Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims
LAKE BERRYESSA, CALIFORNIA 06/03/2018


********** AGE GROUP RESULTS LIST 2 Mile Swim **************

Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



GIRLS AGE GROUP G1314 2 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Kaitlyn Pham 14 10 PASA 36 50:44.05
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



BOYS AGE GROUP B1314 2 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Luke Hobson 14 3 LAKE 20 43:15.20
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



GIRLS AGE GROUP G1518 2 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Natalie Hilderbrand 16 7 PASA 19 49:56.60
2 Isabelle Couch 18 8 PASA 8 50:30.80
3 Isabelle Henig 17 9 PASA 18 50:38.20
4 Melanie Hyde 17 12 PASA 21 51:29.90
5 Sophie Jacquemin 17 13 PASA 22 1:00:02.55
6 Daria Pond 17 14 UNAT 37 1:08:18.05
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



BOYS AGE GROUP B1518 2 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Connor Daniels 16 2 DART 9 41:12.45
2 Lucas Walker 17 5 PASA 47 46:55.75
3 Maxwell Grotenhuis 15 6 WAC 16 49:21.30
4 Jason Winters 16 11 LODI 48 51:14.10
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



GIRLS AGE GROUP G19+ 2 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Chenoa Devine 19 1 CAL 10 40:59.25
2 Jennifer Campbell 21 4 PASA 7 43:49.70
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F1824 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Breanna Schafer 23 39 VACA 431 48:27.75
2 Vivian Crow 21 43 DAM 144 48:46.95
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M1824 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Joby Bernstein 23 4 TOC 85 42:16.80
2 Zachary Ottati 21 10 WCM 378 42:37.75
3 Patrick Long 23 172 DAM 306 1:02:36.90
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F2529 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Catherine Breed 25 7 TOC 100 42:31.20
2 Allison Arnold 26 11 TOC 64 43:13.25
3 Felicia Lee 26 16 TOC 290 45:55.45
4 Lindsay Gaudinier 29 25 WCM 202 46:45.20
5 Christine Olson 28 29 TOC 369 47:40.20
6 Elyssa Pedote 25 42 TOC 382 48:34.70
7 Lauren Clifford 28 51 EBAT 135 50:28.95
8 Alexa Danner 27 71 DAM 152 52:13.80
9 Avery Visser 25 84 TOC 490 53:27.40
10 Jenny Mohn 27 104 DAM 348 55:04.45
11 Marisa Kendall 29 122 TEME 269 57:26.90
12 Meredith White 25 148 OEVT 504 59:06.95
13 Taylor Shinnick 27 163 OEVT 443 1:01:00.10
14 Cara Silvas 25 165 CCA 526 1:01:23.25
15 Rebecca Li 28 166 TEME 296 1:01:28.90
16 Catherine Johnston 28 171 UC38 258 1:02:27.45
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M2529 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Bryan Offutt 26 3 TOC 366 42:15.60
2 Jan Stepinski 27 5 STAN 454 42:18.85
3 Wyatt Butler 26 6 BAC 112 42:20.45
4 Mazen Aziz 28 8 TOC 70 42:31.95
5 Colin Babcock 26 9 TOC 540 42:34.90
6 Matt Korman 26 15 TOC 276 45:55.00
7 Matthew Talmadge 29 19 TOC 465 46:20.65
8 Christophe Ferguson 28 56 TOC 188 50:56.60
9 Joel Christenson 27 121 DAM 131 57:08.55
10 Kyle Luke 29 137 UC38 310 58:13.60
11 Anthony McHugh 25 225 TEME 329 1:13:38.40
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F3034 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Alexandra Lee 31 26 TSUN 289 46:49.70
2 Katherine Yang 32 30 ECAM 519 47:42.70
