwood City CA 12'6 SUP F18-49 3 02:24:32
100 42 David Curtis M 46 Campbell CA 14' SUP M18-49 16 02:24:43
101 113 Kurt Roessler M 56 Discovery Bay CA 14' SUP M50-99 5 02:25:16
102 97 Brad Misik M 27 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 17 02:25:47
103 55 Robert Evans M 53 Soquel CA STOCK PADDLEBOARD M50-99 4 02:25:53
104 53 Lauren Eisenberg F 52 Aptos CA 12'6 SUP F50-99 2 02:26:15
105 220 Phil Curtis M 67 14' PADDLEBOARD M50-99 3 02:26:18
106 106 Brian Peterson M 46 Santa Cruz CA UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 12 02:26:21
107 233 Robert Zwiebel M 41 UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 13 02:26:36
108 1 Dan Ackerstein M 44 Santa Cruz CA 14' PADDLEBOARD M18-49 8 02:27:14
109 32 Skylar Caputo F 20 Manhattan Beach CA STOCK PADDLEBOARD F18-49 5 02:27:26
110 253 Eric Irvine M 34 STOCK PADDLEBOARD M18-49 18 02:27:40
111 107 Peter Phelan M 44 Santa Cruz CA 14' SUP M18-49 17 02:27:55
112 100 Troy Nebeker M 48 Redmond WA 14' PADDLEBOARD M18-49 9 02:27:57
113 110 Anne-Marie Reichman-Totah F 42 Marina CA 14' SUP F18-49 1 02:28:16
114 244 Wendy Quinn F 51 12'6 SUP F50-99 3 02:28:29
115 83 Lawrence Labianca M 54 San Francisco CA 14' PADDLEBOARD M50-99 4 02:29:45
116 52 Sabine Dukes F 50 Santa Cruz CA 14' SUP F50-99 1 02:30:09
117 231 Patrick McDermott M 39 14' PADDLEBOARD M18-49 10 02:30:22
118 69 Nick Guzman M 21 Aptos CA UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 14 02:31:40
119 236 Tim Smith M 62 14' PADDLEBOARD M50-99 5 02:31:59
120 104 Michael O'Farrell M 42 Santa Cruz CA 14' PADDLEBOARD M18-49 11 02:32:19
121 132 Brian Thomas M 53 Corte Madera CA 14' PADDLEBOARD M50-99 6 02:33:07
122 240 Olin Bruton M 18 STOCK PADDLEBOARD M18-49 19 02:33:43
123 29 Sarah Button F 27 San Rafael CA STOCK PADDLEBOARD F18-49 6 02:33:51
124 5 Patrick Alteri M 34 Sacramento CA 14' SUP M18-49 18 02:33:57
125 2 Thomas Adkins M 36 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 20 02:34:25
126 46 Josh Deeter M 15 Santa Cruz CA UNLIMITED PADDLEBOARD M13-17 15 02:34:30
127 27 Julian Burman M 30 San Francisco CA 14' PADDLEBOARD M18-49 12 02:34:57
128 112 Jim Robison M 54 San Rafael CA 14' SUP M50-99 6 02:35:11
129 22 Duke Brouwer M 49 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 21 02:35:15
130 102 Joseph O'Brien M 27 San Francisco CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 22 02:35:37
131 103 Matthew O'Brien M 29 Manhattan Beach CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 23 02:35:38
132 143 Ron Witter M 59 Irvine CA UNLIMITED PADDLEBOARD M50-99 9 02:36:02
133 126 Cheyne Springbett M 21 Santa Cruz CA 12'6 SUP M18-49 7 02:37:35
134 28 Derek Burns M 52 Pacifica CA 14' SUP M50-99 7 02:39:00
135 11 Ron Baker M 49 Boise ID 14' SUP M18-49 19 02:39:04
136 71 Rodney Harvey M 51 San Diego CA STOCK PADDLEBOARD M50-99 5 02:39:05
137 34 Yvonne Chavez F 58 Carlsbad CA STOCK PADDLEBOARD F50-99 2 02:40:29
138 274 Jason Naniz M 50 12'6 SUP M50-99 2 02:43:44
139 278 Alex Groswird M 63 Ben Lomond CA 14' SUP M50-99 8 02:44:58
140 47 MacKenzie Deeter F 18 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD F18-49 7 02:45:31
141 85 Gary Leong M 70 Los Altos CA 14' SUP M50-99 9 02:46:36
142 221 Suzanne Riedinger F 72 14' PADDLEBOARD F50-99 1 02:46:53
143 140 Chris Weinress M 50 Soquel CA STOCK PADDLEBOARD M50-99 6 02:47:49
144 125 Rocky Snyder M 49 Santa Cruz CA UNLIMITED PADDLEBOARD M18-49 16 02:50:42
145 61 Heidi Gastler F 37 El Segundo CA STOCK PADDLEBOARD F18-49 8 02:51:15
146 88 Mike McDaniel M 51 Pacific Grove CA UNLIMITED PADDLEBOARD M50-99 10 02:51:16
147 10 Jonah Baker M 19 Boise ID 12'6 SUP M18-49 8 02:52:18
148 66 Mike Grizzle M 30 San Francisco CA STOCK PADDLEBOARD M18-49 24 02:53:38
149 108 Brent Powell M 45 Santa Clara CA 14' SUP M18-49 20 02:59:34
150 68 Loraine Gruber F 58 Cardiff By The Sea CA STOCK PADDLEBOARD F50-99 3 03:06:54
152 16 Reef Bennett M 11 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M1-12 03:13:26
151 128 Jonah Susskind M 11 Santa Cruz CA STOCK PADDLEBOARD M1-12 03:13:26
153 129 Marc Susskind M 51 Santa Cruz CA 14' PADDLEBOARD M50-99 7 03:13:37