Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims
LAKE BERRYESSA, CALIFORNIA 06/01/2019


********** AGE GROUP RESULTS LIST 1 MILE SWIM **************

Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



GIRLS AGE GROUP G1112 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Applejean Gwinn 12 8 DART 19 24:03.65
2 Adelia Biello 12 18 DART 5 25:20.45
3 Yurika Sakai 12 19 DART 46 25:36.00
4 Josephine Brant 11 21 WOOD 8 26:04.65
5 Hannah Kiehl 12 25 SRN 23 27:03.85
6 Gina Huxsoll 12 39 WOOD 610 32:11.15
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



BOYS AGE GROUP B1112 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Avery Pellicano 12 10 AQUA 41 24:20.80
2 Gota Sakai 11 42 DART 45 34:44.00
3 Noah Zlot 11 43 BCP 52 34:50.25
4 Nathan Kiehl 12 44 SRN 24 36:11.30
5 Ignacio Castano De A 12 46 DART 9 39:23.70
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



GIRLS AGE GROUP G1314 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Sara Kos 13 9 DART 25 24:03.90
2 Megan Gawlick 13 20 WOOD 17 26:04.00
3 Kim Leah Moriones 14 22 WOOD 34 26:46.45
4 Jasmine Arroyo 13 23 SRN 2 26:59.65
5 Dohna Karabelov 13 24 SRN 22 27:02.10
6 Hannah Hoffman 14 26 SRN 20 27:10.00
7 Zoey Cook 13 27 SRN 12 27:10.15
8 Amelia Overstreet 13 29 SRN 39 27:13.65
9 Mackenzie Black 13 30 SRN 6 27:14.10
10 Erin Lewis 14 31 WCAB 29 27:49.30
11 Sophia Cla Moriones 13 32 WOOD 35 28:07.85
12 Callie Drefs 13 38 WOOD 606 32:10.95
13 Ava Nielsen 14 40 36 33:33.45
14 Katharine Morgan 13 41 DART 33 34:20.00
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



BOYS AGE GROUP B1314 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Kyle Flora 14 7 WCAB 16 23:42.75
2 Zachary Elian 14 11 WCAB 15 24:27.85
3 Soren Stanton 14 15 WCAB 49 25:02.05
4 Sam Virkus 14 34 WA 50 28:21.95
5 Finley Brant 13 36 WOOD 7 28:40.85
6 Finn Chapman 14 47 10 41:33.65
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



GIRLS AGE GROUP G1518 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Shaila Santos 16 14 WCAB 47 24:59.85
2 Madreena Lee 16 16 WCAB 27 25:09.05
3 Vivien Mattice 15 17 587 25:10.70
4 Hannah Huie 16 37 21 32:03.80
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



BOYS AGE GROUP B1518 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Caden Drefs 15 1 WOOD 14 22:37.00
2 Nathaniel Serrao 16 2 STAS 585 22:38.10
3 Lucas Walker 18 3 PASA 51 22:52.95
4 Peter Christie 18 4 WCAB 11 23:08.60
5 Anthony Krieter 16 5 26 23:26.25
6 Luke Anderson 15 6 WCAB 1 23:28.20
7 William Schulz 18 12 WCAB 604 24:32.95
8 Tulio Solorzano 15 13 WCAB 48 24:41.15
9 David Macaraig 15 28 WCAB 30 27:12.95
10 Powell Nielsen 16 33 38 28:09.50
11 David Mandujano 15 35 WOOD 31 28:36.25
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



GIRLS AGE GROUP G19+ 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Chenoa Devine 20 45 13 38:26.90