3 Sarah Hernandez 34 44 DAM 233 48:55.95
4 Stephanie McQuade 31 48 MAM 335 49:22.55
5 Hillary Nicholson 32 64 UC38 361 51:28.05
6 Shannon Hackett 32 72 TOC 220 52:16.70
7 Danielle McPherson 33 91 UC38 334 54:07.60
8 Ryann Kopacka 30 95 528 54:18.95
9 Erika Hanson 31 102 TOC 226 55:01.65
10 Lynea Albers 34 109 ARM 56 55:38.70
11 Allison Edminster 31 117 UC38 174 56:17.75
12 Madeline Ruether 30 144 VACA 425 58:48.55
13 Arianne Goodman 34 239 UC38 212 1:19:09.95
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M3034 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Chad La Tourette 30 1 TOC 279 40:25.40
2 Blake Wheale 32 17 TOC 502 46:13.75
3 Christophe Whaley 33 27 ECAM 501 47:03.25
4 Ed Pereira 33 66 MVM 384 51:40.25
5 David Law 33 75 MAM 286 52:25.25
6 Egan Gans 32 81 TOC 201 53:06.45
7 Vincent Accurso 34 86 TOC 51 53:32.90
8 Christophe Lee 32 87 DAM 545 53:40.75
9 James Aicardi 31 176 TOC 54 1:03:03.70
10 Brandon Merritt 31 184 DAM 341 1:04:43.20
11 Benyam Alemayehu 34 212 SERC 58 1:11:37.05
12 Justin Dummitt 34 257 533 1:34:31.10
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F3539 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Naoko Watanabe 36 59 TOC 496 51:04.60
2 Kathleen Coggshall 36 73 TEME 136 52:20.75
3 Sarah Groskopf 38 141 TVM 217 58:31.50
4 Stacey Brezing 39 145 DAM 102 58:53.50
5 Naomi Ross 35 159 SAC 422 1:00:26.70
6 Tunisia Batzer 35 160 VACA 79 1:00:47.05
7 Hilary Walters 35 164 NBA 493 1:01:15.45
8 Dana Rayfield 39 178 OEVT 404 1:04:05.85
9 Jennifer Ramos 35 210 VACA 402 1:10:39.80
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M3539 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Quinn Fitzgerald 35 14 TOC 193 45:27.60
2 Matt Roper 37 24 DAM 418 46:36.45
3 Austin Brizgys 35 41 TOC 104 48:31.75
4 Daniel Paglio 36 62 SERC 379 51:21.00
5 Jamie Treacy 38 65 TEME 473 51:36.55
6 Ryan Dunlap 36 74 MAM 171 52:23.80
7 Daniel Judd 36 83 DAM 264 53:17.65
8 Victor Gonzales 39 140 MEMO 211 58:24.05
9 Jared Fish 35 186 DAM 192 1:04:45.25
10 Ellison Wada 39 193 USF 491 1:06:17.85
11 Kevin Waterson 39 196 DAM 541 1:07:50.20
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F4044 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Morgan Filler 43 45 OEVT 191 49:09.05
2 Eve Maidenberg 42 46 MAM 315 49:12.75
3 Michelle Rowe 41 53 TVM 423 50:31.95
4 Angela Smith 44 89 SRVM 446 54:06.15
5 Joyce Leary 42 103 ARM 288 55:03.90
6 Melanie Gentles 41 114 DAM 206 56:06.65
7 Loa Ortiz 42 115 TEME 374 56:09.15
8 Danielle Lipski 43 123 ASCP 302 57:30.55
9 Erica Wright 44 128 DAM 515 57:47.10
10 Sarah Fergot 43 129 NUTS 187 57:48.85
11 Michelle Hladik 41 146 ARM 239 58:54.10
12 Olivia Lemen 40 188 UC38 292 1:05:35.30
13 Rhiannon Dabkowski 41 192 DAM 150 1:06:06.80
14 Aileen Mo 43 209 DAC 347 1:10:35.05
15 Anne Schonauer 42 219 TEME 433 1:12:47.20
16 Corey Miller 40 227 OEVT 342 1:14:20.25
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M4044 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Trevor Gillis 43 2 LAMV 207 41:02.50
2 Brian Bolz 41 55 DAM 90 50:55.60
3 Orin Bentley 41 58 TEME 83 51:02.05
4 Jeremy Davidson 44 126 TEME 154 57:44.25
5 Karim Al-Khafaji 41 133 STAN 59 57:57.55
6 Samy Hotimsky 44 136 SCSC 244 58:13.55
7 Patrick Kelley 40 153 TEME 267 59:35.00
8 Kostas Sarrigeorgid 44 158 SUNY 429 1:00:22.10
