KELLER COVE SWIM FOR KIDS SAKE
RICHMOND, CALIFORNIA 09/21/2019


********** AGE GROUP RESULTS LIST **************

KELLER COVE SWIMS

GIRLS AGE GROUP G11-12 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Kage Club Bib # Time
1 39 Marta Maninetti 12 AAA 28 22:54.35
2 48 Charlotte Chan 12 BAC 8 23:12.15
3 76 Jeannine Chiang 12 BAC 9 25:11.15
4 106 Lara Ryzhikova 12 BAC 39 27:53.70
5 108 Catherine Kwong 11 BAC 23 27:58.65
6 115 Boyd Killion 12 BAC 21 28:15.80
7 129 Andie Wong 12 BAC 49 29:43.15
KELLER COVE SWIMS

BOYS AGE GROUP B11-12 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Kage Club Bib # Time
1 11 Ariel Kehat 12 AAA 20 21:08.65
2 22 Sherman Lee 12 BAC 26 21:46.05
3 28 Jackson Grafilo 11 BAC 211 22:17.35
4 47 Kevin Raghunathan 12 BAC 36 23:11.80
5 66 Eason Feng 11 BAC 13 24:43.00
6 70 Andrew Lee 12 BAC 25 24:51.05
7 77 Ben Nopper 12 BAC 33 25:13.05
8 83 Dmitri Secor 11 AAA 230 25:52.25
9 105 Lucas Agcaoili 12 BAC 1 27:53.30
KELLER COVE SWIMS

GIRLS AGE GROUP G13-14 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Kage Club Bib # Time
1 9 Sage Huddleston 13 BAC 17 20:53.85
2 12 Sydney Niles 13 31 21:14.20
3 18 Delainey Brandt 14 BAC 5 21:36.20
4 20 Brianna Smyth 14 AAA 41 21:40.15
5 53 Sophia Vitek 14 AAA 46 23:34.25
6 54 Katherine Burns 14 7 23:38.55
7 73 Sofia Kim 13 22 25:10.20
8 81 Sarah Darzacq 13 AAA 12 25:51.45
9 90 Minnoli Raghavan 14 BAC 35 26:25.75
10 107 Nora Milyak 13 BAC 29 27:54.00
11 137 Nadia Lofty 14 SAIL 232 30:41.85
KELLER COVE SWIMS

BOYS AGE GROUP B13-14 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Kage Club Bib # Time
1 5 William Walz 13 47 20:34.75
2 7 Joaquin Grafilo 13 BAC 212 20:39.55
3 19 Thomas Bellemin 14 3 21:36.80
4 21 Jack Bell 14 PST 2 21:41.50
5 45 Jonathan Tomasello 14 44 23:04.55
6 85 Aden Lee 13 BAC 24 25:57.60
7 109 Sam Punter 13 BAC 34 27:58.80
8 117 Marco Waters 14 BAC 48 28:26.30
KELLER COVE SWIMS

GIRLS AGE GROUP G15-16 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Kage Club Bib # Time
1 3 Emory Tudor 16 45 19:57.35
2 23 Luza Ogle-Sporer 15 AAA 235 21:53.55
3 25 Alison Nopper 16 BAC 32 22:09.75
4 29 Sofia Del Priore 16 AAA 247 22:19.85
5 30 Emily Chinn 16 BAC 10 22:23.30
6 35 Hayden Cutler 15 11 22:43.35
7 36 Natalia Brunetti 15 AAA 6 22:48.25
8 72 Jesi Robles 15 AAA 38 25:03.95
KELLER COVE SWIMS

BOYS AGE GROUP B15-16 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Kage Club Bib # Time
1 2 Raymond Iacobacci 16 BAC 19 19:42.15
2 15 Jeremy Tan 15 BAC 43 21:22.95
3 26 Benjamin Getz 16 AAA 14 22:10.05
4 59 Gabriel Arteaga 16 SAIL 239 24:12.45
5 61 David Hu 15 BAC 16 24:20.55
6 67 Ryan Huie 16 BAC 18 24:43.55
7 143 Bryan Garcia 15 NA 233 31:01.30
KELLER COVE SWIMS

GIRLS AGE GROUP G17-18 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Kage Club Bib # Time
1 17 Anna Grinberg 17 15 21:34.85
2 94 Jayne Robert-Adams 17 AAA 37 26:31.25
KELLER COVE SWIMS

