Jay Race
Capitola Beach, Santa Cruz, CA
6/16/2018

Jay Race


********** Female Junior 2MI JR12'6PRONE CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 40 228 Abigail Marheineke F 14 21:53
Jay Race


********** Female 2MI Stock Paddleboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 2 191 Tenaya Winter F 13 Soquel CA 15:23
2 3 218 Amanda Calabrese F 20 Hampton NY 15:43
3 11 257 Sue Ackerstein F 13 17:35
4 16 62 Loraine Gruber F 59 Cardiff By The Sea CA 18:00
5 30 245 Kaila Pearson F 25 19:23
6 36 5 Torie Aguilera F 15 Aptos CA 21:10
7 59 92 Laura Kemble F 15 Ventura CA 25:40
8 62 95 Rochelle King F 39 Santa Cruz CA 26:49
9 63 102 Marea MacMurray F 4 Santa Cruz CA 26:49
10 65 100 Belen MacMurray F 7 Santa Cruz CA 26:49
11 77 224 Karen Hunt F 57 37:23
Jay Race


********** Female 2MI 12'6 SUP CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 28 68 Kaitlin Harvey F 14 San Diego CA 19:04
2 32 134 Kathy Powers F 58 Pukalani, Maui HI 20:24
3 39 235 Mireille Horton F 49 21:47
4 42 137 Brenna Raugewitz F 43 Ukiah CA 22:29
5 49 179 Karen Van Putten F 47 Los Gatos CA 24:09
6 51 150 Jenny Scala F 40 Aptos CA 24:19
7 57 141 Monika Rich F 45 Campbell CA 25:29
8 68 217 Eva Claussen F 14 La Selva Beach CA 28:58
9 74 213 Beth Colehower F 49 Capitola CA 34:55
10 75 216 Michele Claussen F 52 34:55
11 76 254 Elle Lindsey F 12 36:54
Jay Race


********** Female 2MI 14' Paddleboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 31 253 Zoe Ann Watson F 12 20:08
Jay Race


********** Female 2MI 14' SUP CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 33 35 Maya Colehower F 16 Capitola CA 20:45
Jay Race


********** Female 2MI SUP Surfboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 67 210 Natanya Moor F 45 Oakland CA 28:21
2 69 221 Raina Singh F 14 New Albany OH 29:06
3 70 220 Sherri Ferrell F 30 29:09
4 71 132 Michele Pomroy F 66 Soquel CA 29:17
5 72 256 Priscilla Hanrahan F 62 29:18
6 73 247 Linda Willyard F 52 33:29
Jay Race


********** Female 2MI Sprint CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 58 82 Sylvia Jacobson F 54 Santa Cruz CA 25:30
Jay Race


********** Boys 2MI Sprint CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 22 159 Kaden Smith M 12 Santa Cruz CA 18:40
Jay Race


********** Male 2MI Stock Paddleboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 4 91 Bill Kemble M 54 Ventura CA 15:50
2 6 87 Tim Kain M 51 Los Gatos CA 16:16
3 7 176 Gavin Twist M 16 Morro Bay CA 16:39
4 8 56 Patrick Fullan M 69 Santa Cruz CA 17:06
5 17 6 Lupine Alerich M 13 Santa Cruz CA 18:12
6 23 199 Phil Segal M 72 18:41
7 24 14 Boston Bravenec M 12 Torrance CA 18:54
8 25 93 Reid Kemble M 13 Ventura CA 18:56
9 26 98 Gary Lew M 51 Capitola CA 18:59
10 29 195 Patrick Sharp M 61 19:14
11 41 203 Shaun Lockerby M 59 22:09
12 54 248 Aidan Amsden M 10 24:45
13 60 25 Ralph Burklin M 71 Aptos CA 25:56
14 61 15 Josiah Bravenec M 11 Torrance CA 26:40
15 64 101 Jason MacMurray M 41 Santa Cruz CA 26:49
16 78 255 Randy Lindsey M 38 44:45
Jay Race


********** Male 2MI 12'6 SUP CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 1 180 Bodie Von Allmen M 11 Lake Oswego OR 14:54
2 15 143 Daniel Rola M 40 Santa Cruz CA 17:50
3 19 249 Chris Amsden M 47 18:16
4 38 44 Robert Demarco M 51 Morro Bay CA 21:34
5 43 165 Philip Storrer M 72 Discovery Bay CA 22:44
6 50 73 Chris Heisterkamp M 42 San Francisco CA 24:12
7 52 236 Sean Horton M 48 24:37
Jay Race


********** Male 2MI Longboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 35 34 Andy Colehower M 50 Capitola CA 20:51
2 56 156 Cooper Shank M 11 Capitola CA 25:02
Jay Race


********** Male 2MI 14' Paddleboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 5 227 John Marheineke M 40 Santa Cruz CA 16:15
2 9 158 Jon Sisk M 55 Santa Cruz CA 17:12
3 21 172 Ian Torrey M 47 Castro Valley CA 18:40
Jay Race


********** Male 2MI 14' SUP CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 10 212 Justin Paulson M 33 17:31
2 14 219 David King M 66 17:47
3 18 124 Leo Montero M 52 Castro Valley CA 18:13
4 20 115 Kevin McLarney M 57 San Jose CA 18:32
5 27 61 Alex Groswird M 64 Ben Lomond CA 19:00
6 44 94 Mj Kennedy M 44 Port Hueneme, Ca 9 CA 22:46
7 45 140 Mike Rich M 50 Campbell CA 22:46
8 46 60 Sean Greeley M 32 Orangevale CA 23:17
9 47 201 Charlie Bowman M 43 Dayton NV 23:46
10 48 225 Gary Leong M 71 23:52
11 55 59 Michael Glosny M 41 Aptos CA 24:58
Jay Race


********** Male 2MI SUP Surfboard CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 12 125 Christian Mosher M 36 Kailua HI 17:41
2 13 1 Christopher Adair M 44 Half Moon Bay CA 17:43
3 37 53 Matt Fidiam M 61 Soquel CA 21:11
4 66 211 Bryan Robinson M 62 28:21
Jay Race


********** Male 2MI Sprint CLASS RESULTS **********

Place Oallplace Bib Name Sex Age City State Finish
1 53 160 Mike Smith M 40 Santa Cruz CA 24:43