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F1824 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Jenna Campbell 22 12 OEVT 129 22:19.10
2 Lanna Kozlowski 21 34 DAM 319 24:03.35
3 Breanna Schafer 24 47 VACA 484 24:33.85
4 Taylor Pajunen 20 91 OEVT 419 26:39.05
5 Gwendolyn Walter 24 96 UC33 551 26:51.35
6 Isabelle Couch 19 115 UC38 150 27:41.80
7 Elizabeth Fugit 20 116 OEVT 218 27:45.90
8 Ashley Davis 23 117 CSTS 171 27:46.55
9 Regina Agopian 23 161 UC38 57 30:49.30
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M1824 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Joby Bernstein 24 4 TOC 96 21:02.45
2 Benjamin Culberson 21 9 DAM 158 22:00.55
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F2529 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Allison Arnold 27 10 TOC 71 22:01.10
2 Mackenzie Leake 26 13 STAN 331 22:33.40
3 Elyssa Pedote 26 53 TOC 423 24:53.15
4 Christine Olson 29 56 TOC 411 25:11.00
5 Courtney Wilde 27 59 TOC 561 25:14.15
6 Lydia Roth 27 68 TEME 472 25:33.90
7 Danielle Dattilio 25 92 SDSM 168 26:42.90
8 Jennifer Mohn 28 98 DAM 387 26:53.80
9 Alexa Danner 28 100 DAM 166 26:57.35
10 Tiffany Sudarma 25 108 TOC 513 27:19.65
11 Dana Macabales 28 136 CGM 352 29:08.05
12 Alexandra Scheffler 27 148 CCA 485 29:34.20
13 Hanna Bartram 27 168 DAM 86 31:07.15
14 Caitlin Heffley 27 173 RPM 263 31:32.00
15 Kelly Abdon 29 203 OEVT 53 33:44.45
16 Lilly Jones 27 294 MCMC 299 45:22.90
17 Gisell Jimenez 28 304 OEVT 291 51:26.00
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M2529 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Andrew Cosgarea 27 1 TOC 148 20:34.70
2 Mazen Aziz 29 5 TOC 75 21:45.05
3 Christophe Stoner 28 11 DAM 510 22:11.35
4 Matt Korman 27 20 TOC 317 23:14.45
5 Christophe Ferguson 29 42 TOC 591 24:20.60
6 Bryan Pestone 29 45 SRM 427 24:29.15
7 Andrew Packer 25 46 SCSC 417 24:33.70
8 Walt Deppe 29 51 UC38 180 24:49.85
9 Harrison Tingler 27 70 TOC 525 25:38.35
10 Keevan Harding 28 86 MEMO 255 26:28.55
11 Paul Barta 27 101 UC38 85 26:57.70
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F3034 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Lindsay Gaudinier 30 18 WCM 221 23:09.45
2 Katherine Yang 33 24 ECAM 573 23:34.80
3 Jing Li 31 39 SMM 343 24:18.10
4 Shannon Hackett 33 104 TOC 247 27:06.70
5 Amanda Larson 31 113 DAM 327 27:37.90
6 Nicole Collins 32 181 OEVT 146 32:33.90
7 Amanda Bratberg 34 221 FGMS 111 35:12.05
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M3034 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Chad La Tourette 31 2 TOC 321 20:38.35
2 Keenan Newman 34 6 OJAI 403 21:51.75
3 Blake Wheale 33 8 TOC 589 21:59.55
4 Jack Calhoun 30 15 CRUZ 127 22:48.70
5 Matthew Talmadge 30 21 TOC 517 23:17.10
6 Christophe Whaley 34 31 ECAM 560 23:54.00
7 John Piirainen 30 32 TOC 434 23:54.95
8 Chase Sheldon 34 82 WOOD 492 25:56.55
9 Jamie Neuwirth 32 88 TOC 401 26:32.20