9 Jason Ballow 40 181 LTNB 72 1:04:21.75
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F4549 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Cynthia Hertzer 49 52 CRUZ 234 50:30.05
2 Eilish Byrne 46 60 MVM 114 51:15.95
3 Mary Greaves 46 82 DAC 536 53:11.00
4 Cyane Anaya 47 88 TEME 60 54:01.55
5 Erin Kennedy 45 119 TEME 270 56:33.25
6 Yasuko De La Torre 48 150 MEMO 156 59:20.65
7 Lisa Bertain 48 154 DAC 539 59:41.60
8 Tina Voight 49 173 527 1:02:38.85
9 Patti Philpott 48 187 TCAM 390 1:05:30.85
10 Sue Barrett 49 200 SMST 76 1:09:30.25
11 Sherry Blunk 45 258 DAM 89 1:37:13.60
12 Amy McKay 48 261 551 1:43:01.50
13 Nancy Oporto 45 264 EBAT 372 1:50:18.10
14 Rebecca Olivera 49 265 EBAT 368 1:51:25.80
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M4549 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Dean Atchison 47 20 MEMO 66 46:31.60
2 Casey Cheung 45 67 TSUN 130 51:42.65
3 James Banbury 49 85 UC38 73 53:32.15
4 Todd Virkus 47 90 ASCP 488 54:06.25
5 Preston Morgan 46 106 DAM 349 55:15.25
6 Don Low 47 113 NCA 309 55:55.45
7 Kieron Leslie 47 116 TOC 294 56:16.50
8 Terry Crowley 47 120 WINE 145 56:40.65
9 Ivan Trujillo 47 124 548 57:33.75
10 Scott Troxel 49 127 UC38 474 57:46.75
11 John Adamson 47 168 WAVM 52 1:01:42.20
12 Joshua Platt 47 226 525 1:13:44.55
13 Henry Scoble 47 259 OEVT 438 1:38:05.65
14 Jason Bundy 48 263 DAM 109 1:47:17.10
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F5054 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Janice Curtin 51 38 SMST 148 48:24.30
2 Laureen Welting 53 50 TOC 497 50:25.50
3 Stephanie Couch 54 57 MELO 141 50:57.20
4 Kari Jauch 52 61 LVM 250 51:17.10
5 Stacey Ellison 53 80 NUTS 179 53:04.35
6 Vicki Shu 50 118 MEMO 444 56:32.35
7 Rebecca Perry 54 130 MAM 386 57:54.80
8 Jennifer Phalen 54 152 DAM 388 59:31.35
9 Adrienne Anderson 52 162 531 1:00:57.85
10 Liz Sheridan 53 174 DAC 442 1:02:41.25
11 Mark Jorgensen 50 194 SAC 261 1:06:25.40
12 Christina Kossa 52 203 RPM 277 1:09:46.00
13 Karen Gray Geisler 52 205 PSK 205 1:09:52.75
14 Joanneke Verschuur 53 235 MAM 484 1:16:46.35
15 Eva Mayen 54 247 SRM 322 1:22:06.75
16 Yuko Matsuda 52 250 EBAT 320 1:25:02.20
17 Nan Wu 53 253 530 1:29:16.45
18 Jennifer Eisley 53 255 SMAC 177 1:32:14.15
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M5054 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Chip Hobson 51 12 SNM 241 43:59.85
2 Kurt Oeler 52 21 TOC 365 46:32.15
3 Todd Arris 53 22 TOC 62 46:32.45
4 Michael De Boisblanc 50 28 WCM 537 47:06.20
5 Chris Bond 51 31 WCM 92 47:43.65
6 Perry Klebahn 52 47 TOC 274 49:16.10
7 Samuel McAdam 53 63 DAM 324 51:26.75
8 Rob Westergaard 50 70 DAM 500 51:58.00
9 Todd Narter 54 92 TEME 356 54:09.30
10 Patrick Malaga 52 138 ALB 316 58:15.80
11 Michael Yerby 53 191 SAC 520 1:05:52.35
12 Eric Haas 54 221 543 1:12:52.30
13 Todd McIntyre 53 224 DAM 330 1:13:24.95
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F5559 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Kimberly Elsbach 55 40 DAM 180 48:28.05
2 Merrie Walts 58 76 SRM 495 52:31.90
3 Elizabeth Tiedemann 55 77 ARM 469 52:34.10
4 Jane Russell 55 79 DAM 426 52:51.10
5 Martha Joyce 58 93 TAM 262 54:12.35
6 Sharon Blaha 58 96 DAM 88 54:21.05
7 Wendy Pratt 58 99 DAM 397 54:36.65
8 Cokie Lepinski 59 100 ARIZ 293 54:43.85