BOYS AGE GROUP B17-18 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Kage Club Bib # Time
1 1 Alec Sasano 17 BAC 40 19:34.05
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M18-24 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 168 Adrian Bizarro 19 NA 254 37:04.55
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F25-29 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 96 Julie Mesavage 28 N/A 125 26:58.30
2 140 Anne Bissell 25 TEME 255 30:52.90
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F30-34 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 8 Lindsay Gaudinier 30 WCM 89 20:52.05
2 89 Bianca Bernardo 34 YAM 58 26:19.65
3 102 Marisa Kendall 30 TEME 243 27:29.95
4 126 Marissa Jacobus 34 BHAM 100 29:17.15
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M30-34 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 38 David Law 34 MAM 117 22:53.10
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F35-39 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 51 Helene Nehrebecki 39 DAM 129 23:31.05
2 103 Taylor Ploy 37 SMAC 133 27:30.65
3 114 Lauren Bundy 35 TEME 64 28:13.75
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M35-39 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 31 Craig Gawlick 38 TSUN 90 22:23.80
2 32 Andrew Jessop 37 SRVM 102 22:25.55
3 34 Benjamin Chung 38 BAC 68 22:33.10
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F40-44 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 6 Tesla Profumo 42 CRUZ 249 20:39.25
2 86 Katherine Kunz 43 RPM 112 26:00.10
3 93 Elizabeth Flynn 40 MEMO 86 26:30.65
4 133 Corin Greenberg 40 NBA 94 30:11.80
5 159 Colleen Plimier 43 TEME 132 33:01.75
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M40-44 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 46 Brian Bolz 42 DAM 59 23:10.55
2 78 Michael Kellenback 44 TEME 242 25:36.50
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F45-49 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 62 Liz Kooy 48 MVM 110 24:22.85
2 128 Jennifer Doyle 49 RPM 82 29:38.90
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M45-49 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 37 Eric Wright 46 163 22:49.00
2 56 Yann Kneubuhler 47 RPM 108 23:51.75
3 75 John Burger 49 027-W 65 25:11.15
4 113 Spencer Punter 49 MELO 134 28:12.50
5 121 Arvind Raghavan 48 SMAC 138 28:48.85
6 155 Jeff Sodit 48 238 32:20.20
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F50-54 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 14 Janice Curtin 52 SMST 80 21:18.80
2 27 Laureen Welting 54 TOC 160 22:13.25
3 33 Cynthia Hertzer 50 CRUZ 250 22:31.25
4 112 Karen Harris 53 RPM 214 28:11.10
5 122 Amy Meyers 51 RAMS 127 28:50.15
6 151 Joanneke Verschuur 54 MAM 225 32:01.90
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M50-54 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 10 Chris Bond 52 053-M 60 21:06.15
2 13 Daniel Collazos 50 MEMO 75 21:17.50
3 16 Sean Killion 52 BAC 106 21:27.10
4 44 Jonathan Mayer 53 RPM 124 23:01.45
5 84 Jeffrey Foster 53 MEMO 88 25:55.75
6 92 George Rehmet 53 SERC 221 26:28.75
7 95 Mike Cobb 54 UC38 73 26:49.50
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F55-59 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 49 Cindy Clements 58 NBA 72 23:30.25
2 55 Elizabeth Tiedemann 56 ARM 153 23:50.10
3 58 Jennifer Phalen 55 DAM 130 24:08.35
4 91 Kim Krause 57 TEME 111 26:28.70
5 148 Pamela Covington 58 EBAT 174 31:42.95
6 150 Teresa Focha 58 MAAC 87 31:56.95
7 158 Joan Turner 58 SERC 157 32:34.55
8 167 Judith Greene-Janse 59 AAAM 95 36:39.65
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M55-59 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 50 Kevin Keating 56 SMAC 218 23:30.60
2 71 Scott Andre 55 000-U 53 24:56.60
3 74 Aaron Houston 59 VJO 98 25:10.85
4 80 John Ensch 57 CCA 83 25:49.35
5 88 Anthony Cistaro 56 NBA 69 26:13.60
6 120 Kenneth Laws 57 BAM 119 28:41.75
7 124 Robert Ange 58 NA 237 28:55.15
8 131 James Cotta 58 CGM 76 29:49.70
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F60-64 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 52 Marguerite Meyer 60 TOC 126 23:33.90
2 64 Louise Rafkin 61 MEMO 137 24:34.30
3 68 Gail Gordon 61 TEME 93 24:48.45
4 69 Phyllis Quinn 64 TOC 136 24:50.30
5 79 Judy Bracken 62 SRVA 61 25:43.35
6 99 Susan Haufler 62 MEMO 97 27:05.30
7 100 Martha Branch 60 MVM 62 27:10.70
8 157 Kathleen Kline 63 MAM 107 32:24.15
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M60-64 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 24 Steve Cutting 62 MAM 81 22:01.70
2 57 Jeffrey Citron 64 MEMO 71 24:02.40
3 101 Brian Ettlin 63 BAM 84 27:27.80
4 144 Steve Hern 60 SMST 215 31:03.65
5 160 Jules Volper 63 150-W 159 33:05.70
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F65-69 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 127 Barbara Brown 66 WCM 63 29:33.85
2 134 Kate Johnson 65 MAM 104 30:28.05
3 138 Kate Latham 67 MVM 116 30:42.40
4 147 Elizabeth McCarthy 65 BAM 257 31:41.25
5 162 Patricia Banks 67 SERC 55 34:10.60
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M65-69 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 43 James Knight 66 QSSM 109 22:58.75
2 65 Daniel Winterrowd 69 SMST 162 24:38.05
3 87 Paul Stock 66 EDHSC 150 26:05.70
4 104 Erik Sterne 67 UC33 149 27:52.20
5 146 Dale Roberts 69 RPM 231 31:40.85
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F70-74 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 98 Alice Jones 70 CALM 105 27:01.55
2 154 Annette Coholan 71 RHMS 209 32:11.55
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M70-74 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 110 Christian Jochim 71 QSSSJ 103 28:01.35
2 111 Jon Rosenberg 71 LNRS 141 28:06.00
KELLER COVE SWIMS