10 David Law 34 99 MAM 329 26:56.65
11 Jake Coin 33 170 NUTS 143 31:07.80
12 Reid Revelli 34 210 UC38 456 34:12.75
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F3539 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Danielle Becks 37 37 TOC 88 24:13.65
2 Stephanie Curtis 37 69 SAC 163 25:35.20
3 Kimberly Almeida 39 74 ECAM 61 25:43.95
4 Sarah Groskopf 39 144 TVM 242 29:15.55
5 Virginia Jameson 36 154 DAM 289 30:11.35
6 Katie Murray 35 174 UC38 395 31:37.05
7 Tunisia Batzer 36 175 VACA 87 31:44.10
8 Taylor Ploy 37 178 SMAC 437 32:15.05
9 Jennifer Collins 35 182 OEVT 145 32:34.70
10 Monica Carney 37 187 CRUZ 583 32:47.65
11 Sara Melish 37 226 MCMC 627 35:43.55
12 Stephanie Miller 37 232 DAM 383 36:12.25
13 Jennifer Ramos 36 244 VACA 451 36:49.15
14 Megan Wygant 38 254 SERC 572 38:04.25
15 Koung Chaiyasane 35 279 UC38 135 40:44.40
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M3539 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Quinn Fitzgerald 36 7 634 21:56.25
2 Matt Roper 38 26 DAM 469 23:41.20
3 Eric Wong 39 44 UC38 567 24:28.85
4 Christophe Newman 36 52 USF 402 24:52.70
5 Craig Gawlick 38 80 NAMI 222 25:52.20
6 Daniel Paglio 37 112 SERC 418 27:36.10
7 Vincent Accurso 35 123 TOC 54 28:14.20
8 Chris Tofanelli 38 124 HTUB 528 28:14.40
9 Jimmy Song 36 125 MEMO 503 28:16.55
10 Tyler Gee 38 127 UC38 224 28:24.40
11 Adam Rumack 37 179 OJAI 475 32:16.45
12 Paul Philley 37 180 DAM 430 32:20.95
13 Paul Perrone 37 276 HTUB 425 40:26.95
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F4044 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Tesla Profumo 42 41 CRUZ 445 24:20.50
2 Karen Schultz 40 54 SBM 487 25:01.80
3 Eve Maidenberg 43 57 CVMM 357 25:11.95
4 Amy Fischer 44 60 CLOV 208 25:16.75
5 Michelle Rowe 42 122 TVM 474 28:04.30
6 Marni Crooks 40 145 WCM 154 29:19.85
7 Joyce Leary 43 146 ARM 332 29:20.35
8 Danielle Lipski 44 153 ASCP 346 30:04.80
9 Loa Ortiz 43 158 TEME 414 30:46.55
10 Stacey Brezing 40 165 DAM 115 30:55.50
11 Misty Black 44 166 OEVT 100 30:56.05
12 Colleen Rau 41 167 MAM 453 31:05.40
13 Lisa Kiehl 43 224 SRM 310 35:36.00
14 Maggie Hopkins 41 238 OEVT 275 36:29.30
15 Heather Kohler 42 241 SACMA 315 36:32.30
16 Jennifer Alfar 41 282 DAM 60 40:48.25
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M4044 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Trevor Gillis 44 3 LAMV 230 20:52.65
2 Nicholas Hanley 40 50 VACA 252 24:46.00
3 Brian Bolz 42 72 DAM 105 25:43.25
4 Curtis Brennan 41 93 WCM 113 26:44.70
5 Bryant Hennessy 43 102 CCA 267 26:58.45
6 Michael Chapman 42 119 VCM 137 27:53.65
7 Markus Daene 40 121 TVM 164 28:03.55
8 Spencer Fine 44 142 UC38 207 29:13.55
9 Jason Ballow 41 248 LTNB 80 37:04.25
10 Gary Glickman 42 261 MAM 232 38:48.30
11 Matthew Gawlick 44 268 WOOD 223 39:44.90
12 Luis Jimenez 43 299 USF 292 48:50.80