9 Paula James 59 125 ARM 249 57:43.20
10 Robyn Toschi 55 132 TVM 471 57:57.45
11 Catherine Taylor 55 143 WCM 466 58:47.75
12 Julie Purnell 55 149 OEVT 399 59:11.70
13 Eileen Fitz-Faulkne 58 156 535 1:00:14.20
14 Kim Krause 56 161 MEMO 278 1:00:56.35
15 Jennifer Carroll 56 170 SMST 122 1:02:01.10
16 Susan Bergmann 59 195 TEME 84 1:06:55.00
17 Robin Mills 56 198 MAM 343 1:08:33.40
18 Felicia Adler 56 204 WCM 53 1:09:47.45
19 Teresa Focha 57 216 MAAC 194 1:12:17.15
20 Susan Mencarini 55 223 UC38 340 1:13:22.30
21 Susan Aitkens 59 241 DAC 55 1:19:25.60
22 Leah Carroll 57 254 ALB 123 1:31:19.30
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M5559 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Kirk Richards 57 13 SMM 412 45:06.75
2 Mike Carr 58 32 SRM 119 48:04.20
3 Jon Boone 55 33 WCM 538 48:13.40
4 Mark Woollgar 57 34 UC38 514 48:15.70
5 Tom Kelly 55 36 SRVM 268 48:21.35
6 Bill Mc Cracken 57 54 TVM 323 50:43.55
7 Dean Ottati 58 68 WCM 377 51:49.45
8 Vince Piatt 55 78 WCM 391 52:38.40
9 Greg Lynch 56 101 TVM 312 54:57.50
10 Tim Conner 59 107 OEVT 139 55:26.45
11 Todd Remington 55 112 UC38 409 55:53.35
12 Eric Nedervold 58 134 MVM 358 58:02.00
13 Daven Gee 57 169 UC38 204 1:01:56.25
14 Steven Toschi 57 190 TVM 472 1:05:49.75
15 James Schumacher 56 202 OEVT 435 1:09:42.10
16 Raymond McKendall 58 207 UC08 331 1:10:26.05
17 Michael Maggioncalda 58 213 PPP 314 1:11:40.85
18 John Ortman 58 217 UC38 375 1:12:29.90
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F6064 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Phyllis Quinn 63 97 TOC 401 54:24.05
2 Lindabeth Schmucker 62 105 DAM 432 55:12.15
3 Jessie Hickel 60 135 TAM 529 58:02.05
4 Judy Eisenman 64 155 TAM 176 59:54.50
5 Chris Ottati 62 157 WCM 376 1:00:19.50
6 Julie Meis 61 199 WCM 339 1:09:19.00
7 Leslie Hirschaut 60 201 UC38 237 1:09:35.60
8 Mary Piel 62 206 NUTS 392 1:10:19.25
9 Donna Rivers 63 208 UC38 416 1:10:31.20
10 Jo Anne Speers 60 214 UC38 447 1:11:53.30
11 Nancy Booth 64 218 NVM 93 1:12:31.05
12 Gail Gordon 60 236 TEME 213 1:17:07.10
13 Jane Lombard 61 237 MVM 305 1:18:54.55
14 Teddy Palmer 64 240 MAM 381 1:19:24.95
15 Kildine Harms 64 248 WCM 230 1:22:51.20
16 Robin Hart 63 256 MAM 231 1:32:59.35
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M6064 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Sandy Mac Donald 63 18 SMST 313 46:20.60
2 Peter Guadagni 63 35 WCM 218 48:17.90
3 John Jeha 60 49 SRVM 253 49:23.45
4 David Carter 64 94 SERC 124 54:12.50
5 David Stewart 60 98 VACA 455 54:31.25
6 John Ring 60 110 WCM 415 55:41.80
7 Mark Schwartz 60 139 DAM 437 58:16.05
8 David Woodruff 62 147 DAM 512 59:02.75
9 Eric Hektner 60 151 TVM 232 59:27.20
10 Douglas Taylor 60 177 DAM 467 1:03:33.75
11 Michael Dalton 64 183 TEME 151 1:04:38.00
12 Peter Tsugawa 60 197 MEMO 475 1:08:00.10
13 Michael Joyce 62 220 TAM 263 1:12:51.35
14 Frank Tuteur 60 229 SRM 476 1:15:14.15
15 Kyle Hubbard 60 238 UC38 245 1:18:59.90
16 Robert Hess 64 243 OEVT 235 1:19:45.85
17 Harlan Baum 61 252 NBA 80 1:25:53.35
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F6569 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Laura Val 67 37 TAM 480 48:23.50
2 Elizabeth Clark 65 179 NBA 134 1:04:15.15
3 Susie Powell 66 180 NUTS 396 1:04:15.70
4 Marci Snodgrass 65 230 DAM 534 1:15:23.15