FEMALE AGE GROUP F75-79 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 170 Susan White 77 TCAM 161 38:23.45
2 179 Mary Cantini-Nork 75 DC 246 43:38.65
KELLER COVE SWIMS

MALE AGE GROUP M80-84 ONE MILE SWIM

Place O'All Name Age Club Bib # Time
1 161 Mike Laramie 83 SERC 115 34:07.00
KELLER COVE SWIMS

KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE 18-39 ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Juliana Bremer 28 TM 170 20:07.60
2 Brooke Weltzin 32 CGM 204 22:56.05
3 Kelsey Pecherer 31 MAM 193 28:23.55
4 Julie Watt 38 UC38 203 28:57.05
5 Meeti Sudame 32 TEME 201 29:45.60
6 Naomi Belegbayar 28 MEMO 167 35:06.90
KELLER COVE SWIMS

**** MALE 18-39 ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Andrew Buysse 34 NA 236 26:59.20
KELLER COVE SWIMS

**** FEMALE 40+ ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Jayne Riley 56 SRVM 196 22:56.95
2 Jennifer Wendell 47 SRVLA 205 24:27.20
3 Dawn Chapman 57 TVM 252 25:51.55
4 Becky Alvarez 53 SRVA 166 29:55.80
5 Denise Berro 59 UC38 208 30:35.90
6 Suzanne Hurrey 42 SRVAM 182 31:01.00
7 Julia L Rogers 52 RPM 197 31:28.10
8 Michelle Dooner 47 OEVT 179 31:45.75
9 Patricia Lim 53 SRVA 185 32:01.95
10 Susan Saba 52 CMAM 198 32:06.80
11 Victoria Liu 43 OEVT 186 32:21.30
12 Kelley Griest 63 WCM 181 36:03.65
13 Barbara McQuinn 63 TEME 189 37:10.10
KELLER COVE SWIMS

**** MALE 40+ ONE MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name Age Club Bib# Time
1 Blair Crookston 49 MVM 177 22:55.55
2 Doug Cort 69 CMAM 172 24:14.70
3 Gary Domer 62 TNS 178 28:31.75
4 Joseph Pritchard 75 CMAM 194 28:33.50
5 Oliver Kaufmann 53 OEVT 217 28:52.30
6 Sohrab Sohrabi 53 SRVM 199 30:38.35
7 Brian Stansell 67 SRVM 200 30:48.35
8 James Cramer 59 MEMO 175 30:57.50
9 Adam James 44 NONE 253 41:23.00