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F4549 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Beccah Rothschild 46 110 MAM 473 27:28.35
2 Colleen Darling 45 156 WCM 167 30:42.05
3 Patti Philpott 49 183 TCAM 431 32:39.75
4 Sunne Clarke 45 197 TEME 593 33:30.55
5 Laura Bennet 46 204 597 33:45.00
6 Kelly Stynes 48 212 WCM 512 34:17.80
7 Amy Little 46 220 OEVT 347 35:05.70
8 Leslie Mladinich 49 246 WCM 385 36:50.95
9 Kerith Overstreet 47 262 OEVT 416 38:49.90
10 Jennifer Guirl 49 280 MOST 244 40:44.60
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M4549 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Nico Ghilardi 49 16 SMM 228 23:02.85
2 Kostas Sarrigeorgid 45 23 SUNY 481 23:33.40
3 Dean Atchison 48 36 MEMO 632 24:12.60
4 Michael Guirl 48 38 MOST 245 24:16.05
5 Eric Wright 46 90 CGM 570 26:38.60
6 Todd Virkus 48 97 ASCP 545 26:51.45
7 Terrance Crowley 48 126 WINE 157 28:20.85
8 Jeffrey Brown 49 176 UC38 120 31:48.20
9 Arundel Burrell 48 188 TNS 126 32:56.10
10 Ahren Lehnert 46 193 MEMO 337 33:08.45
11 John Polos 46 237 RPM 440 36:26.70
12 John Polzoni 48 243 UC38 441 36:44.35
13 Maurice Pitesky 45 247 DAM 435 37:00.55
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F5054 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Janice Curtin 52 58 SMST 162 25:13.05
2 Laureen Welting 54 61 TOC 557 25:24.40
3 Lynn Jolly 54 64 TOC 298 25:29.75
4 Cynthia Hertzer 50 89 CRUZ 269 26:36.00
5 Lynn Sondag 51 132 TAM 502 28:41.15
6 Vicki Shu 51 133 MEMO 494 28:53.60
7 Michele Ignoffo 50 184 CRUZ 280 32:40.35
8 Christina Kossa 53 198 RPM 318 33:31.80
9 Karen Charney 50 202 DAM 138 33:40.10
10 Cathy Jacques 51 206 WCM 287 33:57.35
11 Cameron Sullivan 51 227 TVM 514 35:43.95
12 Susan Gorman 53 231 UC38 236 35:54.95
13 Karen Sheehy 51 263 VACA 491 39:09.50
14 Kathy Viatella 53 271 DAM 542 39:57.75
15 Jacqueline Romo 50 274 DAM 468 40:19.85
16 Denise Platts 54 289 SRVM 630 41:57.35
17 Jennifer Eisley 54 295 SMAC 193 45:32.25
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M5054 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Jorge Angel 52 17 TVM 67 23:03.00
2 Todd Arris 54 22 TOC 72 23:19.15
3 Chris Bond 52 29 MAM 107 23:49.80
4 David Lederman 53 35 CRUZ 579 24:12.50
5 Kurt Oeler 53 40 TOC 408 24:20.00
6 Doug Wagner 52 43 TVM 548 24:28.45
7 Rick Hamilton 52 49 MAM 250 24:41.30
8 Samuel McAdam 54 71 DAM 369 25:40.85
9 Daniel Collazos 50 73 MEMO 144 25:43.50
10 Dino Pellicano 53 79 AQUM 424 25:51.15
11 Perry Klebahn 53 83 TOC 311 26:01.05
12 Michael Heaney 53 95 WCM 603 26:49.60
13 Daniel Sperka 54 131 DAM 641 28:40.40
14 Scot Shoemaker 53 137 TAM 493 29:08.40
15 Jim Treman 54 191 MEMO 530 33:04.55
16 Rob Lee 54 196 VACA 335 33:23.55
17 Jeffrey Foster 53 201 MEMO 211 33:38.25
18 Mike Anderson 54 213 DAM 66 34:27.35
19 Kurt Austin 53 228 DAM 74 35:45.15
20 George Rehmet 53 235 SERC 455 36:21.70
21 Alexander Levin 53 250 USF 339 37:15.05