5 Kate Latham 66 231 MVM 284 1:15:47.05
6 Jenny McTackett 66 249 USF 337 1:24:25.85
7 Valerie Armento 67 251 UC38 63 1:25:39.65
8 Lucero Wallace 65 262 EBAT 492 1:45:45.60
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M6569 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Mike McCaffery 65 23 TOC 325 46:36.15
2 Ted Deacon 69 111 DAM 157 55:48.60
3 Stephen Small 66 131 MEMO 445 57:56.15
4 Dan Winterrowd 68 167 SMST 508 1:01:38.05
5 Paul Stock 65 175 EDHS 457 1:02:55.45
6 John Schwaner 68 182 436 1:04:31.15
7 Mark Woerner 67 189 DAM 510 1:05:45.50
8 Greg Jacobus 67 215 TCAM 247 1:12:05.55
9 Paul Wolf 66 222 MAM 511 1:13:19.00
10 Kenneth Lalanne 65 228 CMAM 281 1:15:11.20
11 William Wheeler 68 232 DAM 503 1:16:06.75
12 Kenneth Marti 67 234 RAMS 318 1:16:38.00
13 William Hogan 69 244 UC38 242 1:19:52.30
14 Luis Lavagnino 67 260 UC38 285 1:41:33.05
15 Irving Maxwell 68 267 MEMO 321 2:00:39.60
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F7074 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Carol Riddell 71 211 CALM 413 1:11:14.30
2 Kaeti Baille 73 233 SERC 549 1:16:35.15
3 Linda Williams 72 246 CALM 507 1:21:16.65
4 Mary Cantini-Nork 74 266 DC 117 1:57:24.30
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M7074 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Edward Rudloff 71 69 TOC 424 51:55.75
2 Chuck Kight 71 142 UC38 273 58:36.95
3 Ron Scrivani 70 242 UC38 439 1:19:32.10
4 Robert Gils 70 245 UC38 209 1:20:05.25
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M7579 2 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Richard Burns 75 108 TAM 111 55:29.85
2 Ralph Brott 79 185 UCSF 105 1:04:43.25
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** FEMALE OVERALL USAS 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Kage Club Bib# Time
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** MALE OVERALL USAS 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Kage Club Bib# Time
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** FEMALE OVERALL MASTERS 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Age Club Bib# Time
1 Jayne Riley 55 SRVM 414 50:31.25
2 Jovel Queirolo 26 TEME 400 50:32.55
3 Sara Jones 50 SRM 260 54:32.10
4 Michelle Johnson 42 SRVM 257 54:39.15
5 Rachael Lohrey 33 TOC 304 55:42.75
6 Heather Muhr 49 UC38 546 56:59.20
7 Kimberly Stone 49 ARM 459 59:46.80
8 Tina Eakin 48 SMST 173 1:00:06.05
9 Bea Kandra 49 ARM 266 1:04:07.20
10 Becky Mose 52 SRVM 350 1:05:34.35
11 Aki Lewis 48 SRVM 295 1:05:41.60
12 Denise Berro 58 UC38 86 1:13:19.45
13 Kelly Abdon 28 OEVT 49 1:13:27.90
14 Jane Sykes 47 DAM 464 1:20:49.60
15 Diana Teeter 65 SRM 468 1:22:11.60
16 Patricia Lim 52 SRVM 300 1:25:57.30
17 Nicole Hobbs 34 EBAT 240 1:28:41.55
18 Betsy Barsamian-Te 67 OAK 77 1:31:51.80
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** MALE OVERALL MASTERS 2 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Age Club Bib# Time
1 Matthew Johnson 41 UC38 256 51:45.05
2 Edmond Gaible 62 OEVT 200 59:14.70
3 Eric Swergold 50 OEVT 463 1:02:59.80
4 Mitchell Todd 51 NUTS 470 1:03:07.45
5 Jay Bedsworth 54 SRVM 81 1:05:47.20
6 Gary Domer 61 TNS 166 1:06:22.80
7 Brian Stansell 66 SRVM 452 1:17:46.05
8 Ionakana Lim 54 SRVM 299 1:18:30.45
9 Nagarathna Muthusamy 28 UC38 355 1:21:20.75
10 Jamie Pond 52 UC38 394 1:31:16.25