22 Ben Sacks 53 265 DAM 478 39:16.70
23 John Griffiths 53 267 NBA 240 39:30.15
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F5559 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Kimberly Elsbach 56 30 DAM 194 23:50.35
2 Lisa Ward 55 55 WCM 552 25:07.00
3 Jane Russell 56 81 DAM 476 25:52.60
4 Stephanie Couch 55 87 MELO 151 26:29.80
5 Heike Mansoor 57 114 UC38 359 27:39.45
6 Cindi Connolly 55 118 SMAC 147 27:52.60
7 Suzanne Zebedee 58 120 MELO 574 27:55.25
8 Wendy Pratt 59 128 DAM 442 28:28.65
9 Elizabeth Tiedemann 56 129 ARM 524 28:35.10
10 Daniela Camarra 57 130 GFDM 601 28:38.95
11 Rebecca Perry 55 141 MAM 426 29:10.45
12 Catherine Taylor 56 149 WCM 520 29:42.05
13 Jennifer Phalen 55 151 DAM 429 29:50.80
14 Laurie Lewis 58 157 UCSF 633 30:46.00
15 Laura Anderson 56 177 DAM 635 31:50.25
16 Lisa Frazier 59 236 VACA 215 36:24.75
17 Katie Fox 57 239 OEVT 212 36:29.90
18 Julie Seabourne 55 245 EDHS 488 36:49.25
19 Deborah Gritts 56 253 DAM 241 37:57.65
20 Joan Crow 55 256 DAM 155 38:13.70
21 Susan Imperial 57 278 TEME 281 40:39.10
22 Amy Lemmer 58 281 SMAC 338 40:46.80
23 Joan Turner 58 283 SERC 534 40:57.90
24 Margo Mata 56 305 DAM 594 51:28.30
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M5559 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Kirk Richards 58 14 SMM 458 22:38.90
2 John Sfingi 56 19 SAWS 490 23:13.25
3 Darryl Johnson 56 27 UC38 293 23:41.75
4 Mike Carr 59 28 SRM 130 23:44.15
5 Stewart Murray 57 66 DAM 397 25:33.10
6 Mark Woollgar 58 76 AHMS 569 25:47.55
7 Bill Mc Cracken 58 84 TVM 368 26:09.40
8 Gary Antonick 56 85 STAN 602 26:12.80
9 Andrew Hitchings 55 94 SACMA 271 26:47.55
10 Chris Watson 56 105 UC38 554 27:09.05
11 Vince Piatt 56 107 WCM 433 27:16.25
12 Joe Davis 55 147 ARM 173 29:25.25
13 Barry Curran 58 160 SMST 161 30:48.50
14 Gregg Recanzone 57 169 DAM 598 31:07.70
15 Scott Andre 55 171 UC38 607 31:11.40
16 Devan Nielsen 56 195 OEVT 37 33:17.45
17 Franck Ardourel 55 205 MEMO 68 33:51.30
18 Dennis Ehrenberger 55 215 CCA 191 34:45.25
19 Kevin Prochnow 57 217 OEVT 443 34:49.65
20 John Ortman 59 234 RAMS 415 36:18.20
21 James Cotta 58 251 CGM 149 37:28.90
22 Arthur Weber 57 257 DAM 555 38:17.05
23 John Debenedetti 57 275 TOC 176 40:20.60
24 Bart Mehlhop 59 292 OEVT 377 43:42.65
25 Ken Fritz 56 306 FDM 217 53:49.10
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F6064 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Suzanne Heim-Bowen 61 25 UC38 265 23:38.85
2 Marguerite Meyer 60 62 TOC 609 25:25.55
3 Susan Ingraham 60 77 MOST 284 25:48.45
4 Lorraine Sommers 63 103 ECAM 501 27:06.50
5 Phyllis Quinn 64 150 TOC 449 29:48.55
6 Jessie Hickel 61 162 EBAT 270 30:50.25
7 Marcia Benjamin 63 190 MEMO 93 33:02.25
8 Judy Bracken 62 194 SRVM 108 33:08.65
9 Cecily Sprouse 63 200 DAM 505 33:37.80
10 Susan Haufler 62 208 MEMO 260 34:06.05
11 Catherine Scarr 62 209 DAM 483 34:12.25
12 Joanne English 60 240 OEVT 197 36:30.95
13 Judy McDonald 62 252 DAM 373 37:51.05
14 Lynn Yamash 63 255 629 38:06.65
15 Polly Lewitz 60 258 MTRC 342 38:21.35
16 Diane Barrett 63 259 DAM 84 38:30.30
17 Deanna Johnson 63 264 DAM 294 39:11.00
18 Kelley Griest 63 273 WCM 239 40:03.85
19 Ruth Meyers 62 290 CMAM 380 42:25.30
20 Connie Shuman 64 301 OREG 495 49:20.05
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M6064 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Peter Guadagni 64 65 WCM 243 25:31.95
2 Mark Frazier 60 67 VACA 216 25:33.45
3 John Dickey 64 75 DAM 183 25:45.40
4 Ron Emhoff 64 78 UC36 196 25:51.00
5 Scott Wieking 60 111 DAM 639 27:32.45
6 Doug Putnam-Pite 62 135 UC38 446 29:07.85
7 David Woodruff 63 138 DAM 568 29:09.00
8 Jeffrey Citron 64 152 MEMO 139 29:52.35
9 David Stewart 61 159 VACA 509 30:46.95
10 Michael Maritzen 63 164 RHMS 361 30:55.20
11 George Giles 60 192 VACA 229 33:08.45
12 Greg Harris 61 211 OEVT 258 34:14.30
13 Peter Schorr 60 214 UC38 486 34:30.50
14 Stanley Lee 63 219 KONA 631 35:02.00
15 Robert Nisson 61 222 SMST 405 35:12.60
16 Chris Bond 60 223 OEVT 106 35:15.80
17 Eric Hektner 61 230 TVM 266 35:53.50
18 Keith Heiden 60 270 UC38 264 39:54.15
19 John Magee 61 297 SRVM 354 47:06.90
20 Corky Ingraham 63 300 MOST 283 49:08.70
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F6569 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Laura Val 68 48 TAM 536 24:39.65
2 Barbara Lightfoot-Ni 65 134 VACA 344 29:06.65
3 Elizabeth Clark 66 186 NBA 140 32:45.30
4 Margie Villarreal 66 225 PRES 543 35:43.00
5 Martha Diepenbrock 66 233 UC38 185 36:12.35
6 Barbara Brown 66 249 WCM 119 37:12.90
7 Patricia Newman 68 260 DAM 404 38:45.90
8 Katy Lantz 66 266 DAM 325 39:23.85
9 Diane Davis 69 272 DAM 172 40:02.10
10 Kildine Harms 65 277 WCM 257 40:30.35
11 Patricia Banks 67 284 SERC 81 40:59.05
12 Valerie Armento 68 291 UC38 69 42:39.95
13 Barbara Quinby 67 302 UC08 448 50:38.05
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M6569 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Fred Ferroggiaro 66 33 TOC 613 23:55.15
2 Tom Elson 65 109 UC38 195 27:27.30
3 David Carter 65 140 SERC 132 29:10.35
4 Stephen Small 67 143 MEMO 498 29:13.90
5 Dan Winterrowd 69 172 SMST 566 31:15.35
6 Mark Woerner 68 185 DAM 584 32:44.30
7 John McCullough 65 207 UC38 372 34:03.70
8 Greg Jacobus 68 218 TCAM 286 34:52.20
9 Thomas Daley 66 229 OEVT 165 35:51.45
10 Will Davis 68 288 DAM 174 41:47.25
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F7074 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Marianne Brems 70 189 MELO 112 33:01.20
2 Annette Coholan 71 242 RHMS 142 36:34.80
3 Marjorie Feller 72 296 UC38 204 46:56.80
4 Kristine Hornof 72 303 DAM 276 51:20.95
5 Cynthia Barnard 71 309 NBA 82 1:00:39.00
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M7074 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Joel Wilson 71 63 CRUZ 564 25:27.85
2 Bob Bruce 71 106 OREG 122 27:14.05
3 Bob Upshaw 70 139 WCM 535 29:09.50
4 Bruce Mohl 73 155 T2NM 386 30:17.35
5 Thomas Knopf 72 163 TOC 313 30:50.95
6 David Benjamin 70 199 MEMO 92 33:37.15
7 Brett Stone 71 216 DAM 588 34:45.75
8 Martin Mann 72 293 VACA 358 44:26.40
9 Bill Wygant 70 298 SERC 571 47:47.05
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F7579 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Daniela Barnea 75 269 STAN 83 39:51.05
2 Leslie Westergaard 76 286 DAM 558 41:24.80
3 Mary Cantini-Nork 75 308 DC 638 58:43.00
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F8084 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Susan Munn 81 307 DAM 392 54:40.75
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M8084 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Mike Laramie 83 285 SERC 326 41:10.15
2 William Van Horn 81 287 TOC 537 41:26.80
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F8589 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Barbara Robben 85 310 MEMO 461 1:02:24.00
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** FEMALE OVERALL USAS 1 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Kage Club Bib# Time
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** MALE OVERALL USAS 1 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Kage Club Bib# Time
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** FEMALE OVERALL MASTERS 1 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Age Club Bib# Time
1 Jayne Riley 56 SRVM 459 26:30.85
2 Cyane Anaya 48 TEME 64 26:33.55
3 Lynea Albers 35 RAMS 637 26:52.65
4 Kendal Bjella 29 CHIC 99 27:11.60
5 Maggie Roepke 57 ARM 462 29:20.20
6 Bea Kandra 50 ARM 302 30:37.30
7 Becky Alvarez 53 SRVM 63 33:41.65
8 Aki Lewis 49 SRVM 340 33:46.40
9 Susan Bergmann 60 TEME 95 35:04.45
10 Lora Murray 52 DAM 396 36:51.20
11 Elizabeth Kelly 33 OEVT 306 40:32.65
12 Bonnie Carpenter 41 UC38 608 40:33.45
13 Siobhan Blake 37 OEVT 101 42:04.55
14 Betsy Magen 43 OEVT 356 42:19.10
15 Fiona Murphy 24 OEVT 393 43:18.20
16 Kaitlyn Murphy 31 OEVT 394 43:18.85
17 Jane Koegel 62 SERC 314 44:02.25
18 Barbara McQuinn 63 TEME 376 47:35.50
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** MALE OVERALL MASTERS 1 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Age Club Bib# Time
1 Allan Anderson 58 MELO 65 25:01.00
2 Stefano Profumo 41 CRUZ 444 26:54.15
3 Jay Bedsworth 55 SRVM 89 33:13.95
4 Sam Kanner 31 MAM 303 33:16.45
5 Mitchell Todd 52 NUTS 527 33:28.95
6 Ryan Downey 47 OEVT 190 34:36.10
7 Pieter Stroeve 74 DAM 511 35:00.85
8 Gary Domer 62 TNS 187 37:04.45
9 Eric Lane 52 OEVT 323 37:13.95
10 Rob Eisenbach 51 OEVT 192 37:48.40
11 Dilon Hanks 44 UC38 251 39:27.05
12 Greg Geibel 37 TOC 225 40:06.25
13 Donald Ingalls 81 MVM 282 40:17.90
14 David Leites 37 640 48:36.55